رهبر معظم انقلاب با همان صلابت حضرت امام، انقلاب و نظام اسلامی را مدیریت کرده‌اند

آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی تصویری به سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، با تاکید بر زنده نگه داشتن روحیه و تفکر انقلابی در حوزه‌های علمیه، از هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب تجلیل و تصریح کرد که ایشان با همان صلابت حضرت امام این انقلاب را حفظ و مدیریت کرده‌اند.
پیام تصویری آیت الله العظمی نوری همدانی به سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آیت الله العظمی نوری همدانی در پیامی تصویری به سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، با تاکید بر زنده نگه داشتن روحیه و تفکر انقلابی در حوزه‌های علمیه، از هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب تجلیل و تصریح کرد که ایشان با همان صلابت حضرت امام این انقلاب را حفظ و مدیریت کرده‌اند.

معظم له با اشاره به حدیثی از امام صادق در خصوص وظایف علما اظهار داشتند: شناخت زمان یکی از وظائف مهم علما است به این صورت که اهل زمان و فرهنگ زمانه شناخته شود؛ زمان ما زمان به خصوصی است زیرا انقلابی توسط امام راحل به وقوع پیوست و ایشان توانست با زمان شناسی مستکبرین را سرکوب کند و انقلابی برپایه آموزه‌های دینی شکل دهند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ریشه کن شدن فقر و بی‌عدالتی در جامعه، دفاع از مظلوم، مقابله با ظالم و دفاع از فلسطین از تنها بخشی از تاکیدات حضرت امام دانسته و افزودند: امروز باید مساله فلسطین در صدر مسائل جهان باشد و عملی کردن این موضوع وظیفه علما است.

معظم له اتحاد حول محور ولایت فقیه و زمان شناسی را به همگان توصیه و تصریح کردند: یکی از دیگر از مسائلی که باید به آن توجه داشت نگه داشتن مردم در صحنه است، امیر مؤمنان در نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر مردم را ستون دین و سپر در برابر دشمنان معرفی می‌کنند؛ مردم ما انقلاب کرده و در جنگ تحمیلی شهید داده‌اند در صحنه‌های حساس پای نظام ایستاده اند.

ایشان جدایی حوزه از سیاست و اجتماع را نقشه دشمنان دانسته و تاکید کردند: حضرت امام به خوبی این دسیسه را تشخیص دادند و اجازه عملیاتی شدن این نقشه شوم را ندادند؛ ما نیز باید امروز مراقب این نقشه شوم باشیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در پایان از برگزاری اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد تشکر کرده و گفتند: بحمدلله جامعه مدرسین با هوشیاری مسائل را رصد می‌کند و بنده به همه شما عزیزان خدا قوت می‌گویم و برای موفقیت تان دعا می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *