آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با فرماندار قم:

اگر عمل به تکلیف در جامعه نهادینه شود همه احساس پیروزی می‌کنند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عمل به تکلیف را فرهنگ حکومت داری امیرالمؤمنین – علیه السلام – عنوان کرد و ضمن تأکید بر لزوم نهادینه سازی این فرهنگ در کشور گفت: عمل به تکلیف گاهی انسان را به نتیجه می‌رساند و گاهی ممکن است انسان را به آن نتیجه مطلوب نرساند؛ اما اگر عمل به تکلیف در جامعه نهادینه شود، همه احساس پیروزی می‌کنند؛ چرا که به وظیفه خود عمل کرده‌اند.
دیدار نوروزی عباس ذاکریان فرماندار قم با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار نوروزی با فرماندار قم، ضمن تسلیت ایام شهادت امیرالمؤمنین – علیه السلام – اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در انقلاب ما این است که باید مرتب تلاش کنیم تا فرهنگ حکومت داری امیرالمؤمنین – علیه السلام – یعنی عمل به تکلیف را در جای جای کشورعملیاتی و اجرایی کنیم.

وی افزود: عمل به تکلیف گاهی انسان را به نتیجه می‌رساند و گاهی ممکن است انسان را به آن نتیجه مطلوب نرساند؛ اما اگر عمل به تکلیف در جامعه نهادینه شود، همه احساس پیروزی می‌کنند. چه در ظاهر پیروز بشوند و چه نشوند؛ چرا که به وظیفه خود عمل کرده‌اند.

امام جمعه قم بیان داشت: نهایت تلاش امیرالمؤمنین – علیه السلام – در دوران کوتاه حکومت داری خود این بود که نسبت به جامعه و مردمی که زعیم و حاکم بر آن‌هاست به گونه‌ای عمل کند که مردم احساس رضایت‌مندی داشته باشند. لذا حضرت روی عدالت تکیه کرد و به خاطر شدت اجرای عدالت به شهادت رسید.

وی خاطر نشان کرد: اگر مردم در کنار مسئولین نباشند، اساسا وجود مسئولین معنا پیدا نمی‌کند؛ چرا که مسئول آمده است تا برای مردم کار کند.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخابات اسفند ماه سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: این که می‌گوییم انتخابات خوب بوده است به این معنا نیست که ما رضایت کامل داریم؛ بلکه یعنی با تمام توطئه‌ها و سرمایه گزاری‌هایی که دشمنان کرده بودند تا مردم را دلسرد کنند، شاهد آن بودیم که عشق و علاقه مردم به انقلاب اسلامی سبب شد تا مردم تصمیم بگیرند که صحنه را به نفع دشمن ترک نکنند.

وی افزود: انتخابات سال گذشته آزمون خوبی بود برای انتخابات بعدی ما. برگزار کنندگان انتخابات باید تجزیه و تحلیل جامعی راجع به انتخابات داشته باشند و علاوه بر بررسی راه‌های بهبود نحوه برگزاری انتخابات، راه‌کارهای افزایش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را مشخص کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: مردم حقیقتا انقلاب اسلامی را دوست دارند و تمامی کسانی که حتی عرق ملی دارند انقلاب را تحسین می‌کنند؛ چرا که می‌بینند که بر خلاف گذشته، انقلاب اسلامی برای حفظ کشور از چنگ دشمنان چقدر تلاش کرده است و تا چه اندازه موفق بوده است.

لزوم تقویت نظارت‌ها و اصلاح و تسهیل قوانین کشور با توجه به نیازهای زمان، از دیگر عناوین سخنان وی در این دیدار بود.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، عباس ذاکریان فرماندار قم، گزارشی از اقدامات انجام شده در برگزاری انتخابات اسفند ماه سال گذشته ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *