بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت هشت شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت هشت شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هشتم شوال ۱۳۴۴ هـ.ق یکی از دردناک‌ترین و جبران‌ناپذیرترین حوادث در جهان اسلام به وقوع پیوست و شعله‌های جهل و کینه بر حریم مقدس و پاک قبور ائمه بقیع(علیهم‌السلام) افکنده شد.

انسان‌هایی بداندیش و متحجر که فقط با زبان تیغ و شمشیر سخن می‌گفتند و از حقیقت اسلام هیچ بویی نبرده بودند، وحشیانه به ستیز با عقلانیت، اخلاق و اصول اسلامی پرداختند و با ویران کردن مشاهد مشرفه و آثار اسلامی حرمین شریفین، خباثت و سفاکی خود را آشکار کردند.
مدعیانی شب زده که تفکرات مسموم خود را به نام اسلام منتشر می‌کردند و با زهرپاشی‌ها و فتنه‌گری‌ها عامل اختلاف افکنی بین مسلمانان و تجهیز گروه‌های تکفیری شدند.
داعش، بوکو حرام و سایر گروه‌های تکفیری و سلفی که مروجان اسلام ابوسفیانی هستند؛ میراث‌خوار پدران خونریز خود در فرقه وهابیت‌اند و همه جنایت‌های امروز تکفیری‌ها در جهان اسلام ریشه در تاریخ سراسر فساد وهابیت دارد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط فرقه ضالّه وهابیت اعلام می‌دارد: جهان اسلام سالهاست قربانی وحشت‌آفرینی گروه‌ها و فرقه‌هایی است که در سرویس های اطلاعاتی و امنیتی استکبار تولید و تکثیر شده‌اند. وهابیت، سلاح پنهان استعمار انگلیس علیه وحدت اسلامی و بیداری اسلامی بوده است و رنجی که مردم عراق، یمن، سوریه و افغانستان سالهاست با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند در حقیقت در اتاق‌های فکر آمریکایی و صهیونیستی طرح‌ریزی‌شده است.
گرچه جاهلان خونریز وهابی از مباحثه و گفتگو گریزان هستند؛ اما حقیقت اسلام و معارف نورانی اهل‌بیت(علیهم السلام) روشنا بخش تاریکی هاست و پرده‌های سیاه تحجر و عقب‌ماندگی را کنار زده است. جهان اسلام آینده درخشانی پیش رو دارد؛ و ظهور و حاکمیت شجره طیبه و کلمه حق پایانی سعادتمندانه برای امت اسلامی رقم خواهد زد.

     و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *