Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز15
دیروز1310
در هفته6821
در ماه31861
مجموع2174872

بازدید کنندگان برخط

12
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علیمه قم، حجت الاسلام و المسلمین مهدی اسلامی مسئول دفتر جامعه مدرسین درجلسه ای که صبح امروز به مناسبت روز اول محرم در این محل برگزار شد، ماه محرم را ماه احیای دین، ماه عدالت و مبارزه با ظلم و فساد خواند و ضمن طرح این سؤال که علت حضور اهل بیت (علیهم السلام) در شهرهایی همچون کربلا، سامرا، کاظمین، کوفه و مشهد که غیر از وطن آباء و اجدای آنهاست، چیست؟ به پاسخ آن پرداخت و گفت: پاسخ این سوال سرّ قیام سیدالشهداء (علیه السلام) در محرم سال 61 هجری قمری و حضور در کربلا را مشخص می کند.

وی تفاوت انسان با سایر حیوانات و جمادات را دارا بودن حق انتخاب و اختیار توصیف کرد و افزود: براساس همین حق انتخاب است که خداوند انسان را مکلف کرده و تکلیفی از او طلب می نماید.

او خاطر نشان کرد: سیدالشهداء (علیه السلام) طبق تکلیف خود عمل کرد، به کوفه رفت و مدینه را رها کرد و واقعه کربلا را رقم زد؛ کما اینکه پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) با اینکه اهل مکه بود و ابلاغ دین اسلام را نیز از مکه آغاز کرده بود، به دستور خداوند و بنابر تکلیفی که خدا بر گردن او گذارده بود، به مدینه مهاجرت کرد.

وی حضور اهل بیت (علیهم السلام) در شهرها و مکان های مختلف را از سرتکلیف و برای حفظ دین عنوان کرد و افزود: شرکت ما در این مجالس از باب تأسی به حضرات معصومین (علیهم السلام) بوده باشد، در راه زنده نگه داشتن دین، قدم گذاشته ایم و ان شاءالله مشمول برکات حضور در جمع پیروان حسینی خواهیم بود.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom