آیت الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت:

اگر مانعی در مسیر پیشرفت صنعت خودرو وجود دارد باید شجاعانه و صادقانه به مردم گفته شود

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در عرصه تسلیحاتی و دفاعی به پیشرفت‌های بسیاری رسیده‌ایم، تصریح کرد: متاسفانه این پیشرفت را در صنعت خودرو شاهد نبودیم و اگر مانعی در این مسیر وجود دارد باید شجاعانه و صادقانه به مردم گفته شود.
دیدار رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار با نماینده ویژه وزیر صمت و رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت، اظهار کرد: مقام معظم رهبری چندین سال است که نقش تولید را در شعار سال برجسته کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اگر چرخ تولید کشور به حرکت درآمده و به خودکفایی برسیم اتفاق مبارکی است، مطرح کرد: یک برهه‌ای در کشور حالت یأس و ناامیدی حاکم بود و معتقد بودند که ایرانی نمی‌تواند شعار ما می‌توانیم را سردهد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه یکی از برکات بزرگ انقلاب اسلامی از بین بردن این فضا بود، عنوان کرد: اینکه مقام معظم رهبری تک تک مسائلی که در پیشرفت، آبادانی و عزت کشور نقش دارد را پیگیری می‌کنند، نشان دهنده دغدغه ایشان برای رساندن کشور به قله است.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری است که بدون توجه به شرق و غرب می‌خواهد روی پای خود بایستد، خاطرنشان کرد: این موضوع موجب شده است تا برخی برای کشور مشکلاتی را به وجود بیاورند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه دشمن در جنگ شناختی غیر از اسلام‌زدایی به دنبال ایرانیت‌زدایی نیز بوده است، تصریح کرد: نمونه‌های حرکت دشمن را در جریانات سال گذشته مشاهده کردیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت صمت نقش موثری در امیدآفرینی در جامعه دارد، یادآور شد: در مواردی دشمن پیشرفت‌های کشور را بیش‌تر و دقیق‌تر از افرادی که در داخل کشور هستند، رصد می‌کند.

امام جمعه قم با بیان اینکه دشمنی آن‌ها در یک بُعد با اسلام است، ابراز کرد: بُعد دیگر دشمنی آن‌ها به خاطر این است که کشوری که سال‌ها درگیر تحریم است چگونه به این میزان از پیشرفت و موفقیت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در عرصه تسلیحاتی و دفاعی به پیشرفت‌های بسیاری رسیده‌ایم، بیان کرد: متاسفانه این پیشرفت را در صنعت خودرو شاهد نبودیم و اگر مانعی در این مسیر وجود دارد باید شجاعانه و صادقانه به مردم گفته شود.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وضعیت فعلی صنعت خودرو پسندیده نیست، اظهار داشت: خودروسازی یک صنعت ملی است و می‌تواند با رونقی که پیدا می‌کند در عرصه صادرات نیز ورود جدی‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه عظمت کار تولیدی در وزارت صمت را نادیده نمی‌گیریم، مطرح کرد: اگر به صنعت خودروسازی نیز توجه شود، قطعا پرونده فعالیت‌های وزارت صمت تکمیل خواهد شد.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار، دکتر علی گلشنی اظهار کرد: دشمن تمام تلاش خود را برای ناامیدی مردم به کار گرفته است.

رئیس شورای تحول و پیشرفت وزارت صمت با اشاره به اینکه وزیر صمت از بدنه تولیدکنندگان بوده‌اند، مطرح کرد: این موضوع موجب شده است تا به خوبی دغدغه تولید کنندگان شنیده شود.

نماینده ویژه وزیر صمت با بیان اینکه یکی از ضعف‌های سطوح مدیریتی کشور عدم استفاده از تجارب مدیران گذشته بوده است، عنوان کرد: در وزارت صمت تلاش کردیم از این آفت جلوگیری کنیم و در کمیته‌های مختلف از تجارب مدیران موفق ۳۰ سال گذشته وزارت صمت بهره‌مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *