Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1296
دیروز1432
در هفته6792
در ماه31832
مجموع2174843

بازدید کنندگان برخط

15
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌مناسبت یوم الله نهم دی بدین شرح است:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسم الرحمن الرحیم

یوم الله نهم دی را باید نماد بصیرت مردم مؤمن و آگاه میهن اسلامی‌مان بدانیم. مردم بصیر ایران در دیماه 1388 با حضور حماسی خود در دفاع از عاشورا و تبرّی از فتنه و فتنه‌جویان به جبهه استکبار فهماندند که در اطاعت از فرامین الهی، مرد میدانند و جمله رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) حقاً بر آنان صدق می‌کند: «9 دی یک نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت؛ یعنی مردم احساس وظیفه‌ی دینی کردند و دنبال این وظیفه، عمل صالح خودشان را انجام دادند. عمل صالح این بود که توی خیابان بیایند، نشان بدهند، بگویند مردم ایران اینند».21/9/1390

 

در قضایای سال 1388 که دشمن تصور می‌کرد طراحی ده ساله او بر ضد جمهوری اسلامی ایران به نتیجه رسیده است، ملت ایران با قدرت در صحنه ظاهر شد و بر دهان مخالفان و بدخواهان بین‌المللی زد و با این حرکت به مزدوران داخلی نیز فهماند که آب در هاون می‌کوبند.

 

اقتصاد، فرهنگ و موضوعات بسیار دیگر در این کشور از سوی استکبار مورد هجمه قرار گرفته و غفلت می‌تواند انقلاب اسلامی را با چالش‌های بیشتری روبرو کند. بر این اساس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با پاسداشت یوم‌الله 9 دی که امسال با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) آن اسوه بصیرت و ولایتمداری مقارن می‌باشد، بر نکات زیر تأکید می‌ورزد:


1. عزت و عظمت ایران اسلامی مرهون ایمان ، بصیرت دینی و مجاهده انقلابی مردم شریف‌مان است. می‌توان با تقویت و عمق بخشیدن به آن‌ها و با پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) محاصره دشمن را شکسته و به اهداف عالیه انقلاب نائل شد.


2.اکنون که اقدامات و تلاش‌های دلسوزانه مسئولین دولت، امید را به مردم بازگردانده است،لازم است مسئولین این امید و همراهی مردمی را پاس بدارند و با بررسی و تحلیل حربه‌های مختلف دشمن از جمله تحریم، راه خنثی‌سازی آن‌ها را با تدبیر و عقلانیت مدّ نظر و مورد عمل قرار داده و با تلاش مضاعف مردم عزیزمان را از سختی ها و مشکلات معیشتی خارج نمایند.


3. وحدت بین قوای سه‌گانه؛ دولت، مجلس و قوه قضائیه در کنار اصلاح ساختارها و رفع موانع تحقق عدالت اجتماعی، می‌توانند بسترهای خدمت‌رسانی به مردم را گسترش داده و بیش از پیش شادابی و امید را به روح جامعه تزریق کنند.


4. دشمن که از استقامت مردم انقلابی ایران خشمگین است، سعی دارد علاوه بر توطئه‌های اقتصادی، با هجمه‌ تبلیغاتی، دین و ارزش‌های اسلامی را در جامعه کمرنگ کند. لازم است نخبگان، فضلای گرانقدر و کسانی که توان دارند در مسیر جهاد تبیین و روشنگری با قدرت ورود پیدا کنند و نگذارند امواج فتنه، مردم را به سستی و ریزش بکشانند.


5. شرط رسیدن به قله‌های پیشرفت و سعادت، انقلابی ماندن و حرکت در خط ولایت است. باید بصیرت خود را حفظ کنیم و بدانیم «اين پرچم را به دوش نمیكشد مگر آن‌که اهل بصيرت و استقامت و داناى به موارد حق باشد.»


و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید هاشم حسینی بوشهری
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom