در افتتاحیه کمیسیون‌های دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین مطرح شد: شناخت، معرفی و دفاع از ارزش‌های اسلامی مهم ترین وظیفه حوزه‌های علمیه

قائم مقام رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شناخت، معرفی و دفاع جانانه از ارزش‌های نظام و انقلاب را مهم‌ترین وظیفه حوزه‌های علمیه دانست.

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله مرتضی مقتدایی در مراسم افتتاحیه کمیسیون‌های دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که ساعاتی پیش برگزار شد، سه وظیفه اصلی حوزه‌های علمیه در راستای تحقق و دفاع از آرمان‌های انقلاب را تشریح کرد و افزود: در اولین گام باید ارزش‌ها و برنامه‌های بلند اسلامی را بشناسیم و با وضعیت کنونی مطابقت دهیم، سپس این حکومت و نظام مبتنی بر ارزش‌های اسلامی را به مردم معرفی کرده و تفاوت آن را با سایر حکومت‌ها گوشزد کنیم و در مرحله سوم نیز باید تا پای جان از این نظام ، در برابر دشمنان و بدخواهان، دفاع کنیم تا زمانی که این حکومت الهی در سراسر جهان فراگیر شود.

وی دوران هشت سال دفاع مقدس را به عنوان مصداق بارز این دفاع معرفی کرد و افزود: در هشت سال دفاع مقدس، جمهوری اسلامی توانست به فضل خدا و با ایثار و از خود گذشتگی جوانان، در مقابل دنیایی از دشمنان خود ایستادگی کند. اکنون نیز باید تا پای جان از نظام و ارزش‌های آن حفاظت کنیم و بحمد الله شاهد هستیم که با گذشت بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب، جوان‌ها پای نظام ایستاده‌اند.

قائم مقام رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به موضوعات کمیسیون‌های چهارگانه دوازدهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین، خاطر نشان کرد: موضوعات مطرح در این کمیسیون‌ها که در واقع فعالیت خود را از سه ماه گذشته آغاز کرده‌اند و امروز صرفا جمع بندی و تلفیق نهایی جهت ارائه مطالب در اجلاسیه فردا انجام می‌شود، بخشی از مهم ترین اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

وی معیشت و توانمندی اقتصادی را به عنوان یکی از مهم ترین شاخه‌های انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه که به عنوان یکی از موضوعات کمیسیون‌های چهارگانه، مورد بررسی قرار می‌گیرد، از مهم ترین شاخه‌های حکومت اسلامی است و نیازمند توجه ویژه است.

لازم به ذکر است دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علماء محترم بلاد، فردا پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با استفاده از بیانات مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و سخنرانی علماء و میهمانان ویژه، برگزار خواهد شد.

 

 گزارش تصویری:

{gallery}stories/ejlas/ejlas12/Commission{/gallery}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *