رییس جمهور در ارتباط زنده با اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد: دولت به کمک علما و حوزه های علمیه نیاز مبرم دارد/ سیر نزولی تورم آغاز شده است

رییس جمهور در ارتباط زنده با اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد

حجت الاسلام و المسلمین  رئیسی در ارتباط زنده با دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد، با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله یزدی و علمایی که به رحمت خدا رفته اند، از نقش آفرینی آنها تجلیل کردند.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور، که در سفر استانی هرمزگان به سر می‌برد در ارتباط زنده با دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد، با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله یزدی و علمایی که به رحمت خدا رفته اند، از نقش آفرینی آنها تجلیل کردند.

وی با اشاره به رسالت و نقش حساس و مهم علما در انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه را مبدا و خاستگاه انقلاب دانست و با تاکید بر این که دین باید در عرصه زندگی اجرا شود، گفت: اجتهاد تمدن ساز می تواند مبتنی بر مبانی غنی ما بسیاری از سؤالاتی که در جامعه وجود دارد را پاسخ دهد.

رییس جمهور تاکید کرد: حوزه های علمیه به عنوان حامی نظام باید همواره دغدغه انقلاب و پیشرفت امور را داشته باشند و نمی توانند نسبت به دغدغه های جامعه بی توجه باشند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی شناخت نیاز جامعه، آمادگی برای نقش آفرینی برای رفع نیازهای جامعه را دو وظیفه سنگین علما و حوزویان دانست و گفت: علمای ما در این مسیر هرچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند، برای این که علم دین برپا بماند.

وی تاکید کرد: محوری ترین نقطه اجرای عدالت است که همه باید به دنبال آن باشیم، علمای بزرگ ما بر اساس میثاق علم و اقامه عدالت و مبارزه با فساد که با خدای خود بسته اند، باید خود را برای چنین نقش آفرینی آماده سازند.

رییس جمهور عدالت را مساله محوری دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: چهل سال از پیروزی انقلاب گذشته، کارهای زیادی شده که باید نسبت به آن قدردان بود، اما عقب ماندگی ها و کاستی هایی داریم، بویژه در حوزه اقتصاد کاستی هایی داریم، اگر به فرمایشات امام و رهبری عمل می شد وضع ما بهتر از این بود.

وی گفت: در بستر گام دوم انقلاب و بیانیه که هم کاستی ها و هم افق ها روشن شده باید بیش از پیش تلاش کنیم، از جامعه محترم مدرسین به عنوان نهادی اثرگذار و علمای محترم و حوزه های علمیه می خواهیم نسبت به این حرکت که همه باید در آن سهیم باشیم نقش آفرین باشند.

رییس جمهور گفت: ما در دولت تلاش می کنیم تا عقب ماندگی ها را جبران کنیم، به نظرات حوزه های علمیه و ارشاد علما نیاز داریم، حوزه های علمیه و روحانیت می توانند اتاق فکر دولت باشد، به دولت کمک کنند و پشتیبانی نمایند تا بتوانیم کارها را به سامان برسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین  رئیسی با اشاره به اولویت های دولت، گفت: مساله مهم و اولویت دار دولت کرونا بود، در روزهای نخست که دولت را تحویل گرفتیم هفتصد خانواده داغدار عزیزان شان می شدند، اما به لطف خدا آمار تلفات بسیار کرونا پیدا کرده است، اینها از الطاف الهی است، دومین نکته پیش روی ما وضعیت کالاهای اساسی بود، امروز ذخایر کالای ما در وضعیت بسیار خوبی و اطمینان بخش است و هیچ نگرانی در این زمینه نداریم.

رییس جمهور افزود: مساله دیگر مساله بودجه و اعتبارات کشور بود، در حالی که برخی تصور می کردند ما نمی توانیم منابع خود را تامین کنیم به لطف خدا هم صادرات نفتی و هم غیر نفتی را دنبال می کنیم، میزان صادرات نفتی ما خوب است و ما در این زمینه نگران نیستیم، بله تهدیدها وتحریم ها هست اما ما در هر دو جبهه خنثی سازی و هم رفع تحریم ها تلاش می کنیم و اینها را عزت مندانه دنبال می کنیم؛ صادرات غیر نفتی ما بیش از چهل درصد افزایش یافته است، برگشت منابع به خزانه دنبال می شود، نسبت به ذخایر ارزی و ریالی خود نگران نیستیم.

رییس جمهور مساله تورم را نگرانی مردم و علما دانست و با بیان این که این مساله در اولویت دولت قرار گرفته است، گفت: تورمی که تجربه می کنیم در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده، اما بحمدلله سیر نزولی تورم آغاز شده است و اگر همه کمک کنند زمینه برای تغییر و کاستن از مشکلات فراهم شده است و همه باید کمک کنند.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال ناامیدسازی مردم است، اما ما در عمل و اجرا تلاش داریم مردم را امیدوار کنیم، شما علمای محترم هم کمک خواهیم کرد و هم دعا خواهید کرد.

رییس جمهور با اشاره به تعیین حجج اسلام والسملمین تقوی و حاج ابوالقاسم دولابی برای تسهیل ارتباطات دولت با ائمه جمعه و حوزه های علمیه، اعلام کرد که ارتباط دولت با این دو بخش منحصر به این بزرگواران نخواهد بود، امیدواریم که با کمک علمای اعلام و حوزه های علمیه و جامعه محترم مدرسین، دولت بتواند در مسیر رفع مشکلات بهتر از قبل عمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *