آیت الله حسینی بوشهری در دیدار اعضای شورای شهر قم تأکید کرد:

لزوم عمل به وعده‌های انتخاباتی

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تأکید بر لزوم عمل به وعده‌های انتخاباتی و توجه به مطالبات مردمی گفت: یکی از ویژگی‌های مؤمن این است که ابتدا فکر می‌کند و بعد سخن می‌گوید. یعنی آنچه گمان می‌کند از عهده آن بر نمی‌آید را وعده نمی‌دهد.
دیدار اعضای شورای شهر قم با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اعضای شورای شهر قم با آیت الله حسینی بوشهری دیدار کردند. رئیس جامعه مدرسین با تأکید بر لزوم عمل به وعده‌های انتخاباتی و انتظارات مردم گفت: علت اینکه مردم شما را به عنوان معتمد خود انتخاب کرده‌اند، بخشی از آن به خاطر وعده‌های انتخاباتی و بخش دیگر آن بواسطه انتظاراتی است که مردم از شما داشته‌اند. بنابراین باید این وعده‌ها، انتظارات و مطالبات سرلوحه کار شما در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌ها باشد.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های مؤمن این است که ابتدا فکر می‌کند و بعد سخن می‌گوید. یعنی آنچه گمان می‌کند از عهده آن بر نمی‌آید را وعده نمی‌دهد و در مقابل، وعده‌ای می‌دهد که گمان می‌کند از عهده آن بر خواهد آمد؛ فلذا مراقبت کنید که وعده‌هایی که داده‌اید به واقعیت برسند.

امام جمعه قم ضمن تقدیر از اقدامات خوبی که در شهر قم صورت گرفته است ابراز داشت: قم تا رسیدن به شهر طراز اسلامی فاصله زیادی دارد و هنوز نمی‌توان قم را به عنوان شهر طراز اسلامی اعلام کرد؛ البته اقدامات خوبی صورت گرفته است و اینطور احساس می‌شود که نگاه شورا در مسائل عمرانی و فرهنگی، نگاه رو به جلویی است.

وی ادامه داد: از شورای شهر انتظار می‌رود تا در برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای عمل کنند که خروجی آن برای مردم ملموس و محسوس باشد؛ البته محدودیت‌هایی نیز از لحاظ قانونی وجود دارد که نمایندگان عزیز باید تلاش کنند تا این محدودیت‌ها مرتفع گردد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن تأکید بر لزوم توجه ویژه به مسائل اجتماعی و فرهنگی گفت: حوادث سال گذشته، که قم نیز از آن مستثنی نبود، نشان داد که باید در بودجه ریزی و برنامه ریزی‌ها، به آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه‌ای شود؛ چرا که التهابات اجتماعی و فرهنگی، مسائل عمرانی و خدمات شهری را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: اگر چه با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب -مد ظله العالی- و حضور گسترده مردم، تلاش‌های دشمنان خنثی شد؛ اما تردید نداریم که در بخش فرهنگی و اجتماعی دچار آسیب شده‌ایم و باید راه حلی در این زمینه اتخاذ شود.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای اعضای ششمین دوره شورای شهر قم خاطر نشان کرد: خود را تنها مسئول کارهای عمرانی ندانید و نگاه همه جانبه‌ای به مسائل شهر داشته باشید.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، تعدادی از اعضای شورای شهر، گزارشی در محورهای مسائل، چالش‌ها و اولویت‌های فرهنگی، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و عدالت اجتماعی، مشکلات و چالش‌های معماری و شهرسازی، مشکلات استان در پذیرایی از زائرین و بودجه و پروژه‌های جدید عمرانی، ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *