Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز232
دیروز1011
در هفته6826
در ماه27861
مجموع2035778

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اسلام به عنوان يک دين کامل و جهاني تنها نسخه نجات بخش بشر براي هدايت و کسب سعادت است و تشیع با التزام به دومنبع نوراني قرآن و اهل بيت علیهم‌السلام نماد کامل اسلام ناب و عقلاني می‌باشد. جريانات انحرافي تحت لواي نظام سلطه و جبهه باطل در تلاشي پيوسته و گسترده نوک پيکان حمله خود را به سوي اين يگانه دين توحيدي و سعادت بخش گرفته‌اند. اسلام در دو جبهه با دو جريان انحرافي در ستيز است.يکي سکولاريسم و ديگري ارتجاع و تحجر وهابيت و اکنون اين دو جريان در يک هم سويي بي‌امان به جنايت و خشونت می‌پردازد. گروه‌هاي سلفي و وهابي وحشت و خشونت را با داعش و بوکوحرام و طالبان و القاعده به ميدان فرستاده‌اند. وسکولاريسم و لیبرالیسم در میدان تبلیغات رسانه‌ای با عملیات روانی و تبلیغاتی اسلام را دین خشونت افراط‌گرایی و تحجر معرفی و موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی را هدایت می‌کند.

جریان اسلام ناب که در تضاد وتباین ذاتی با الحاد و انحراف پنهان ائتلاف غربی عربی وعبری می‌باشد نمی‌تواند از کنار فجایع وجنایات این زنجیره باطل آسوده عبور کند و فریاد مظلومیت مستضعفان را نادیده بگیرد.هرکجا شمه‌ای از طراوت ونورانیت اسلام عقلانی و ظلم ستیز وجود دارد آماج توطئه‌ها و هجمه‌های این ائتلاف شیطانی است.


جنایات اخیر کشتار عزاداران حسینی در آذربایجان و کشتار شیعیان نیجریه بخشی کوچک از کینه وحقد علیه تشیع و با هدایت جریانات وهابیت و صهیونیسم است.شکل‌گیری و رشد قابل توجه شیعیان در نیجریه در کنار شکوفایی امیدها و آرزوهای حق‌طلبان و مستضعفان، موجب بروز و تشدید مخالفت مخالفان از جمله سازمان‌های صهیونیستی و وهابی علیه این جریان و رهبران آنها بوده است.

 بررسی دقیق این مخالفت‌ها از همکاری پنهان دو جریان سلفی و صهیونیستی در قالب حرکت‌های تروریستی علیه شیعیان حکایت دارد. این اقدامات عمدتاً با طراحی موساد و با مشارکت نیروهای امنیتی نیجریه عملیاتی شده است. به عنوان نمونه می‌توان به طرح ترور ناکام شیخ زکزاکی رهبر مذهبی شیعیان در سال ۲۰۰۹م. اشاره کرد. این نقشه قرار بود با انفجار بمب در محل اسکان شیخ زکزاکی در زاریا اجرا شود، اما خود زکزاکی در خطبه‏‌های نماز جمعه روز ۱۱ سپتامبر این نقشه را افشا کرد.

پلیس ایالت کادونا در گزارشی به دولت مرکزی اعتراف کرده بود که سفارت آمریکا خواستار یک اقدام قاطع بر ضد شیعیان نیجریه شده است. در جریان حمله اخیر نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله نیز آویگدور لیبرمن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، قبل از اجرای این عملیات‏ها به نیجریه سفر کرد. این ملاقات در قالب انعقاد یک قرارداد همکاریِ کشاورزی و تکنولوژیکی بین دو کشور انجام شد؛ ولی حاوی یک پیمان محرمانه امنیتی نیز بود که بر اساس آن نه تنها پرسنل امنیتی نیجریه از سوی رژیم صهیونیستی آموزش داده می‌شوند، بلکه در درگیری‏های محلی رأساً دخالت می‌‏کنند. در جمهوری آذربایجان نیز حضور گسترده صهیونیست‌ها به بهانة همکاری‌های علمی وکشاورزی فضایی را ایجاد کرده تا سیاست‌های اسلام ستیزی با هدایت پنهان وهابیت و صهیونیسم و با دستان پلیس آذربایجان انجام شود.

تلاش‌های وهابیت در جمهوری آذربایجان هم صرفا با هدف تغییر در ترکیب جمعیتی و مقابله با جریان شیعی صورت می‌گیرد. و تلاش کشورهای طرفدار وهابیت جهت ایجاد رویارویی در زمینه دینی در آذربایجان واقعیتی انکارناپذیر است. دولت سکولار آذربایجان در همپیمانی با وهابیت وصهیونیسم مجری بخشی از برنامه‌های جهانی مبارزه با اسلام وتشیع است.

بی شک آنچه باعث گستردگی هجمه‌های استکبار برای مقابله با اسلام ناب شده است رشد روزافزون تشیع و اسلام انقلابی با محور انقلاب اسلامی ایران است.اما آینده روشن وعده داده شده محقق خواهد شد و نابودی جبهه باطل و اذنابش فرا خواهد رسید . يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ.
 (خ-1277)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom