گزارش نشست صبح ششمین اجلاس سراسری

گزارش نشست صبح ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد صبح امروز در نوبت صبح با ارائه گزارش کمیسیون‌ها و سخنرانی چندتن از حاضران ادامه یافت.

پس از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ، آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس کمیسیون جایگاه روحانیت در کارآمدی نظام در اجلاسیه ششم، با ارائه گزارش در بحث‌های مطرح شده در این کمیسیون بر نقش روحانیت در ارتقاء سطح کار آمدی نظام تاکید و نسبت به نفوذ تفکر جدایی دین از سیاست هشدار داد.

آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به پرورش نیروی انسانی توانمند علمی، معنوی و برخوردار از دید حکومتی برای پذیرش مسؤولیت‌های شرعی در نهادهای حکومتی و دولتی و همچنین تقویت فرهنگ مسؤولیت پذیری روحانیت و حوزه‌های علمیه نسبت به مسائل و نیازهای خرد و کلان جامعه و نظام تأکید کرد.

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و دانش، بینش و روش را برای هر چه بهتر شدن انجام رسالت روحانیت لازم و مهم دانست و گفت روحانیت باید متناسب با زمان حرکت کند و در سیاستگذاری کلان و بدنه اجرایی کشور فکر روحانیت حضور داشته باشد.

در این نشست تعدادی از علمای حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند ارتقاء سطح کمی و کیفی حوزه‌های علمیه، ارتباط بیشتر و مؤثر روحانیت با جوانان، طرح برخی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کشور از جمله نظرات ارائه شده در نشست صبح این اجلاسیه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *