آیت الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس و فرماندهان بسیج ادارات استان قم:

نظام اسلامی امانتی در دستان ماست / باید در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و آنچه برای آن انقلاب کردیم، تلاش کنیم

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم وجود مدیران و مسئولان با روحیه بسیجی را عامل تغییر رویکرد ادارات و سازمان‌های مربوطه ارزیابی کرد و خطاب به مسئولان بسیج ادارات ابراز داشت: نظام اسلامی امانتی در دستان ماست و لذا باید با چشم بینا از این نظام حفاظت کنید و سعی کنید با گفتار و احیاناً سکوت، اقدام و عمل به موقع خود، از کار مردم گره‌گشایی کنید و زیبایی‌های نظام را به جامعه نشان دهید.
دیدار مسئولان و فرماندهان بسیج ادارات استان قم با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس و فرماندهان بسیج ادارات استان قم، به مناسبت هفته دولت، با آیت الله حسینی بوشهری دیدار کردند. رئیس جامعه مدرسین ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: در آستانه سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر، یاد و خاطره این الگوهای موفق مدیران و مسئولان کشور را گرامی می‌داریم و برای همه خدمتگزاران نظام، توفیق خدمتگزاری صادقانه را خواستاریم.

وی بسیج ادارات را از نهادهای مردمی نظام توصیف کرد و ابراز داشت: بسیجی بودن به لباس نیست؛ بلکه هر کس در چارچوب مسئولیت‌های بسیج انجام وظیفه می‌کند، در هر جایگاهی که باشد، بسیجی محسوب می‌شود.

امام جمعه قم در ادامه به تبیین حدیثی از پیامبر گرامی اسلام -صلی الله علیه و آله- پرداخت و خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم می‌فرماید «مَن مَشى فی عَونِ أخیهِ و مَنْفعتِهِ فلَهُ ثَوابُ المُجاهِدینَ فی سبیلِ اللّه.» یعنی هر کس در راستای کمک و گره‌گشایی از کار برادر دینی خود گام بردارد، اجر و پاداش مجاهدین در راه خدا نصیب او می‌شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه اسلام را دینی چند ضلعی توصیف کرد و اظهار داشت: اسلام علاوه بر بُعد عبادی، اقتصادی، عرفانی و اخلاقی، بُعد اجتماعی نیز دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. بُعد اجتماعی اسلام یعنی ارتباط انسان‌ها با یکدیگر در سطح جامعه، به منظور جلب رضایت الهی.

وی روحیه بسیجی را روحیه ایثار، فداکاری، از خودگذشتگی، معاد باوری، مسئولیت پذیری، هوشیاری، اخوّت و برادری و روحیه عزت آفرینی برای نظام عنوان کرد و ابراز داشت: اگر این ویژگی‌ها وجود داشته باشد، بنابر روایت پیامبر اکرم -صلی الله علیه و آله- پاداش جهاد کنندگان در راه خدا را خواهد داشت؛ چرا که جهاد منحصر در جهاد نظامی نیست و سایر اقسام جهاد را از جمله جهاد فرهنگی و اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری وجود مدیران و مسئولان با روحیه بسیجی را عامل تغییر رویکرد ادارات و سازمان‌های مربوطه ارزیابی کرد و خطاب به مسئولان بسیج ادارات ابراز داشت: نظام اسلامی امانتی در دستان ماست و لذا باید با چشم بینا از این نظام حفاظت کنید و سعی کنید با گفتار و احیاناً سکوت، اقدام و عمل به موقع خود، از کار مردم گره‌گشایی کنید و زیبایی‌های نظام را به جامعه نشان دهید.

وی ادامه داد: اگر به خاطر مسائل قانونی نمی‌توانید مشکل شخص را برطرف کنید، سعی کنید با روی گشاده و برخورد خوب پای درد و دل او بنشینید و در صورت امکان،  مشکل او را با راهنمایی حل کنید.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: باید با چشمانی بیدار فضا را رصد کنید تا حقوق بیت المال حفظ شود و آنچه نظام اسلامی را در منظر دیگران زشت جلوه می‌دهد، مانند رشوه و مسائلی از این دست، در اداره و سازمان شما اتفاق نیافتد.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی باید برای دنیا الگو باشد. بنابراین نباید در مرحله شعار بمانیم؛ بلکه باید در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و آنچه برای آن انقلاب کردیم، تلاش کنیم.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمنان در بزرگنمایی فسادهای موردی تأکید کرد: دشمنان می‌خواهند فساد را امری نهادینه شده در جامعه قلمداد کنند؛ اما همانگونه که رهبر انقلاب -مد ظله العالی- فرمودند، اگر چه فسادهای موردی وجود دارد؛ اما فساد سیستمی و نهادینه شده نیست. بنابراین باید تلاش کنید تا روح عدالت و تبعیض ستیزی را در سازمان‌ها و ادارات خود تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *