بیانیه جامعه مدرسین در گرامیداشت حماسه ۱۹ دی مردم قم

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت گرامیداشت حماسه مردم قم در 19 دی، بدین شرح است:
بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بسم الله الرحمن الرحیم

قیام مردم قم در نوزدهم دی ماه سال ۵۶ در محکومیت هتک حرمت به مرجعیت به عنوان نماد دین، یک خیزش هوشیارانه و مؤمنانه بود که منشأ تحولات بزرگی در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی شد. یوم الله نوزدهم دی؛ پیام دشمن شناسی، غیرت دینی و عمل به هنگام را در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت کرد و ایران قوی امروز، تجلی موفقیت آن حضور بصیرانه و آگاهانه است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با گرامیداشت نام و یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به ویژه شهدای قیام خونین نوزدهم دی، بر تبیین محتوای قوی و منطق محکم و غنی انقلاب اسلامی تأکید می ورزد و اعلام می کند:

  1. تبیین مفاهیم عمیق اسلامی و ترویج و تقویت معرفت دینی، سدی مستحکم در برابر سیل شبهات و جعلیات مزدوران رسانه ای دشمن است. «وَ اللَهَ اللَهَ فِی الجِهَادِ بِاَموَالِکُم وَ اَنفُسِکُم وَ اَلسِنَتِکُم فِی سَبِیلِ اللَه» این فراز از وصیت امیرالمؤمنین -علیه السلام- ما را به جهاد تبیین فرا می خواند و مردم قم و حوزه‌های علمیه که از پیشکسوتان و پیشتازان جهاد فی سبیل الله هستند در این میدان مبارزه نیز، راه امام خمینی -قدس سره- و شهدای نوزدهم دیماه را ادامه خواهند داد.
  2. در جنگ ترکیبی دشمنان؛ هدف، دور کردن مردم از اسلام و انقلاب است. وحدت و یکپارچگی ملت ایران سال هاست این توطئه دشمنان را ناکام گذاشته است. مردم، با استقامت در مسیر انقلاب اسلامی و با عملِ صالحِ پشتیبانی از «ولایت فقیه» و تبعیت از فرامین رهبر فرزانه انقلاب -مدظله العالی-، هویت اصلی انقلاب یعنی اسلام را صیانت و پاسداری کرده اند و هیچ گاه مشکلات اقتصادی و دغدغه های به حق معیشتی، آنان را از صبر و استقامت در این راه باز نداشته است. اسلام خواهی و توجه به معنویت، حبل المتینِ ملت ما بوده است و فشار حداکثری علیه ملت ایران برای شکستن همین روحیه دینداری و خدا پرستی است.
  3. مواجهه‌ی هوشمندانه با تهدیدها و مهار آن‌ها و همچنین مدیریت معقول و حکیمانه‌ی امور فرهنگی و اقتصادی باید خنثی کننده هجمه‌های دشمنان باشد. امروز جنگ روایت‌ها، خانواده و افکار و اندیشه، افراد را زیر حملات سنگین شبهه و دروغ برده است. ناامید سازی مردم، القای ناکارآمدی و همچنین بزرگ نمایی ضعف‌ها و کوچک نمایی پیشرفت‌ها، از برنامه‌های دشمنان است که متولیان و مسؤولان باید با بازآرایی و بازآفرینی برنامه‌ها، بسترها و منافذ آسیب‌زا را اصلاح کنند.
  4. ایمان، بصیرت و داشتنِ عمل صالح انقلابی؛ شرایط نزول نصرت الهی را فراهم می‌کند. «وَکانَ حَقًّا عَلَینا نَصرُ المُؤمِنینَ» وعده‌ی تخلف ناپذیری است که محقق خواهد شد و کشور را به سمت قله‌های عزت و اقتدار خواهد رساند. کسانی که از مجاهدت در راه اهداف انقلاب اسلامی شانه خالی می‌کنند و با انتقادهای غیر منصفانه و دارای مخرج مشترک با دشمن، بر پیکره نظام اسلامی زخم می‌زنند؛ بدانند این پرچم در اهتزاز باقی خواهد ماند و اگر در همراهی با صدای حقیقی مردم که همان حرکت در مسیر اراده الهی است؛ سستی و غفلت کنند در غبار فتنه‌ها اسیر حیرت و سرگردانی خواهند شد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *