Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز319
دیروز1087
در هفته5902
در ماه26937
مجموع2034854

بازدید کنندگان برخط

6
Online

هفتم تیرماه یادآور اتفاقی تلخ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از مسئولین کشوری در هفتم تیرماه سال 60، شوک بزرگی به مسئولین و جامعه ایران وارد کرد که البته با مدیریت حضرت امام(ره) این ضایعه بزرگ به محوری برای همبستگی بیشتر و اتحاد مردم تبدیل شد.

امام خمینی رحمه الله علیه در بخشی از پیام خود درباره حادثه هفتم تیر، درمورد شهادت شهید بهشتی و همچنین خیانت‌های منافقین فرمودند: «می خواهید با شهادت رساندن عزیزان ما، این ملت فداکار را از صحنه بیرون کنید. شما تا توانستید به فرزندان اسلام، چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و کابینه با حربه ناسزا و تهمت‌های ناجوانمردانه حمله کردید که آن‌ها را از ملت جدا کنید و اکنون که آن حربه از کار افتاده و کوس رسوایی همه تان بر سرِ بازارها زده شد، در سوراخ‌ها خزیده و دست به جنایاتی ابلهانه زده اید که به خیال خام خود، ملت شهید پرور و فداکار را با این اعمال وحشیانه بترسانید و نمی‌دانید که در واژه شهادت، واژه وحشت نیست».


ترور و حذف فیزیکی شخصیت‌های انقلابی و مسئولان کشوری، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از مهم‌ترین ابزارهای استکبار و مزدوران داخلی آنها بوده که در دهه شصت به اوج خود رسید. ترور شهیدان بهشتی، مطهری، مفتح، رجایی، باهنر و ... همه نشان از عزم جدی دشمنان برای از میان بر داشتن مهره‌های تاثیرگذار انقلاب اسلامی به منظور تاثیرگذاری بر حرکت انقلابی ملت بوده است. البته دشمنان انقلاب تنها به ترور شخصیت‌های بلندپایه نظام اکتفا نکردند بلکه در مسیر اهداف شوم خود، بسیاری از هموطنان بی گناه ما را هم به شهادت رساندند. براین اساس بیش از 17 هزار تن از مردم شریف و انقلابی ایران از ابتدای انقلاب تا به امروز، بدلیل حمایت از نظام اسلامی مورد خشم و کینه منافقان و کوردلان قرار گرفتند. همین مساله باعث شده است که ایران اسلامی به عنوان یکی از بزرگ ترین قربانیان ترور در جهان شناخته شود.

قطعا این حجم از ترور بدون حمایت مالی و سیاسی دشمنان قسم خورده ایران اسلامی میسر نمی‌شود. یعنی همان قدرت‌های مستکبری که از یک سو ادعای دفاع از حقوق بشر آنان لحظه ای متوقف نمی‌شود، و از سوی دیگر در رفتاری تماما متناقض دست به انواع و اقسام جنایات می‌زنند و فرمان ترور مخالفان خود را صادر می‌کنند.

براستی صرف مطالعه تاریخ ترور در ایران می‌تواند ماهیت مزورانه غرب را آشکار سازد و عمق کینه و عناد آنان را مشخص نماید. چنین رفتارهای خصمانه ای، بدبینی تاریخی ملت و نظام اسلامی ایران را نسبت به دشمنان قسم خورده ما در پی داشته است که هرگز از حافظه تاریخی مردم انقلابی ایران پاک نخواهد شد. قطعا مسئولان نظام اسلامی نیز همچون ملت، توطئه‌های دائمی دشمنان اسلام و انقلاب را مدنظر دارند. (خ-1260)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom