Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز759
دیروز1167
در هفته5255
در ماه26290
مجموع2034207

بازدید کنندگان برخط

6
Online

 سخنان اخیر مقام معظم رهبری درخصوص مذاکرات هسته‌‌ای، بسیاری از ابهاماتی را که اخیراً از سوی رسانه‌های مختلف و شخصیت‌های داخلی و خارجی مطرح شده بود، روشن ساخت. ایشان درخصوص بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی، اصل این بررسی را مورد تایید قرار دادند و سپس با اشاره به اظهارات متفاوت مقامات آمریکایی درخصوص حفظ چارچوب تحریم‌ها، خواستار موضع‌گیری صریح و روشن مقامات کشورمان در مقابل این اظهارات شدند.

رهبر معظم انقلاب با هشدار به مقامات آمریکایی تاکید کردند که انجام مذاکرات از ابتدا به منظور رفع تحریم‌های ظالمانه بوده است و اگر قرار باشد بعد از مذاکرات نیز این تحریم‌ها حفظ شود، این مساله مغایر با علت وجودی مذاکرات می‌باشد و به هیچ وجه از سوی مردم و مسئولان کشورمان پذیرفتنی نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهم‌ترین علت مذاکرات را لزوم لغو و توقف تحریم‌های ظالمانه اقتصادی دانستند و بار دیگر خواستار رفع فوری تحریم‌ها – با در نظر گرفتن شرایط و راهکارهای قانونی و حقوقی- شدند.


مقام معظم رهبری همچنین بار دیگر به توطئه‌های پشت پرده آمریکا برای فشار بر جمهوری اسلامی به منظور ایجاد تغییر در سیاست‌های ضداستکباری کشورمان اشاره و تاکید کردند که جمهوری اسلامی ایران هرگز تغییرات مد نظر آمریکا را که همان قبول سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی آمریکاست، نمی‌پذیرد و دست از حمایت از مظلومان و نیروهای مقاومت برنخواهد داشت.

این چندمین باری است که رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش آمریکا برای تغییر جهت گیری‌های جمهوری اسلامی هشدار می‌دهند و بر ضرورت سد کردن راه‌های نفوذ آمریکا در جامعه هشدار می‌دهند. تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در چند سخنرانی اخیر درخصوص لزوم توجه و ایستادگی در مقابل طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا برای نفوذ در ایران، این مساله را به ما گوشزد می‌کند که اهداف آمریکا از مذاکرات، مسائلی فراتر از موضوعات هسته‌ای و نظامی بوده است و آنها در پس این مذاکرات، به دنبال راه‌هایی برای نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و همچنین تحت تاثیر قرار دادن سیاست داخلی و خارجی کشورمان هستند. از این رو مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که مذاکرات با آمریکا تنها درخصوص مسائل هسته‌ای بوده و جمهوری اسلامی به هیچ وجه در موضوعات اختلافی مخصوصا در قبال دوستان و دشمنان خود، با آمریکا مذاکره‌ای نخواهد داشت. چراکه در بسیاری از مسائل، جهت‌گیری آمریکا درست نقطه‌ی مقابل جهت‌گیری جمهوری اسلامی است.

امید است که مردم و مسئولان کشورمان، با بصیرت هوشیاری خود و توجه به هشدارهای حکیمانه مقام معظم رهبری، همچون گذشته در برابر توطئه‌های جدید آمریکا بایستند و راه‌های نفوذ آنها را در جامعه و کشور خود سد کنند. (خ-1266)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom