آیت الله حسینی خراسانی در جمع فرماندهان تیپ مکانیزه 20 رمضان سپاه:

جهاد تبیین راه افزایش امید در جامعه است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امید را زیربنای تمامی مسائل ارزیابی کرد و میزان موفقیت فردی و اجتماعی را مرتبط با این عنصر کلیدی دانست و از جهاد تبیین به عنوان مسیر افزایش امید حقیقی در جامعه نام برد.
دیدار سردار موحدی کیا با آیت الله حسینی خراسانی در محل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، فرمانده تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان نیروی زمینی سپاه با آیت الله حسینی خراسانی دیدار و گفت و گو کرد. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اشاره به اهمیت عنصر امید در جامعه گفت: امید پایه و اساس تمام امور است. بنابر آنچه از آیات و روایات استفاه می‌شود، قوه محرّکه انسان عنصری است به نام امید.

وی ادامه داد: امید نشانه زنده بودن انسان است و برای موفقیت و پیروزی هر فرد و اجتماعی، ضروری است. برای سنجش وضعیت یک جامعه باید میزان امید در آن جامعه را سنجید. آیات، روایات و تجربه بشر در طول تاریخ نشان می‌دهد که جامعه‌ای رو به پیشرفت و موفقیت گام بر می‌دارد که امید به فردایی بهتر در آن جامعه وجود داشته باشد. امید سایر مسائل را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بر مسئله امید افزایی ابراز داشت: یکی از محوری ترین، اساسی ترین و بنیادی ترین اندیشه‌های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) دمیدن روح امید در جامعه است. ایشان طی سالیان دراز تأکیدات زیادی بر این مطلب انجام داده‌اند که نشان از اهمیت مسئله و درایت ایشان دارد و ما مفتخریم که چنین رهبر فقیه و فرزانه‌ای داریم که در میان رهبران دنیا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی افزود: مشکلاتی در جامعه پیش آمده و عده‌ای نیز با القای ناامیدی، در زمین دشمن بازی می‌کنند؛ اما باید بدانیم که بهبود شرایط کشور در گرو افزایش عنصر کلیدی امید است و باید بکوشیم تا به واسطه تبیین دست آوردها، این عنصر ضروری را در جامعه افزایش دهیم.

وی ادامه داد: تنها فایده و نفع ناامیدی در کشور به دشمنان خواهد رسید؛ البته مقصود از تقویت امید در مردم، امید کاذب نیست بلکه توجه به ظرفیت‌ها و دست‌آوردهای کشور است. جهاد تبیین راه افزایش امید در جامعه است و شعار ما می‌توانیم نیز برخاسته از امید است؛ البته مسئولین باید تلاش کنند تا مشکلات موجود هر چه سریعتر و به صورت ریشه‌ای مرتفع گردند.

آیت الله حسینی خراسانی گفت: خداوند متعال در آیه ۸۷ سوره یوسف، از زبان پیامبر خود می‌فرماید «یَا بَنِیَّ اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوا مِنْ یُوسُفَ وَأَخِیهِ وَلَا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لَا یَیْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلَّا الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ.» یعنی هیچگاه از رحمت و گشایش الهی ناامید نشوید که همانا کافرانند که از رحمت الهی ناامید می‌شوند. این آیه ریشه امید را در ایمان به خدا قرار می‌دهد و ناامیدی را نتیجه ضعف ایمان و کفر به خداوند بر می‌شمرد که نشان از اهمیت و جایگاه ویژه امید در ادبیات اسلامی دارد.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه سردار موحدی کیا، فرمانده تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان نیروی زمینی سپاه، گزارشی از تاریخچه، سوابق، وضعیت و اقدامات این نیرو ارائه نمود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *