پیام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت روز بسیج

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه مدرسین به مناسب روز بسیج، پیامی به شرح ذیل صادر نمود که در بخشی از آن آمده است: راهپیمایی‌های گسترده آزادی‌خواهان جهان در حمایت از مظلومان و مجاهدان فلسطینی، حرکتی بسیج محور است.
لوگوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی ایران با حمایت و پشتیبانی عظیم مردمی به پیروزی رسید و مردم در استمرار و بقای آن تاکنون نقش به سزایی داشته‌اند.

سخن امام خمینی -قدس سره- ، راه و هدف او، توده‌های مردم را برای مبارزه همراه کرد و امروز بسیج به عنوان مردمی‌ترین‌، فرهنگ آفرین ترین و اقتدار آفرین ترین تبلورهای حضور مردم در حمایت از نظام اسلامی است.

بسیج یک اندیشه وسیع و سبک زیستن است. بسیج در نام و شناسه و کارت و عضویت خلاصه نمی‌شود و در حقیقت هر کسی که برای عزت و اقتدار دین و کشور مجاهدت می‌کند یک بسیجی است و این عنوان برای همه‌ی مجاهدان فی سبیل الله صدق می‌کند و در یک جغرافیا نمانده و نخواهد ماند. امروز نیز جبهه مقاومت براساس الگو و تفکر بسیجی در حال مبارزه با صهیونیزم جهانی است و راهپیمایی‌های گسترده آزادی‌خواهان جهان در حمایت از مظلومان و مجاهدان فلسطینی، حرکتی بسیج محور است.

امام بزرگوارما بسیج را براساس یک اندیشه قرآنی بنا نهاد و این مجموعه پر ثمر سال‌هاست که تحت هدایت‌های داهیانه فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه‌ای -مدظله العالی- در راه قرآن، دین و کشور ایثار و فداکاری می‌کند.

تحرّک و رشد امروز کشور ما مرهون فرهنگ و تفکر بسیجی است. بسیج طلبه و دانشجو، بسیج جامعه پزشکان، مهندسان، فرهنگیان، بسیج اقشار و…. گرچه در عنوان، به صورت جدا دسته بندی می‌‎شوند؛ اما در نهایت محصولی واحد ارائه می‌کنند که همان پیشرفت و ارتقاء عزت و عظمت ملت ایران است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روز بسیج را به آحاد ملت شریف ایران تبریک می‌گوید و با گرامیداشت نام و یاد شهدای این نهاد مقدس، بسیجیان عزیز را به استقامت در راه خدا و تقویت مستمر بنیه دینی و اخلاص دعوت می‌کند. سلاح بسیج در مبارزه و جهاد، ایمان و عمل صالح است که این سلاح باید هر روز مجهزتر و قوی‌تر گردد. زیرا که تقوا و عمل صالح یک عنصر انسان ساز ،نیرو بخش و عزت آفرین است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *