در نشستی خبری در شیراز، برنامه‌های ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین اعلام شد

دبیر ششمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نشست خبری عصر امروز (سه شنبه مورخ ۱۳۹۲/۱۲/۰۶)در شیراز برنامه‌های این اجلاسیه را اعلام کرد.

آیت الله حسینی بوشهری در ابتدای این نشست به تبیین سابقه شکل گیری و فعالیت‌های پنجاه ساله جامعه مدرسین پرداخت و گفت: جامعه مدرسین به عنوان یک نهاد دیرپا بیش از نیم قرن مجاهدت در راه اعتلای اسلام و پیروزی انقلاب اسلامی داشته است که همه این تلاش‌ها مرهون عالمان و فقهای بزرگی بوده است که عضو این تشکل بوده‌اند.

وی گفت: آرمان‌های اعضای جامعه مدرسین در ابتدا  اصلاح امور حوزه‌های علمیه ومسائل درون سازمانی روحانیت بوده است و در همین راستا به نهضت امام خمینی و پیروزی انقلاب وصل شد.

آیت الله حسینی بوشهری به برنامه‌های مختلف جامعه مدرسین اشاره کرده و گفت: جامعه مدرسین وظیفه خود می‌داند به امور مهم حوزه‌های علمیه ومسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی کشور توجه جدی داشته باشد و برای تحقق این مهم اجلاسیه‌های مختلف کشوری و منطقه‌ای برگزار کرده است.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: پس از برگزاری پنج اجلاسیه موفق در مناطق مختلف کشور، شاهد برگزاری ششمین اجلاسیه در استان فارس و با همکاری ومشارکت استانهای هزمزگان و بوشهر هستیم.


وی به تشریح برنامه‌های دو روزه این اجلاس پرداخت و گفت‌: با مطالعات مختلفی که ار ماه‌ها قبل در این سه استان انجام شده است، مسائل، مشکلات و راهکارهای مسائل دینی، فرهنگی، اجتماعی و حوزوی مشخص شده است که روز چهار شنبه در قالب سه کمیسیون روحانیت و حوزه های علمیه، سیاسی اجتماعی، و فرهنگی تبلیغی با حضور نخبگان و چهره‌های شاخص این سه استان مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: پس از نهایی شدن بحث‌ها و جمع ‌بندی پیشنهادات، مصوبات کمیسیون‌ها در جلسه عمومی روز پنج‌شنبه مطرح و به استحضار عموم خواهد رسید.

وی در عین حال تاکید کرد: مصوبات نهایی این اجلاسیه جهت اطلاع مقام معظم رهبری ومراجع عظام تقلید خدمت آنان تقدیم خواهد شد.

در ادامه این نشست آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شیراز نیز به تشریح جایگاه مهم و حساس این استان پرداخت و گفت: از آغازین روزهای نهضت امام خمینی(ره) علمای مجاهد این استان با اتحاد خود توانستند تشکل‌های حوزوی و روحانی ایجاد کنند که همین تشکل‌ها سهم مهمی در بصیرت بخشی و آگاهی مردم شیراز ومنطقه داشته است.

وی به وجود شبکه ارتباطی قوی بین روحانیت و مردم اشاره کرد و گفت: به حمد الله بین روحانیت ومردم و از سوی دیگر روحانیان منطقه و علما ومراجع و حوزه علمیه قم شبکه ارتباطی قوی و مؤثری وجود داشته و هم اینک هم شاهد این ارتباط مبارک هستیم.

آیت الله ایمانی جایگاه مهم استان را مسئولیت آور عنوان کرد و گفت: این جایگاه مهم مسئولیت بزرگی بر عهده ما گذاشته است و باید از این ظرفیت عظیم به بهترین شکل بهره‌برداری کنیم.

وی درپایان ضمن تقدیر و تشکر از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بخاطر عنایت ویژه به این منطقه ابراز امیدواری کرد این اجلاسیه برکات مختلفی برای هر سه استان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *