Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز134
دیروز1011
در هفته6728
در ماه27763
مجموع2035680

بازدید کنندگان برخط

3
Online

طرح بررسی برنامه جامع اقدام مشترك كه در ١٤ جولاي (٢٣ تير) پس از ٢٢ ماه مذاکرات فشرده و نفس‌گیر ميان جمهوري اسلامي ايران و گروه ١+٥ به دست آمد،پس از فراز و نشیب‌های فراوان بالاخره در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب قرار گرفت .با توجه به آغاز زمان اجرای برجام نکاتی چند قابل ذکر است.

1– نبايد از ياد برد که برجام حد مقدور براي جمهوري اسلامي ايران و به تعبیر دیگر کف خواسته‌های ایران در دوران مذاکرات بود و نه آرمان یا به تعبیری فتح الفتوح،اما با همه چالش‌هاي موجود، اجراي آن بخشي از سياست نظام در برهه کنونی است.


2 – در تاریخ 26 مهرماه همزمان با آغاز مرحله عملیاتی برجام شاهد دستور همزمان آمریکا و اتحادیه اروپا برای لغو تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته علیه ایران بودیم . فرمانی که بنابر گفته کارشناسان حدود دو ماه زمان برای عملی شدن آن نیاز است . بنا به گفته کارشناسان بخش اعظم تحريم‌ها تا دو ماه ديگر البته پس از گزارش راستي‌آزمايي آژانس در قبال انجام و پذيرش تکاليف نظارتي ايران لغو خواهد شد.خودداری از نگاه جناحی و سیاسی صرف به این معاهده از سوی هر دو جناح سیاسی کشور – خصوصا اکنون که در آستانه دو انتخابات مهم کشور قرار داریم -  و نیاز به اتحاد و همدلی جهت احقاق حقوقی که غربی ها به آن متعهد شده‌اند شاید یکی از مهم ترین نیازهای کنونی کشور باشد.

3 – توجه به اصل استکبارستیزی و نیاز به دقت در بستن راه‌های نفوذ دشمنان به کشور که در ماه‌های اخیر بارها رهبر معظم انقلاب برآن به عنوان یکی از خطوط اصلی انقلاب تاکید ورزیده‌اند یکی دیگر از ملزومات ماه‌های آینده و دوران پسابرجام است. تاکید اخیر رهبر معظم انقلاب بر این نکته که «مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بی‌شماری نیز دارد» نیز شاهدی روشن بر لزوم توجه به این نکته در برهه کنونی است.

4 – باید توجه داشت که راه حل مشکلات اقتصادی کشور توجه به اصل اقتصاد مقاومتی در سياستگذاري اقتصادي کلان کشور و نگاه به داخل است نه نگاه به بیرون. به عبارت دیگر موانع اقتصادي موجود تنها علت بيروني ندارد بلکه موانع دروني اقتصاد بايد شناخته شده و رفع شود و دولت ترميم ساختارهاي اقتصادي را سرلوحه کار خود قرار دهد.

در پایان ذکر این نکته لازم و ضروری به نظر می رسد که در شرایط فعلی همه مسئولان و آحاد ملت وظیفه دارند که با حفظ وحدت و همدلی و پرهیز از اختلافات و دودستگی، برای حل مشکلات و معضلات کشور مخصوصا مشکلات اقتصادی تلاش کنند و از سویی مراقب هرگونه نفوذ احتمالی دشمنان به ارکان نظام و جامعه باشند. (خ-1270)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom