اطلاعیه بمناسبت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله مشکینی(ره)

اطلاعیه جامعه مدرسین ، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری ،‌ شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم بمناسبت چهلمین روز ارتحال آیت‌الله مشکینی(ره)
در تاریخ ۱۴/۰۶/۱۳۸۶

 بسم الله الرحمن الرحیم

 ( انا لله و انا الیه راجعون)

قریب چهل روز از ارتحال فقیه فرزانه، متخلّق الهی و عالم مجاهد مرحوم حضرت آیت‌الله حاج میرزا علی مشکینی می‌گذرد.

زاهدی وارسته که تمامی عمرش را در تهذیب خود و جامعه سپری کرد و با بینشی عمیق، نماد تقوا و سمبل پارسایی و مجاهدت گشت. او از ابتدای شکل‌‌گیری نهضت الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (رحمت‌الله علیه) با بیان و عمل، علم خویش را به میدان مجاهدت آورده و در این راه دل نبستن به مظاهر قدرت را در عین وظیفه‌شناسی اجتماعی و سیاسی به همگان ثابت نمود. چنانچه ریاست مجلس خبرگان رهبری، امامت جمعه قم و ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم علاوه بر اثبات وزانت علمی و وظیفه‌شناسی او نفوذ سیاسی، اجتماعی و معنوی ایشان را در میان اقشار مختلف مردم و مسؤولین نمایان ساخت. این پیوند در مراسم تشییع پیکر مطهر آن عالم نستوه نیز به خوبی به نمایش درآمده، سیل خروشان عزاداران ارتحال ایشان را به سوگ نشاند.

و اینک که چندی از این واقعه‌ی تلخ می‌گذرد خلاء وجودی ایشان بیش از پیش نمایان گشته است.

از این رو ضمن تسلیت مجدد ارتحال جانسوز مرحوم حضرت آیت‌الله مشکینی از تمامی امّت خداجو و مشتاقان و شیفتگان آن فقید بخصوص طلاب ، فضلاء و اساتید گرانقدر دعوت می‌نماید که با شرکت در مراسم چهلمین روز رحلت ایشان که در روزپنج شنبه مورخه۱۵/۶/۸۶ برابر با ۲۳ شعبان المعظم ۱۴۲۸ بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد‌اعظم از سوی مراجع عظام تقلید(دامت برکاتهم) و بیت معظم له برگزار می‌شود گامی در جهت تکریم و ارج نهادن به مقام علمی مجاهدت ایشان بردارند.

بی‌شک آثار و منهاج فقهی، اخلاقی و سیاسی ایشان جاودانه باقی خواهد ماند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم 
 دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری
شورای عالی حوزه علمیه قم 
 مرکز مدیریت حوزه علمیه قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *