آیت الله حسینی بوشهری در دیدار مدیر ستاد کانون‌های مساجد قم:

مسجد با دیگر مکان‌های فرهنگی قابل مقایسه نیست

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مسجد خانه خدا و مکانی مقدس است که قابل مقایسه با دیگر مکان‌های فرهنگی نیست؛ چرا که مسجد منتسب به خداست و این بُعد معنوی، کلید و پیش‌برنده‌ی فعالیت‌های فرهنگی است.
دیدار مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قم با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قم با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین با اشاره به جایگاه ویژه مسجد در فرهنگ سازی در جامعه اظهار داشت: مسجد خانه خدا و مکانی مقدس است که قابل مقایسه با دیگر مکان‌های فرهنگی نیست؛ چرا که مسجد منتسب به خداست و این بُعد معنوی، کلید و پیش‌برنده‌ی فعالیت‌های فرهنگی است.

وی توجه به مسجد به عنوان یک پایگاه فرهنگ ساز در جامعه را رویکردی قابل توجه و مهم ارزیابی کرد و افزود: نگاه به مسجد نباید تک بعدی باشد؛ بلکه باید از دو حیث تثبیت پایه‌های دینی و اعتقادی و همچنین تقویت بصیرت سیاسی-اجتماعی، نسل جوان را با مسجد همراه کرد تا مبادا درگیر مسائلی شوند که برای آینده آنان و کشور مناسب نیست.

امام جمعه قم با اشاره به مسئولیت فرهنگی طلاب در قبال جامعه عنوان کرد: طلبه‌ها یک وظیفه و مسئولیت تبلیغی دارند که اگر در حین درس خواندن به آن توجه کنند و در دامن این مسئولیت رشد کنند، در آینده از لحاظ تبلیغی موفق‌تر عمل خواهند کرد؛ اما اگر صرفا به درس بپردازند و از این مسئولیت غافل شوند، بعد از پایان دوره تحصیلی خود نیز به موفقیت تبلیغی دست نخواهند یافت.

وی در پایان ضمن تأکید بر توجه به نیازهای رفاهی مساجد در کنار مسائل فرهنگی، ابراز امیدواری کرد: امیدواریم در خنثی سازی التهاباتی که دشمنان در جامعه ایجاد می‌کنند نقش آفرین باشید.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حیدری گزارشی از اقدامات، برنامه‌ها، و نیازهای ستاد کانون مساجد قم ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *