نماینده ولی فقیه در اصفهان: جامعه مدرسین منشا برکات فراوانی برای انقلاب و حوزه های علمیه بوده است

آیت الله طباطبایی نژاد روز پنج شنبه ۱۴ آذرماه ۱۳۹۸، در نشست عمومی نهمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که در اصفهان برگزار شد، خصومت کینه توزان و دشمنان را نشانه حقانیت مسیر انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران دانست.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با تقدیر از نقش آفرینی جامعه مدرسین در طول دوران حیات خود قبل و بعد از انقلاب، تصریح کرد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منشا خدمات و تاثیرگذاری های فراوانی چه قبل و چه بعد از انقلاب بوده است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منشا برکات فراوانی بوده است، گفت: جامعه مدرسین قبل از پیروزی انقلاب با امضای مرجعیت حضرت امام (رحمت الله علیه)، جان ایشان را حفظ کردند.

ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت تحول در حوزه های علمیه اظهار داشت: تحول امری یک روزه و دو روزه نیست، به مرور زمان پیدا می شود، در حوزه علمیه قم و حوزه های علمیه کشور در طول این سال ها تحول خوبی در همه زمینه ها از جمله متون درسی، امتحانات و دیگر عرصه ها ایجاد شده است که جای تقدیر دارد.

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: بحمدلله در ساحت های مختلف، حوزه نظم پیدا کرده و گسترش و رونق کمی و کیفی بسیار خوبی پیدا کرده که همه اینها به برکت انقلاب اسلامی است.

ایشان افزودند: امروز حوزه ممتازین و نخبگان ارزشمندی دارد؛ نباید گلایه کنیم که پیشرفت نکرده ایم، البته جای پیشرفت هنوز وجود دارد و بخشی از این پیشرفت ها به برکت وجود جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است.

نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به کاستی های حوزه علمیه قم در زمینه زیرساخت ها و کمبود فضای مدارس، گفت: نیاز است بزرگان و مراجع برای احداث مدارس و مکان هایی که طلاب تحصیل و زندگی کنند اهتمام بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *