نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین برگزار می‌شود

 نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم سراسر کشور  در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ  ۲۴ و ۲۵ دی ماه ۱۳۹۳ برابر با ۲۲ و ۲۳ ربیع‌الاول ۱۴۳۶ با موضوع «نقش حوزه‌های علمیه و علمای بلاد در تبیین فرهنگ و اقتصاد اسلامی» در شهر مقدس «قم» برگزار می‌گردد.

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد: نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، با عنایت به بیانات حکیمانه رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی «دامت برکاته»، به‌منظور تبیین وظایف و جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه در عرصه فرهنگ و اقتصاد اسلامی در روزهای ۲۴ و ۲۵ دی ماه ۱۳۹۳ در قم، مدرسه علمیه امام کاظم (علیه السلام) با دبیری حضرت آیت الله حسینی بوشهری نائب رئیس و معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد..

حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی سیریزی افزود: اجلاسیه‌های سراسری جامعه مدرسین با حضور علمای محترم بلاد، اعضای محترم جامعه مدرسین، صاحب نظران و کارشناسان حوزوی و دیگر مسئولین از سراسر کشور به صورت مستمر و دوسال یکبار در قم برگزار می‌گردد.

مسؤول دفتر معاونت جامعه و روحانیت جامعه مدرسین ادامه داد: این اجلاس نهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین است که با موضوع نقش حوزه‌های علمیه و علمای بلاد در تبیین فرهنگ و اقتصاد اسلامی برنامه ریزی شده است.

رئیس دفتر جامعه مدرسین افزود: تجربه ارزشمند برگزاری نشست‌های تخصصی و مشارکت مدعوین محترم در مباحث کارشناسی و جمع‌‌بندی کاربردی آن‌ها در اجلاسیه‌های گذشته، باعث شد تا برنامه ریزی تشکیل سه‌ کمسیون تخصصی متشکل از صاحب نظران سراسر کشور در روز ۲۴ دی ماه ۱۳۹۳ در دو شیفت کاری فشرده تحت عناوین «۱- نقش و جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه در تبیین و تقویت اقتصاد اسلامی (با تکیه بر بررسی جریان اقتصاد مقاومتی در ایران اسلامی). ۲- نقش و جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه در تبیین و تقویت فرهنگ اسلامی (با تکیه بر اصلاح سبک زندگی در جامعه اسلامی). ۳- نقش و جایگاه روحانیت و حوزه های علمیه در تبیین و تقویت امور تبلیغی – اجتماعی (با تکیه بر بررسی جریان اصل دینی امر به معروف و نهى از منکر در جامعه). » صورت گیرد که در این کمیسیون ها به طرح مسائل، مشکلات، راهکارها و راهبردها و جمع بندی نظرات کارشناسان پرداخته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی سیریزی افزود: روز ۲۵ دی ماه ۱۳۹۳ اجلاس عمومی برگزار می‌گردد که در این روز ضمن استفاده از رهنمودهای بزرگان، مصوبات کمیسیون های تخصصی در این جمع مطرح و نظرات مدعوین حاضر نیز بررسی و جمع بندی نهایی خواهد شد.

رییس دفتر جامعه مدرسین در پایان اضافه کرد: مصوبات اجلاسیه‌ها طبق معمول به محضر مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت برکاتهم» و متولیان امور مربوطه ارسال خواهد شد و کمیته‌ای مسئول پیگیری این مصوبات خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *