آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

مسائل فرهنگی توامان مورد توجه قرار گیرد / مشکلات فرهنگی منحصر در عفاف و حجاب نیست

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مقابله توامان با همه مشکلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی را خواستار شد و ریشه بسیاری از مسائل فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی را در تصمیمات سوء و مشکلات اقتصادی دانست.
دیدار رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با آیت الله حسینی بوشهری دیدار و گفت و گو کرد. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم ریشه یابی مشکلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی گفت: تبعات تصمیمات اقتصادی باید مورد دقت و توجه بیشتری قرار گیرد. برخی تصمیمات، تبعات زیادی برای جامعه به همراه دارند. مسائل زنجیر وار به هم متصل هستند و حل مشکلات نگاهی عمیق می طلبد. اگر مسائل به درستی ریشه یابی نشوند، نتیجه دلخواه را نخواهیم گرفت.

وی ادامه داد: باید ریشه و خواستگاه عدم رعایت شئون عفاف و حجاب در جامعه مورد ریشه یابی قرار گیرد.  چون فطرت مردم با دین و آموزه‌های دینی سازگار است. عامل بسیاری از مشکلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی، نارضایتی در عرصه‌های دیگر ممکن است باشد.

امام جمعه قم ضمن اشاره به لزوم مقابله با سایر مشکلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی ابراز داشت: مشکلات فرهنگی منحصر در حجاب و عفاف نیست؛ اما این مسئله مانند یک تابلو بزرگ چهره شهر را بد جلوه می دهد. هر کس که منکری را انجام دهد و به وظایفش عمل نکند باید مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرد. دستگاه‌های متصدی امور فرهنگی تمامی مسائل را توامان مد نظر قرار دهند.

وی از تعدد دستگاه‌های متولی امور فرهنگی به عنوان آسیبی جدی نام برد و اظهار داشت: یکی از آسیب‌های موجود در کشور تعدد دستگاه‌ها و مراکز متولی نسبت به یک امر واحد است. کار را باید به یکی سپرد و از او هم مطالبه کرد. موازی کاری سبب می‌شود کاری از پیش نبریم. دستگاه‌های زیادی مدعی کار فرهنگی هستند، تا زمانی که شاهد یکپارچگی در مجموعه‌های فرهنگی کشور نباشیم؛ راه به جایی نخواهیم برد. باید تقسیم کار صورت پذیرد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر عمل گرایی و لزوم حصول نتیجه افزود: دستگاه‌های متصدی امور فرهنگی گزارش های خوبی ارائه می‌دهند به صورتی که احساس می‌شود چند روزه مشکلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی از بین خواهد رفت؛ اما وقتی به واقعیت جامعه نگاه می‌کنیم، شاهد وضعیت دیگری هستیم که نیاز به کار بیشتر و اقدامات تأثیر گذار تری دارد و در این میان مساجد به عنوان مهم ترین و اولین پایگاه فرهنگی باید بیش از پیش تقویت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *