Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز387
دیروز1087
در هفته5970
در ماه27005
مجموع2034922

بازدید کنندگان برخط

6
Online

صحنه حماسی و پرشور انتخابات در روز هفتم اسفند ماه، آزمون خیره کنندة دیگری بود که چهرة مصمم و پر امید ایران اسلامی و جلوه مردم سالاری دینی را با حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی، یک بار دیگر در عمل به اثبات رساند. این حضور حماسی ملت، پیوندی دوباره با نظام مردم سالار دینی و اعلام وفاداری به انقلاب اسلامی و نمایش تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری بود.

ملت بزرگ ایران اسلامی با سرمشق قرار دادن فرمایشات راهگشای مقام معظم رهبری با حضور حداکثری خود پای صندوق‌های رای جلوه باشکوهی از همدلی و هم زبانی را به نمایش گذاشتند .مردم بصیر و آگاه ایران در روز هفتم اسفند ماه به وضوح نشان دادند که پس ازگذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان محکم و استوار پای انقلاب و ارزش‌های الهی و اسلامی خود ایستاده اند و هیچگاه تحت تاثیر مستکبران عالم و القائات شیطانی رسانه‌های بیگانه که همواره و به شکل‌های گوناگون به دنبال اختلاف افکنی و تلاش جهت تضعیف و براندازی نظام اسلامی ایران هستند، قرار نمی‌گیرند. بی شک جدای از نتیجه انتخابات، پیروز واقعی، مردم هستند که به فرمایشات و رهنمودهای ولی فقیه عمل کرده و برای حفظ اقتدار نظام و سربلندی کشور در پای صندوق‌های رای گیری در سراسر کشور حاضر شدند.


اکنون که پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مشارکت حماسی مردم در فضایی پر از شور و نشاط برگزار گردید، نوبت به مسئولین و منتخبین ملت است تا برای حل مشکلات مردم، بستر و زمینه تقویت اقتصاد مقاومتی را در کشور فراهم کرده و با خدمت گزاری بهتر و شایسته‌تر نهایت تلاش خود را بکنند تا مشکلات مردم به ویژه در زمینه بیکاری و رکود و تورم روز به روز کمتر شود. لازم است منتخبین ملت با قدردانی از این حضور پرشور و حماسی، بیش از پیش در مسیر خدمت به این مردم حماسه ساز و ولایت مدار تلاش کنند و دولت و مجلس دست در دست هم به حل و کاهش مشکلات اقتصادی به ویژه در رابطه با تورم و بیکاری و ازدواج جوانان همت گمارند.

البته حل مشکلات صرفاً با شعار و وعده دادن امکان پذیر نیست، بلکه نیاز به یک همت عالی و برنامه ریزی منسجم و همدلی ملی دارد که ان شاءالله مجلس آینده با همکاری دولت بتواند در این راستا قدم‌های جدی‌تری را بردارد. همچنان که این مهم در پیام رهبر معظم انقلاب که جهت قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه صادر شد، مورد تاکید قرار گرفته است.

رهبر معظم انقلاب در پیام سپاسگزاری از مردم و مسئولان همچنین، نقشه راه مجلس دهم را ترسیم نمودند. ایشان در این پیام از «پیشرفت کشور» به عنوان یک هدف اساسی یاد کرده و لوازم و الزامات رسیدن به این هدف اساسی را هم برشمردند که سرفصل‌های این لوازم و نقشه راه که به نوعی نقشه راه برای تمامی کارگزاران نظام محسوب می‌شود، ‌عبارت است از: «خدمت صادقانه، ساده‌زیستی، پاک‌دستی، حضور پیوسته در جایگاه مسئولیت، ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به بدخواهان و خائنان و در نهایت صیانت از استقلال و عزت ملی».

امید است نمایندگان منتخب مردم چه در مجلس خبرگان و چه در مجلس شورای اسلامی با استعانت از حضرت حق و با توکل به خدا و نیز توجه به نصایح رهبر معظم انقلاب، بیش از پیش در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی و خدمت به ملت شریف ایران خدمت کنند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom