Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز729
دیروز1167
در هفته5225
در ماه26260
مجموع2034177

بازدید کنندگان برخط

5
Online

  نیمه خرداد هر سال یادآور دو اتفاق مهم در تاریخ معاصر ایران است. اولین حادثه‌ای که در سال 42  نیمه خرداد را جاودانه کرد قیام مردم در حمایت از رهبر نهضت اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) بود. در صبح روز 15 خرداد 1342، عمال رژیم پهلوی به خانه حضرت امام(ره) در قم یورش بردند و ایشان را  که روز پیش از آن در عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم، استبداد و وابستگی رژیم وقت را افشا کرده بودند، ‌دستگیر و به زندانی در تهران منتقل کردند.

هنوز چند ساعتی از این حادثه نگذشته بود که خیابان‌های شهر مقدس قم صحنه درگیری مردان و زنان مسلمان در حمایت از رهبرشان گشت و شعار یا مرگ یا خمینی(ره) در سرتاسر شهر طنین انداز شد. همین اتفاق در تهران و چند شهر دیگر به وقوع پیوست و البته توسط رژیم شاه به شدت سرکوب شد. در این روز مردم مسلمان ایران با نثار ده‌ها شهید و مجروح اولین برگ انقلاب اسلامی را ورق زدند و زمینه‌ی پیروزی انقلاب 57 را پی ریزی کردند.


دومین اتفاقی که باعث می‌شود این ایام از خاطره جامعه اسلامی پاک نشود، فقدان بنیانگذار انقلاب اسلامی در 14 خرداد سال 68 بود. اوج دلدادگی و اندوه توده‌های مردم ایران را باید در تشییع میلیونی و بی‌نظیر امام خمینی(ره) مشاهده نمود که هر سال در سالروز رحلت این مرجع بزرگ و رهبر انقلاب اسلامی تکرار می‌شود. البته انتخاب شایسته حضرت آیت الله خامنه‌ای تلخی این روز را کاست و دوباره امید را در دلها زنده کرد.

نیت پاک و صادق بنیانگذار و یاران انقلاب اسلامی و توجه به مردم و همچنین گرایش جامعه ایران به اجرای اسلام در تمام عرصه‌ها، دو علت جاودانگی دو اتفاق فوق می‌باشد. اگر مردم با جانفشانی در 15 خرداد و حضور میلیونی در روز رحلت حضرت امام(ره) این روز را جاودانه کردند به این دلیل بود که دلداده رهبری بودند که خود در صف اول مبارزه با استبداد و استعمار قرار داشت و در این راه از قبول هیچ هزینه‌ای ابایی نداشت. امروز نیز ادامه این صداقت و عزم بالا در خلف صالح امام خمینی(ره)، باعث شده است که آحاد مردم با اعتماد به رهبری و در راه اجرای اسلام از هیچ تلاشی فروگذار نباشند و در این راه سختی‌ها را به جان بخرند و پشت سر رهبری به سوی آرمان‌های والای انقلاب حرکت کنند.  (خ-1257)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom