آیت الله حسینی بوشهری خطاب به استاندار جدید قم:

فعالیت‌های خود را به صورت دوره‌ای برای مردم اطلاع رسانی کنید

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به استاندار جدید قم گفت: گزارش فعالیت‌های خود را به صورت دوره‌ای، توسط فضای مجازی و صدا و سیمای استان، برای مردم اطلاع رسانی کنید تا مردم از فعالیت‌های شما بی‌خبر نباشند.
دیدار استاندار جدید قم با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، استاندار جدید قم با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین ضمن تبریک مسئولیت جدید به دکتر سید محمد آقامیری، خطاب به وی ابراز داشت: اولین گام شما به عنوان استاندار باید ایجاد و حفظ یک پیمان وثیق با خداوند و توسل و توجه به آل الله و کریمه اهل بیت -علیهم السلام- باشد تا در سختی‌ها به کمک شما بیایند.

وی افزود: امام صادق -علیه اسلام- در حدیثی، قم را حرم اهل بیت -علیهم السلام- معرفی می‌کنند و از همین رو، نگاه دنیای اسلام به این شهر است؛ اگرچه بعد از انتخاب قم به عنوان استان، امکانات و زیرساخت‌های فراوانی، به واسطه عنایات مقام معظم رهبری -مد ظله العالی- و توجه دولت‌ها، آماده شده است، ولی همچنان بین آنچه که هست و آنچه که باید باشد، فاصله زیادی وجود دارد که از شما انتظار داریم در جهت کم کردن این فاصله حرکت کنید.

امام جمعه قم ضمن تأکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی در سطح استان، خطاب به استاندار جدید اظهار داشت: شما علاوه بر مأموریت اداری، سیاسی و عمرانی، مأموریت فرهنگی نیز دارید؛ البته مردم نباید احساس کنند که قم چون شهری مذهبی است، پس از نظر پیشرفت باید محروم بماند. بنابراین باید نسبت به ایجاد کارخانجاتی که با هویت دینی و مذهبی قم سازگار است توجه داشته باشید تا جوانان قمی احساس بیکاری نداشته باشند و وضعیت اشتغال شهر سامان یابد.

 

لزوم جذب امکانات و سرمایه گذار برای جبران کاستی‌ها و ارتقاء جایگاه شهر قم

وی جذب سرمایه گذار خصوصی را لازمه پیشرفت شهر قم ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: باید در خلال ارتباط با وزارت کشور و سایر وزارتخانه‌ها در صدد جذب امکانات و سرمایه گذار خصوصی برای پیشبرد و تعریف پروژه‌های کلان به منظور جبران کاستی‌ها و ارتقاء جایگاه شهر قم باشید و تلاش کنید تا با استفاده از تمام ظرفیت‌هایی که قانون در نظر گرفته است،کارهای بنیادینی را برای این شهر انجام دهید.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه خطاب به دکتر آقامیری تصریح کرد: ارتباط خود را با بیوت مراجع عظام تقلید و علماء حفظ کنید و گزارش فعالیت‌های خود را به صورت دوره‌ای، توسط فضای مجازی و صدا و سیمای استان، برای مردم اطلاع رسانی کنید تا مردم از فعالیت‌های شما بی خبر نباشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار جدید، خاطر نشان کرد: ویژگی خیرخواهی، دلسوزی و همدلی باید در مجموعه مدیریت استان وجود داشته باشد؛ چرا که هرچه کارگزاران نظام موفق‌تر باشند، مردم خشنودتر می‌شوند و مطابق روایت نورانی «اَلْخَلْقُ عِیَالُ اَللَّهِ فَأَحَبُّ اَلْخَلْقِ إِلَى اَللَّهِ مَنْ نَفَعَ عِیَالَ اَللَّهِ،» مردم عیال خداوند هستند و محبوب‌ترین افراد در نزد خداوند کسی است که به عیال خدا سود رساند. بنابراین هرچه که کارگزاران نظام موفق‌تر باشند، خداوند خشنودتر خواهد بود.

شایان ذکر است در ادامه جلسه، دکتر آقامیری گزارشی از برنامه‌های خود به عنوان استاندار جدید قم ارائه کرد و حجاب و عفاف، تقویت صنایع و جذب سرمایه با توجه ویژه به حفظ هویت فرهنگی استان را از جمله اهداف و برنامه‌های خود عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *