بیانیه پایانی دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیانیه پایانی دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علمای و فضلای استان های تهران، البرز و سمنان بدین شرح است:
لوگوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بسم الله الرحمن الرحیم

 

الحمدالله رب العالمین والصلوه والسلام علی سیدنا و نبینا ابی القاسم المصطفی محمد و علی و آله الطیبین الطاهرین سیما بقیه الله فی الارضین.

با تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد با سعادت قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء.

به توفیق الهی و عنایت ولی الله الاعظم حضرت حجت ابن الحسن المهدی  ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با مشارکت علما و فضلای استان های تهران، البرز و سمنان برگزار گردید.

ما شرکت کنندگان در این اجلاس که با میزبانی شورای محترم سیاستگذاری ائمه جمعه و حضور نمایندگان محترم ولی فقیه در این استان ها برگزار گردید و اعاظم محترم استان ها در ارتباط با موضوع اجلاس و کمیسیون های تخصصی پیرامون وظایف روحانیت و حوزه های علمیه در ارتباط با پشتیبانی از نظام اسلامی و خدمت به مردم با تاکید بر توجه ویژه به جوانان و فضای مجازی و جهاد تبیین، به بحث و تبادل نظر پرداخته و بر امور ذیل تاکید می نماییم.

  1. نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتداء پیروزی انقلاب اسلامی همواره آماج کینه ورزی و دشمنی استکبار جهانی، به سرکردگی آمریکا و ایادی داخلی و خارجی آن بوده و هست. تحریم های ظالمانه و فتنه های مکرر بویژه جنگ ترکیبی اخیر که در قالب اغتشاشات سازمان دهی شده بود نمایانگر عمق این کینه توزی ظالمانه است. هدایت های بی بدیل مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دامت برکاته) و حضور امت بیدار و انقلابی در صحنه به­ویژه در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن خنثی کننده این توطئه های شوم و نافرجام بوده و به یاری الهی خواهد بود. همین جا مراتب سپاس، تقدیر و خضوع خالصانه خود را به پیشگاه چنین امتی اعلام می داریم و خدای را بر این نعمت بزرگ ولایت شکر می نماییم.
  2. اکنون دشمن با استفاده از تحریم های ظالمانه و بستر کمبودهای ناشی از آن با استفاده از هجوم تبلیغی در عرصه رسانه و فضای مجازی نسل جوان مؤمن به اسلام و ایران اسلامی را مورد تهدید و در معرض آسیب قرار داده است بر همگان به­ویژه صاحب نظران و اندیشمندان حوزه و دانشگاه و همه آزاداندیشان است که این تهدیدها را با جهاد تبیین و نهضت آزاد اندیشی تبدیل به فرصت نموده و با اتخاذ شیوه های نوین، ابزار دشمنان را بر علیه خودشان به کار گرفته و از ظرفیت های بی نظیر نسل جوان در فرو نشاندن غبار فتنه های این جنگ ترکیبی حداکثر استفاده و بهره را ببرند.
  3. امروز عموم مردم ما به عنوان ولی نعمتان انقلاب و صاحبان اصلی آن، به­ویژه اقشار آسیب پذیر نیاز به توجه خاص در رفع مشکلات و کاستی ها دارند؛ ضمن تشکر از تلاش های مسئولین محترم قوای سه گانه در رفع این کمبودها بر اهتمام ویژه و مضاعف آنها در حل این مشکلات تاکید می­نماییم.
  4. اسلام انقلابی و تحقق احکام آن محور و شاکله نظام مقدس جمهوری اسلامی است. دشمنان انقلاب با درک این واقعیت با نشانه گرفتن مظاهر اصلی تفکر انقلاب اسلامی و سایر مقدسات اسلامی، نظیر حجاب و عفاف سعی در تغییر این مسیر مسلّم و باورهای عمومی دارند. که صد البته موفق نبوده و نخواهند شد البته این تلاش های مذبوحانه با حضور مؤمنان امت انقلابی و توجه شایسته مسئولین ذی ربط و روشنگری های خواص انقلابی و متدین خنثی و بلا اثر خواهد شد.
  5. مراتب تقدیر و تشکر بی دریغ خود را از مدافعین امنیت، سنگربانان دفاع از حریم آزادی و ارزش های انقلابی که مظلومانه جان خود را در طبق اخلاص گذاشته تا توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب را خنثی نمایند اعلام داشته و بر لزوم تقویت و تشویق و حمایت از این عزیزان تأکید می­نماییم.

در خاتمه با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (قدس سره) و شهیدان انقلاب به­ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همه عزیزانی که در سال های گذشته همسنگر ما در دفاع از کیان اسلام، انقلاب و ارزش های اسلامی بودند؛ برای سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری و سایر مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) دعا نموده و ظهور و تعجیل در فرج مولایمان حضرت ولی عصر ـ ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء ـ را از خداوند منان مسئلت می نماییم.

و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

اسفند  ۱۴۰۱ شعبان ­المعظم ۱۴۴۴

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *