آیت‌الله رجبی:

نامزدهای ریاست جمهوری اخلاق مدار و برنامه محور باشند

آیت الله محمود رجبی

آیت‌الله رجبی در مصاحبه‌ای با اشاره به ایام انتخابات ریاست جمهوری و لزوم رعایت بایسته های اخلاقی از سوی کاندیداهای تایید صلاحیت شده ریاست جمهوری تأکید کرد: نامزدهای ریاست جمهوری باید دقت داشته باشند هر حرفی که می زنند، مستند بوده و قابل استناد باشد و از ابراز سخنان بی‌سند و مدرک و حرف های کلی و توهین آمیز، پرهیز کنند.

وی افزود: رعایت ادب در میان کاندیداهای ریاست جمهوری، از ملزومات مهمی است که باید مورد توجه نامزدها باشد. از نظر ما نقد کردن، هیچ اشکالی ندارد؛ اما باید به صورت مودبانه، محترمانه و مستدل باشد. نباید در نقد کردن ها افراط کرده و به تشویش خاطر افراد جامعه، دامن زده و یا در راستای تشتت و برهم زدن وحدت و همبستگی نظام اسلامی گام برداشت.

عضو جامعه مدرسین تأکید کرد: باید نامزدهای ریاست جمهوری به طرفداران و ستادهای انتخاباتی خود در اقصی نقاط کشور سفارش و توصیه کنند که از پرداختن به مواردی که خلاف قانون، ادب، وحدت و همبسگی ملی است، پرهیز کنند.

آیت‌الله رجبی تصریح کرد: باید طرفداران و ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در تبلیغات مکتوب، رسانه و فضای مجازی و دیگر عرصه‌های تبلیغی، توجهات لازم را داشته و ضمن رعایت موازین شرعی، برنامه ها و اهداف خود را بیان کنند و نشان دهند که برنامه های آنان از برنامه دیگر نامزدها بهتر است.

 

منبع: رسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *