در دیدار نایب ریئس هیئت مدیره مخابرات با آیت الله حسینی بوشهری مطرح شد:

اعتماد به خدا؛ راه رسیدن به قله‌های زندگی

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اعتماد و توکل به خدا را راه حل تمامی مشکلات و هموار کننده مسیر دست یابی به اهداف توصیف کرد و امید به آینده را در پرتو اعتماد به خدا ممکن دانست.
دیدار دکتر دهناد نایب ریئس هیئت مدیره شرکت مخابرات با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دکتر سید اسدالله دهناد با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین در این دیدار، اعتماد و توکل به خدا را راه حل تمامی مشکلات و هموار کننده مسیر دست یابی به اهداف توصیف کرد.

وی حدیثی از امام جواد -علیه السلام- را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: امام جواد -علیه السلام- می‌فرماید «الثِّقَهُ باللّه تعالى ثَمَنٌ لِکُلِّ غالٍ، و سُلَّمٌ إلى کُلِّ عالٍ.» مطابق این روایت، با اعتماد به خدا پلکان و نردبان رسیدن به قله‌های بلند زندگی فراهم خواهد شد.

امام جمعه قم افزود: اعتماد به دیگران همیشه پایدار نیست و گاهی انسان بواسطه اعتماد به دیگران با ناکامی مواجه می‌شود؛ اما اعتماد به خدا، اعتمادی نیست که انسان در آن تردید کند. اعتمادی است که می‌توان صد درصد روی آن حساب باز کرد. اگر اعتماد به خدا در کارنامه زندگی ما جای گیرد و همواره باور داشته باشیم که یک وجودی پشتیبان ماست، تمامی مسائل دست یافتنی خواهند بود.

وی ادامه داد: این حدیث هم در مسائل معنوی و هم در مسائل مادی جریان دارد و اگر برای موفقیت در زندگی بر اعتماد به نفس تکیه می‌شود نیز صرفا به خاطر این است که دل ما جای دیگری گرم است و آن اعتماد به خداست. بنابراین باید در تمامی برنامه ریزی‌ها، توجه به این مسئله سرلوحه کار ما قرار گیرد.

 

امید به آینده در پرتو اعتماد به خدا ممکن می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، امید به آینده را در پرتو اعتماد و توکل به خدا ممکن دانست و اظهار داشت: شرایط کشور از نظر اقتصادی شرایط خوبی نیست، اما آنچه رهبر معظم انقلاب -مد ظله العالی- به ما آموخته‌اند و پیوسته بر آن تکیه می‌کنند، امید به آینده است؛ چرا که بدون امید، ادامه زندگی ممکن نیست.

وی افزود: این کلام امام جواد -علیه السلام- باید در سال جدید به عنوان سرلوحه کار ما قرار گیرد و البته اینگونه نباشد که وقتی از همه جا ناامید شدیم به درگاه خداوند متعال برویم؛ بلکه اگر در ابتدای راه، کار خود را با اعتماد و توکل به خدا آغاز کنیم، خداوند متعال اجازه نمی‌دهد که بسیاری از مشکلات اساسا بر سر راه ما قرار گیرد. نکته مهم اعتماد به خدا در تمامی مراحل زندگی است؛ چرا که اگر در تمامی مراحل زندگی حرکت خود را با اعتماد به خدا همراه کنیم، هیچ بن بستی در زندگی ما به وجود نخواهد آمد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات، گزارش مختصری از برخی شرایط ویژه و مشکلات شرکت مخابرات ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *