آیت الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس عقیدتی-سیاسی فراجا:

حوزه علمیه از نگاه‌هایی که در راستای بهبود فضای جامعه باشد پشتیبانی می‌کند

ریئس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حوزه علمیه را پشتیبان رویکردهای بهبود دهنده فضای جامعه توصیف کرد و خواستار چاره اندیشی برای مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور شد و گفت: برای مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی روز جامعه باید راهکارهایی اندیشیده شود تا مردم دغدغه نداشته باشند.
دیدار حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا ادیانی، رئیس عقدتی سیاسی فراجا با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نماینده ولی فقیه در فراجا با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین با اشاره به حادثه درگیری نیروهای مرزبانی با اشرار مسلح در مرز سراوان اظهار داشت: شهادت پنج تن از جوانان غیور حفاظت و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی را تسلیت عرض می‌کنم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات نمایندگی ولی فقیه در انتظامی ابراز داشت: حرکتی که در راستای اعتلای انتظامی آغاز شده است، حرکت ارزشمندی است و حوزه علمیه هم از این نگاه در راستای بهبود فضای جامعه پشتیبانی می‌کند.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توکل و اعتماد به خدا ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید «قُلِ اللَّهُ ثُمَّ ذَرْهُم.» یعنی خدا را داشته باش و بقیه را رها کن. امیرالمؤمنین -علیه السلام- نیز در خطبه متقین می‌فرماید «عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَا دُونَهُ فِی أَعْیُنِهِم.»

 

اعتماد و تکیه بر خدا عامل رفع غم و استرس در جامعه است

وی ادامه داد: اگر این باور در جامعه راه پیدا کند که باید به خداوند توکل کرد و با توکل است که کارها سامان می‌گیرد، دیگر غم و غصه و استرسی در جامعه به وجود نخواهد آمد؛ چرا که وقتی خدا پشتیبان انسان باشد، دیگر نیازی به دیگران نخواهد بود «إِنَّ مَعِیَ رَبّی سَیَهدینِ.»

استاد حوزه علمیه قم افزود: در ابتدای هر کار باید به خداوند تکیه کنیم؛ چرا که تمام مشکلاتی که ایجاد می‌شود، زمانی است که یا اصلا به این تکیه گاه توجه نداریم یا وقتی اوضاع از کنترل خارج شد، متوجه او می‌شویم؛ از همین رو در ادعیه آمده است که خداوند می‌فرماید به مردم بگویید در هنگام آرامش به سراغ من بیایند تا در زمان سختی من به سراغ آن‌ها بیایم.

وی موفقیت پیامبر گرامی اسلام -صلی الله علیه و آله- و پیروزی انقلاب اسلامی را ناشی از همین تکیه به خدا دانست و خاطر نشان کرد: امروز نیز که از لحاظ قدرت نظامی در دنیا شناخته شده‌ایم، اگر فرماندهان نظامی به صرف این قدرت تکیه کنند و از خداوند غافل شوند، هیچکدام از این امکانات و سلاح‌ها، راه به جایی نخواهد برد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به تلاش‌های دشمنان در جهت بی‌آبرو کردن نظام جمهوری اسلامی در میان جامعه گفت: امروز هر کسی حتی یک ذره اعتبار دارد باید برای اعتلای نظام اسلامی به میدان بیاید؛ چرا که دشمنان با تمام توان به میدان آمده‌اند تا این نظام را در چشم‌ها کوچک و بی‌اعتبار جلوه دهند.

 

برای مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور چاره‌ای اندیشیده شود

وی بر لزوم چاره اندیشی برای حل مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور تأکید کرد و ابراز داشت: برای مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی روز جامعه باید راهکارهایی اندیشیده شود تا مردم دغدغه نداشته باشند.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی گزارشی از عملکرد و اقدامات فرهنگی عقیدتی-سیاسی انتظامی در محورهای عفاف و حجاب و انتخابات ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *