Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز208
دیروز1011
در هفته6802
در ماه27837
مجموع2035754

بازدید کنندگان برخط

2
Online

 دهه فجر یادآور روزهایی عظیم و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است. روزهای پیروزی انقلاب اسلامی؛ یعنی انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن مردم مسلمان و مومن ایران با اعتقادی وسیع و راسخ، رژیم دیکتاتوری وابسته به غرب را شکست دادند و چشم قدرتمندان جهان را خیره ساختند.


پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه‌ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله، به سرانجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست.

بدون شک دو عامل رهبری و مردم در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نقش اساسی ایفا کردند . مردم ایران که سال‌ها تحت سیطره و استثمار شاهان زندگی می‌کردند در برهه‌ای از تاریخ با هدایت‌های داهیانه یکی از مراجع عظام تقلید دوران خود توانستند پس از سال‌ها مبارزه و تحمل سختی‌ها و شکنجه‌ها و به شهادت رسیدن تعدادی از جوانان خود توسط عوامل رژیم پهلوی در22 بهمن ماه 1357 به پیروزی دست یابند .

پس از پیروزی انقلاب و در طول دوران 37 سال گذشته نیز همین مردم با هدایت‌های امام راحل (ره) و سپس جانشین بر حق ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای توانستند از گردنه‌های سهمگین و پرفراز و نشیبی که همواره از سوی مستکبران عالم بر این کشور وارد می‌شد با موفقیت عبور کنند . استکبار جهانی در طول این سال‌ها از هیچ تلاشی جهت ضربه زدن بر پیکره نظام اسلامی ایران فروگذار نکرد و در سال‌های آتی نیز از این رویه خود دست بر نخواهد داشت.

به امید آن که همان گونه که در طول سال‌های گذشته مردم ایران اسلامی توانسته‌اند در سایه هدایت‌های داهیانه رهبر عظیم الشان خود در برهه‌های گوناگون به موفقیت و پیروزی دست یابند در انتخابات پیش رو نیز با همان رویکرد بتوانند برگ زرین دیگری را بر اوراق تاریخ این سرزمین بیفزایند، انتخاباتی که در برهه‌ای حساس برگزار می‌شود و بسیاری از دشمنان این مرز و بوم به آن چشم طمع دوخته‌اند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom