آیت الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس پلیس راهور استان قم:

لزوم فرهنگ سازی نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی / مردم پلیس را از خود بدانند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تأکید بر لزوم فرهنگ سازی نسبت به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی گفت: اقدامات پلیس در صورتی موفقیت آمیز است که مردم احساس کنند که پلیس در خدمت جامعه و مردم است و آن را از خود بدانند.
دیدار رئیس پلیس راهور استان قم با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس پلیس راهور استان قم با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین ضمن تقدیر از اقدامات و تلاش‌های پلیس گفت: کار پلیس، کار حساسی است و با زندگی روزمره مردم سر و کار دارد.

وی ادامه داد: نبود پلیس مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد؛ زیرا پلیس بواسطه آینده نگری و انجام پیش بینی‌های لازم، از وقوع بسیاری از مسائل و حوادث جلوگیری می‌کند؛ البته پلیس در این مسیر تنها نیست و دست اندر کاران شهر و خدمات شهری نیز در تأمین این اهداف نقش مهمی دارند.

امام جمعه قم با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، ابراز داشت: اقدامات پلیس در صورتی موفقیت آمیز است که مردم احساس کنند که پلیس در خدمت جامعه و مردم است و آن را از خود بدانند. باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود. ارتباط با مساجد و ائمه جماعات می‌تواند در این امر مؤثر واقع شود.

وی افزود: تصادفات و حوادثی که پیش می‌آید باید برای مردم تبیین شود و برای مردم اطلاع رسانی شود تا نتیجه عدم رعایت قوانین و نکات ایمنی بیشتر و بهتر برای جامعه روشن شود و بدانند که در صورت عدم رعایت قوانین چه سرنوشتی ممکن است در انتظار آنان باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم جدی انگاشتن اخذ گواهینامه برای راکبین موتور سیکلت، خاطر نشان کرد: ضرورت اخذ گواهینامه باید برای راکبین موتور سیکلت نهادینه شود تا افراد بدون گواهینامه اقدام به موتور سواری نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به مسئله آلودگی صوتی و آلودگی هوا افزود: شهر سالم، شهری است که مجموعه‌ای از مسائل و ویژگی‌ها را به همراه داشته باشد از جمله آن‌ها مسئله آلودگی صوتی و آلودگی هوا درپی استفاده از وسائل نقلیه فرسوده و غیر استاندارد است که می‌تواند موجب سلب آسایش مردم باشد.

پلیس در ایجاد امنیت و آرامش در جامعه نقش برجسته‌ای دارد

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه پلیس را دلسوز مردم و جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: پلیس در ایجاد امنیت و آرامش در جامعه نقش برجسته‌ای دارد. دلسوز است و نسبت به اشخاص حبّ و بغضی ندارد. هدف پلیس آن است که همه بتوانند از امکانات استفاده کنند و برای کسی مشکلی ایجاد نشود.

وی حضور به موقع پلیس در صحنه‌های تصادف را عامل جلوگیری از مشکلات بعدی دانست و خاطرنشان کرد: سعی کنید به موقع و با کمترین فاصله در محل حادثه حاضر شوید؛ چون وقفه در حضور پلیس علاوه بر ترافیک، مسائل و مشکلات دیگری را نیز در پی خواهد داشت.

نبود روح گذشت، عامل بسیاری از مشکلات

استاد حوزه علمیه قم، در بخش پایانی سخنان خود، ارتقاء روح گذشت و ایثار در جامعه را عامل پیشگیری از بسیاری از تعارضات عنوان کرد و گفت: متأسفانه نبود روحیه گذشت در تصادفاتی که هر از گاهی حتی خسارات مالی چندانی نیز ندارند، مشاهده می‌شود. اگر روح گذشت، که در روایات نیز بر آن بسیار تأکید شده است، در جامعه وجود داشته باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و کار به دادگاه کشیده نمی‌شود.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، سرهنگ غلامرضا صدفی، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های فرهنگی پلیس در راستای کاهش تصادفات ارائه کرد و از ائمه جماعات مساجد خواست تا در این فرهنگ سازی به پلیس کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *