Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1375
دیروز1467
در هفته1375
در ماه34297
مجموع516281

بازدید کنندگان برخط

1
Online

  • سناتور آمریکایی به نقل از ترامپ: اگر به‌خاطر انهدام پهپاد به ایران حمله می‌کردیم با پاسخ سخت آیت‌الله خامنه‌ای مواجه می‌شدیم
  • رئیس قوه قضائیه: تحریم دارو توسط آمریکا تروریسم اقتصادی است
  • آیت‌الله موسوی اصفهانی: حوزه و دانشگاه بال‌های دستیابی مردم به سعادت دنیا و آخرت‌اند
  • آیت‌الله کعبی: سیاست همیشگی رهبر انقلاب  حمایت از دولت‌ها برای تحقق اهداف انقلاب است
  • آیت‌الله رجبی: نقد تفکر غربی و تدوین مبانی علوم اسلامی گام نخست برای تولید علوم انسانی اسلامی است
  • آیت‌الله فقیهی: اساتید با عمل خود معلم اخلاق طلاب باشند

 

** جام جم 98/9/26
*  منتفی شدن استیضاح 2 وزیر
براساس اظهار نظر برخی نمایندگان مجلس، با انصراف برخی از امضاکنندگان استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، استیضاح این وزرا منتفی شد. احمد علیرضا‌بیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: آنطور که اعلام شده تعداد امضاهای استیضاح وزیر کشور از حد نصاب افتاده و عملاً استیضاح منتفی است. وی با بیان این‌که باید مشخص شود چه کسانی امضاهای خود را از این استیضاح‌ها پس گرفته‌اند ادامه داد: این اقدام اخیر مجلس در منتفی شدن برخی از استیضاح‌ها علامت سوال‌ درباره عملکرد دوره دهم مجلس است.
** همشهری 98/9/26
*  جا دارد قانون اساسی اصلاح و اصل همه پرسی تقویت شود
معاون حقوقی رئیس جمهوری در نشست بازنگری در قانون اساسی که در خانه‌ اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد، گفت: همه نظام‌های حقوقی دنیا و ما می‌گوییم که بازنگری ممکن است، گر چه اصل 177 قانون اساسی سختگیرانه است. لعیا جنیدی با بیان اینکه قانون اساسی ظرفیت‌هایی دارد که آن را اجرا نکردیم، تصریح کرد: برخی اصول قانون اساسی پیچیده است، مثلا موازین اسلام در اصل چهارم قانون اساسی آمده که از آن هزار جور تفسیر شده است. جنیدی گفت: جا دارد قانون اساسی اصلاح شود و اصول مربوط به حقوق و آزادی‌های مردم و همه پرسی تقویت شود. اخیرا هم لایحه‌‌ای در مورد تضمین حقوق اجتماعات و راهپیمایی‌ها ارائه دادیم و طرحی هم قبلا داده بودیم که در دیوان عدالت ابطال شد.
** کیهان 98/9/26
*  اگر به‌خاطر انهدام پهپاد به ایران حمله می‌کردیم با پاسخ سخت آیت‌الله خامنه‌ای مواجه می‌شدیم
لیندسی گراهام در کنفرانس دوحه قطر، درباره مکالمه میان خود و رئیس‌جمهور آمریکا بعد از سقوط پهپاد گلوبال هاوک مطالب جالبی را برای اولین بار به زبان آورد. لیندسی گراهام سناتور آمریکایی در کنفرانس دوحه ۲۰۱۹، با ‌اشاره به بخشی از صحبت‌های ترامپ، اعتراف کرد که علت صرف‌نظر کردن ایالات متحده از پاسخگویی به اسقاط پهپاد آمریکا از سوی ایران، خطری بوده که از ناحیه پاسخ بعدی ایران به هرگونه پاسخ آمریکا حس کرده است. این سناتور آمریکایی گفته است که ترامپ به او اعلام کرده که اگر آمریکا به ایران حمله کند پاسخی کوبنده از آیت‌الله [خامنه‌ای] خواهد گرفت و به همین دلیل از هر گونه حمله حتی محدود به ایران پشیمان شده است.
*  آمریکا با کارنامه پر از نقض حقوق بشر حق دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را ندارد
سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری با اصحاب رسانه:
- آقای منوچین گفتارها و سیاست‌های اشتباه خود و دیگر دولتمردان آمریکایی را بیان کرده در حالی که تحریم خود جنگ است. یک جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی است و بدتر از جنگ است.
- مذاکره اصلی ایران در مورد آزادی دکتر سلیمانی با سوییس بوده و ایران از دیدگاه بشردوستانه وارد ماجرا شد. هیچ گفت‌وگویی با دولت آمریکا نداشته و امیدواریم برای دیگر گروگان‌ها نیز چنین موضوعی رخ دهد.
- مذاکره میان ایران و عربستان تنها در بحث حج عمره بوده و دیگر گفت‌وگویی وجود نداشته است. کشورهای متعددی با حسن نیت برای تنش‌زدایی تلاش می‌کنند که ایران استقبال می‌کند. گاها شاهد برخی اظهارنظرها از سوی ریاض هستیم که با واقعیات تطابق ندارد. امیدواریم ریاض واقعیات را دیده و امنیت را در منطقه جست‌وجو کند.
- روابط ما هیچ‌گاه به کشوری ثالث گره نخورده و امیدواریم دوستان ما روابط خودشان را به چراغ سبز یا قرمز دیگران گره نزنند. درخصوص گام بعدی، هنوز فرصت وجود دارد و در حال بررسی است. من امیدوارم در این فرصت اروپایی‌ها به تعهدات خود به صورت جدی فکر کرده و عمل کنند.
- استنباط ما این نیست که روس‌ها در تولید ایزوتوپ پایدار در فردو عقب‌نشینی کرده‌اند. ما مشکل فنی را به عنوان نکته مطرح شده، تایید می‌کنیم. کارشناسان فنی ایران و روسیه در حال بررسی هستند.
- آمریکا با کارنامه پر از نقض حقوق بشر حق دخالت در امور داخلی دیگر کشورها ندارد. این دخالت با سوءنیت بوده و دل آمریکایی‌ها برای مردم چین و هنگ‌کنگ نمی‌سوزد. آنها با بهانه حقوق بشر می‌خواهند قدرت کشورها را تضعیف کنند.
** شرق 98/9/26
*  نباید اجازه دهیم ملت احساس کند آینده‌ای وجود ندارد
اسحاق جهانگیری در محل اتاق بازرگانی با بیان اینکه تحریم‌ها، مشکلات ساختاری اقتصاد و ضعف‌های مدیریتی برای کشور مشکل درست کرده است، گفت: «این چالش‌ها در برابر فرصت‌هایی که ایران دارد، ناچیز است. می‌توانیم با کمک هم ایران را از هر پیچ خطرناکی عبور دهیم. مهم این است که این اراده در همه ما شکل بگیرد. آمریکا می‌خواست اقتصاد ما را نابود کند، اما فعالان اقتصادی، اقتصاد کشور را سرپا نگه داشته‌اند. جهانگیری خاطرنشان کرد: «دولتمردان، نخبگان، دانشگاهیان و بخش خصوصی در فکر افق گشایی برای کشور باشند. دشمن می‌خواهد آینده را مبهم نشان دهد و ما نباید اجازه دهیم ملت ایران احساس کند آینده‌ای وجود ندارد و باید از فرسایش سرمایه‌های مادی و معنوی کشور جلوگیری و امید اجتماعی را تقویت کنیم.»
*  شکایت 2 وزارتخانه از 2 نماینده
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: وزارت اطلاعات از آقای صادقی شکایتی را مطرح کرده مبنی بر اینکه با وجود توضیحات وزیر اطلاعات درباره پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای، آقای صادقی جلساتی با مظنونان قبلی این پرونده داشته و به آنها قول‌های خلاف واقع داده است. همچنین برخی از مطالب طبقه بندی شده درباره ترور دانشمندان هسته‌ای را بیان کرده است. جمالی نوبندگانی افزود: وزارت ارتباطات از خانم زرآبادی، نماینده قزوین شکایتی مبنی بر افترا و تشویش اذهان عمومی به هیئت داده است که قرار شد از خانم زرآبادی برای ارائه توضیحات دعوت شود.
** ایران 98/9/26
*  ادارات دولتی عراق به تعطیلی کشیده شد
معترضان عراقی در استان «الدیوانیه» برخی ادارات دولتی را به تعطیلی کشاندند. معترضان عراقی درهای اداره‌های بهداشت، مالیات، شهرداری، کمیساریای انتخابات، املاک دولتی و صندوق اسکان و نظارت تجاری را مسدود کرده و مانع ورود کارکنان به این ادارات شدند. در استان نجف نیز معترضان تعدادی از مدارس دولتی و اداره شهرداری نجف را بستند. در همین حال برخی منابع آگاه به شبکه تلویزیونی المیادین گفتند که کاروانی از تجهیزات نظامی امریکا وارد سفارت این کشور در بغداد شد.  این کاروان متشکل از ۱۶ خودروی زرهی از نوع «هاموی» حامل سلاح‌های مختلف بود و از ایست بازرسی پل الطابقین وارد عراق شده و به سمت منطقه الخضراء حرکت کرد.
** جمهوری اسلامی 98/9/26
*  مواد مخدر یکی از ریشه‌ها و خاستگاه‌های تروریسم است
وزیر اطلاعات گفت: تنوع تولید و قاچاق و ورود مواد مخدر قبلا منحصر به راه‌های خشکی و زمینی بود و الان راه‌های آبی هم اضافه شده است. گزارشی داشتیم که از پهپاد در جابه جایی مواد مخدر استفاده می‌کنند. حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در سومین نشست تخصصی معاونان مدیران کل و دبیران شورا‌های هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با بیان اینکه مساله مواد مخدر و تجارت مواد مخدر یکی از ریشه‌ها و خاستگاه‌های تروریسم است، گفت: اگر بخواهیم مبارزه ریشه‌ای با تروریسم و خاستگاه‌های تروریسم انجام دهیم باید با مواد مخدر به عنوان مبارزه ریشه‌ای با تروریسم مبارزه جدی انجام دهیم.
*  دیدار مجروحان ارتش عراق با آیت‌الله العظمی سیستانی
رسانه‌های عراقی با انتشار ویدئوها و تصاویری از دیدار مجروحان ارتش عراق که در جنگ با تروریست‌های داعش زخمی شدند با آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق خبر دادند. آیت‌الله العظمی سیستانی بعد از دومین سالگرد اعلام پیروزی بر داعش میزبان مجروحان جنگی ارتش عراق در نجف اشرف بود. یک منبع مطلع در دفتر مرجع عالی دینی عراق اعلام کرد که این دیدار بدون هماهنگی قبلی و به صورت اتفاقی انجام شد. این درخواست از سوی نظامیان ارتش ارائه شد و دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی نیز به سرعت با آن موافقت کرد.
** وطن امروز 98/9/26
*  دشمن دنبال ایجاد جنگ نیابتی داخلی است
فرمانده قرارگاه جنگ‌های نوین ستادکل نیروهای مسلح گفت: استعمار نو با به‌وجود آوردن داعش، جنگ نیابتی خارجی را برای ما ایجاد کرد اما انقلاب اسلامی در آن پیروز شد و حالا دشمن نسبت به ایجاد جنگ نیابتی داخلی اقدام کرده است. سرلشکر مصطفی ایزدی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: دشمن از فضای مجازی و رسانه‌ها استفاده حداکثری کرده و فعالیت‌های خود را به‌صورت جهانی اداره می‌کند و در این راستا در آمریکا کمیته‌ای نیز تشکیل داده‌اند که در آن کشورهای مرتجع عرب، رژیم صهیونیستی و انگلیس تلاش می‌کنند و ضدانقلاب نیز در متن کار حضور دارد.
*  آمریکا با استقرار نیرو در منطقه هدف‌های خوبی را برای ما ایجاد کرده است
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی در گفت‌وگو با العالم، پیرامون آخرین تحولات منطقه توضیحاتی ارائه کرد. سردار حسین دهقان اظهار داشت: آمریکایی‌ها تصوری در ذهن‌شان شکل گرفته بود که ایران مقابل آنها سکوت می‌کند اما ایران با سرنگونی پهپاد آمریکایی اثبات کرد عزم جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ به هرگونه اقدام احتمالی جدی است و پیامدهایش را می‌تواند مدیریت کند. وی به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه اشاره کرد و افزود: این اقدام آمریکایی‌ها را ما تهدیدی برای خودمان نمی‌بینیم اما یک قرص مسکنی برای سران عرب مرتجع است. آمریکا با آوردن نیرو به منطقه هدف‌های قابل دسترس خوبی را برای ما ایجاد کرده است.
** جوان 98/9/26
*  متعهدیم کشور را در همه زمینه‌ها از بیگانگان بی‌نیاز کنیم
سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از بازدید از نمایشگاه «پیشگامان گام دوم انقلاب» در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله الاعظم گفت: تحریم جهانی علیه کشور ما تنها در عرصه اقتصادی نیست بلکه تحریم‌های علمی، صنعتی و فناوری نیز علیه ما وجود دارد. وی یادآور شد: ما یک تجربه ارزشمندی داریم و آن تجربه این است که در عرصه‌‌هایی که تحت فشارهای جهانی قرار می‌گیریم بیشتر پیشرفت می‌کنیم؛ دلیل آن هم این است که مجبور می‌شویم به ظرفیت‌های داخلی خودمان رجوع کنیم و استعدادهای نهفته در ذهن جوانانمان را شکوفا کنیم و الگوها و مدال‌های پیشرفت را خودمان طراحی کنیم. وی با بیان اینکه نخستین قدم ما باید آزاد کردن انرژی‌های موجود در درون قلب‌ها و ذهن‌ها باشد، گفت: متعهد هستیم که کشور را در همه زمینه‌ها از بیگانه بی‌نیاز کنیم و در این مسیر دانشگاه بقیه‌الله باید نیروی پیشران و موتور محرک و لوکوموتیو حرکت ما در مرزهای دانش پزشکی و فناوری‌های وابسته به آن باشد.
*  تحریم دارو تروریسم اقتصادی است
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قوه قضائیه ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس و اعضای کارگروه پیگیری مسائل قضایی و وضعیت بازداشت شدگان اغتشاشات آبان، بر ضرورت تداوم پیگیری‌ها تا حصول نتیجه نهایی و تعیین تکلیف تمامی بازداشت شدگان این حوادث در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کرد. آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکست امریکا در برابر مقاومت ملت ایران در جریان حوادث اخیر در کشور، به موضوع جلوگیری امریکا از ورود دارو به کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: امریکا به دلیل اینکه در همه عرصه‌ها میدان را از دست داده و در قضایای اخیر نیز فتنه و توطئه‌اش نقش بر آب شده است، به اقدامات دیگری روی آورده که از جمله آن‌ها جلوگیری از ورود دارو به کشور است. رئیس قوه قضائیه افزود: این اقدام با هیچ مبنای حقوقی و انسانی سازگاری ندارد و مصداق بارز تروریسم اقتصادی و جنایت علیه بشریت است.
** آفتاب یزد 98/9/26
*  برجام منافع فراوان برای اروپا دارد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: برجام منافع فراوانی برای اروپا دارد و باید برای ادامه حیات این توافق مهم تلاش کرد. جوسپ بورل با تاکید براینکه «برجام هنوز زنده است»، ‌گفت: من شخصا هماهنگ کننده گروه‌های کاری در این زمینه هستم و برای زنده‌نگه‌داشتن این توافق تلاش می‌کنیم. بورل تصریح کرد: بطور قطع، حفظ برجام برای ما منافع زیادی دارد و این بخشی از سیاست خارجی مشترک میان اعضای اتحادیه اروپا است و مفهوم سیاست خارجی مشترک،‌ این است که اکثریت با آن موافق هستند اگر چه ممکن است برخی نیز نظر متفاوت داشته باشد. این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا تاکید کرد که این اتحادیه، یکپارچه از توافق برجام حمایت می‌کند و خواستار حفظ آن است.
*  آمریکا مشتریان آب سنگین ایران را به تحریم تهدید کرد
مقامات دولتی آمریکا به روزنامه واشنگتن فری بیکن گفته‌اند که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌خواهد برای یک خریدار بین‌المللی آب سنگین ایران که هنوز مشخص نیست، تحریم‌هایی را در نظر بگیرد. آمریکا مدعی است که تهران آب سنگین تولیدی خود را حداقل چهار بار از ماه مه به یک خریدار اعلام نشده بین‌المللی فروخته است. آمریکا می‌گوید نگران است ایران به یک فروشنده بین‌‌المللی آب سنگین تبدیل شود که می‌تواند میلیون‌ها دلار سود داشته باشد. یک مقام ارشد دولت ترامپ که می‌خواست نامش فاش نشود، به واشنگتن فری بیکن گفته است که مقامات، نگران اخبار معاملات هسته‌ای ایران هستند و در راستای مسئول دانستن کسانی که ناقض تحریم‌ها باشند، اقدام خواهند کرد.
** رسالت 98/9/26
*  انقلاب هميشه در برابر استکبار پيروز بوده است
سردار علي فدوي در مراسم رونمايي از کتاب زندگي داستاني شهداي روحاني با عنوان «تعهد سرخ» با بيان اينکه انقلاب اسلامي در تمام مراحل در برابر آمريکا پيروز بوده است، گفت: طبق فرمول و قواعد دنيا نباید انقلاب اسلامي در مقابل آمريکا و استکبار برتري داشته باشد، در حالي که نظام اسلامي در تمام مراحل در برابر دشمنان پيروز بوده است، زيرا که اين نظام طبق دستورات الهي عمل کرده و خداوند با امدادهاي غيبي اين نظام را در مشکلات و مراحل مختلف ياري کرده است.
** مردم سالاری 98/9/26
*  رئیس‌جمهوراستعفا نخواهد داد
سخنگوی دولت با اعلام اینکه به هیچ عنوان بحث استعفای رئیس جمهور مطرح نیست،طرح این مساله از جانب معاون اول رئیس جمهور را تکذیب کرد. علی ربیعی در ابتدای نشست خبری هفتگی خود اظهار کرد:  برخی می‌گویند به دلیل اعتراض که نمی‌گذارند دولت کار کند رئیس‌جمهور باید استعفا دهد. برخی هم از ابتدای عمر دولت می‌گفتند دولت شش ماه بیش تر نمی‌ماند، متاسفانه توجه نمی‌کنند در چه شرایطی هستیم. اتفاقاتی که افتاده و فشارهایی که تحمیل شده  را در نظر بگیرند. یکی از مشکلات ما سخن نگفتن و اطلاع نرساندن بوده است.
** آرمان 98/9/26
*  هر کس فساد کند سرباز دشمن است
حجت‌الاسلام‌ حسن درويشيان رئيس سازمان بازرسي کل کشور گفت: خط قرمز هر مسلماني بايد فساد باشد. فساد يکي از موضوعاتي است که دشمن‌روي آن متمرکزشده تا نظام را ناکارآمد جلوه داده و اعتماد مردم را سلب کند. ما معتقديم هر کس فساد مي‌کند، چه دانسته و چه ندانسته حتماً در زمين دشمن بازي مي‌کند و سرباز دشمن است. مردم در شرايط فعلي اقتصادي، فساد را تحمل نمي‌کنند؛ بنابراين خط قرمز سازمان بازرسي فساد است، اما حتماً از مديران قانون‌گرا، شجاع و پاکدست حمايت مي‌کنيم.
** آفرینش 98/9/26
*  ايران در تمام وقايع خشونت‌آميز منطقه مقصر است
دبيرکل اتحاديه عرب به بيان اظهارات بي‌اساس عليه ايران پرداخت. «احمد ابوالغيط» دبيرکل اتحاديه عرب گفت: اکنون بيش از هر زمان ديگري ايران ثبات در خاورميانه را تهديد مي‌کند و به طور کلي صلح جهاني را به خطر مي‌اندازد. اين مقام عرب در ادامه مدعي شد که ايران در تمام وقايع خشونت‌آميز منطقه مقصر است.
*  براي بازگشت ايران به ميز مذاکره تلاش مي‌کنيم     
«مورگان اورتاگوس» سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا گفت: ما آنچه انجام مي‌دهيم براي اين است که ايران به ميز مذاکره بازگردد.
رئيس‌جمهور ما توافقي بهتر مي‌خواهد ما به دنبال استفاده از ديپلماسي هستيم و جنگ نمي‌خواهيم. همان‌طور که برايان هوک گفت در مورد آزادي گروگان‌ها اگر ايران در اين موضوع جدي باشد آماده گفت‌وگوي کنسولي هستيم. وي در ادامه گفت: شفافانه مواضع خود را بيان کرده‌ايم. مايک پمپئو دوازده شرط تعيين کرد و گفت که حاکميت ايران بايد آن را اجرا کند. اين شروط براي اين است که ايران به کشوري عادي تبديل شود. بنابراين ما آماده گفت‌وگو و مذاکره هستيم اما تحريم‌ها ادامه مي‌يابد تا ايران به ميز مذاکره بازگردد. سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا در مورد اينکه اگر ايران به ميز مذاکره بازنگردد، گفت: ما سياست فشار بر ايران را ادامه مي‌دهيم و اين سياست را کارآمد مي‌دانيم.
** قدس 98/9/26
*  واکنش ستاد انتخابات به شایعات تایید یا رد صلاحیت‌ها
سید اسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در واکنش به انتشار اخباری در خصوص فهرست آمار تایید یا رد صلاحیت‌ داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ضمن تکذیب این مطالب گفت: حسب بررسی‌های انجام شده این آمار مربوط به انتخابات دوره‌های قبل بوده و صحت ندارد. وی افزود: هم اکنون هیئت‌های اجرایی در حال انجام کار خود هستند و به محض پایان فرایند بررسی‌ها،‌ وضعیت تایید یا رد صلاحیت داوطلبان به خود افراد اعلام خواهد شد. مردم به این مطلب توجهی نکرده و از بازنشر این گونه مطالب کذب و غیر رسمی خودداری کنند.
*  دشمن قدرت جنگ رو در رو را ندارد
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران گفت: اگر ما پهپاد دشمن را در آسمان می‌زنیم او هم از به کارگیری اراذل و اوباش در خیابان استفاده می‌کند، چون دیگر قدرت جنگ رو در رو را ندارد. سردار نقدی در نشست پژوهشگران دفاع مقدس با هیئت رئیسه فرماندهی کل سپاه گفت: صدها جانبازی که در حادثه‌های اخیر مجروح شدند، به دلیل اینکه نخواستند دست به اسلحه ببرند، برادر بسیجی که 400 بخیه خورده چون نخواست دست به اسلحه ببرد و مردمی که از پشت سر هدف قرار گرفتند تا دشمن از آن‌ها کشته‌سازی کند، باید توسط تاریخ نگاران ثبت و ضبط شود.
** خراسان 98/9/26
*  هدف غائله آبان
سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مهم ترین هدف غائله آبان ایجاد یک هراس عمومی در کشور بود تا به مردم القا کنند هزینه مقاومت در برابر آمریکا تا چه حد می‌تواند سنگین باشد.
** اعتماد 98/9/26
*  كميسيون اصل 90 درباره وقايع آبان‌ماه گزارش تهيه مي‌كند
سخنگوي كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت كه اين كميسيون بر اساس درخواست روساي سه فراكسيون سياسي مجلس گزارشي را درباره چرايي زمان و نحوه اجراي اصلاح قيمت بنزين و وقايع پس از آن ميزان خسارت، آمار جانباختگان، مجروحان و بازداشت‌شدگان تهيه كرده و با برخي از اين خانواده‌ها نيز ديدار خواهد كرد. بهرام پارسايي با اشاره به جلسه ديروز هيات رييسه كميسيون اصل 90 گفت: « با توجه به اينكه روشن شدن زواياي اين موضوع خواست كلي مجلس است، قرار شد كميسيون در همين رابطه با سران سه قوه، وزارتخانه‌هاي مسوول و نهادهاي امنيتي مرتبط مكاتبه كند.»
** شهروند 98/9/26
*  بحث مذاکره ایران – آمریکا در سفر رئیس جمهوری به ژاپن مطرح نیست
معاون وزیر امور خارجه ایران درباره احتمال آغاز مذاکره میان ایران و آمریکا در سفر رئیس جمهور به توکیو گفت: «خیر چنین برنامه‌ای وجود ندارد.» سید عباس عراقچی در پاسخ به این پرسش که گفته شده مهم‌ترین موضوع مذاکره آقای روحانی در توکیو مساله هسته‌ای است، گفت: «مسائل دو جانبه است و طیف وسیعی را در بر می‌گیرد، در عین حال هم درباره مسائل منطقه و بین‌الملل رایزنی خواهیم داشت؛ هم در حوزه خلیج فارس با مسائل مهمی رو به رو هستیم و هم در بحث برجام و سیاست آمریکا و فشار حداکثری‌اش صحبت خواهد شد.»
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
حوزه و دانشگاه بال‌های دستیابی مردم به سعادت دنیا و آخرت‌اند
حوزه/ آیت‌الله موسوی اصفهانی، وحدت بین حوزه و دانشگاه را مرتفع کننده بسیاری از مشکلات کشور دانست و گفت: انقلاب اسلامی برای تحقق سعادت دنیا و آخرت مردم پایه ریزی شده است و حوزه و دانشگاه را باید بال‌های تحقق این هدف نامید. عضو جامعه مدرسین نتیجه این اتحاد را پیشرفت کشور عنوان کرد و یادآور شد: هر چه این دو قشر بیشتر با هم ارتباط داشته باشند و تبادل نظر علمی ما بین اساتید حوزه و دانشگاه و دانشجویان و طلاب برقرار باشد، حرکت کشور به سمت پیشرفت از سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود.
سیاست همیشگی رهبر انقلاب  حمایت از دولت‌ها برای تحقق اهداف انقلاب است
رسا/ آیت‌الله کعبی، سیاست همیشگی رهبری در برابر همه دولت‌ها را تأیید و پشتیبانی و حمایت جهت تحقق اهداف انقلاب، خدمت به مردم، پیشبرد کارها، کم کردن تنش‌ها دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب ممکن است در جلسات خصوصی تذکر بدهد، حتی نکات خیلی جدی را هم بگویند، اما سیاست و برنامه ایشان این است که دولت برخاسته از مردم باید سر کار بماند، تقویت شود تا بتواند اهداف نظام را پیش ببرد.وی تصریح کرد: هنر رهبری این بوده است که همه دولت‌ها در طول این سی سال هدایت کشور را مدیریت کرده و در جهت خطوط کلان نظام از آن‌ها کار کشیده است؛ حتی دولت‌هایی که ایشان از لحاظ مبنایی به آن‌ها اشکال خیلی جدی داشته است.
نقد تفکر غربی و تدوین مبانی علوم اسلامی  گام نخست برای تولید علوم انسانی اسلامی است
رسا/ آیت‌الله رجبی در آیین افتتاح دستاورد های پژوهشی موسسه امام خمینی به اهمیت آشنایی جامعه با محتوا و جایگاه بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و عنوان کرد: در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب یک پژوهش مکتوب 300 صفحه ای از سوی موسسه امام خمینی(ره) بزودی انتشار خواهد یافت. عضو جامعه مدرسین درادامه افزود: محققین این موسسه در صدد تهیه متن درسی با محوریت گام دوم انقلاب هستند. وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم در زمینه آموزش و پرورش صورت گرفته است تا جهت گیری تمامی رشته ها در جهت تولید علوم انسانی اسلامی باشد. وی تببین مبانی اسلام، نقد تفکر غربی و تدوین مبانی علوم اسلامی را گام نخست برای تولید علوم انسانی اسلامی دانست و افزود: در مرحله بعد نگارش مباحث علوم انسانی اسلامی صورت خواهد گرفت.
اساتید با عمل خود معلم اخلاق طلاب باشند
رسا/ آیت‌الله فقیهی با بیان این که اساتید باید باعمل خود معلم اخلاق باشند، گفت: حوزه باید در این راه فعال شود و از مقام الفاظ خارج شده و مقام عمل را تقویت کنند.عضو جامعه مدرسین درادامه تصریح کرد: بسیاری از دانشمندان فقه به دلیل این که تقوا نداشتند به جایی نرسیدند، البته تقوای تنها هم نمی تواند کافی باشد، از این رو دوبال برای تکامل فقه و فقاهت و اجتهاد لازم است که شامل علم و تقوا می‌شود، اگر ملاترین انسان را پیدا کنیم که تقوا نداشته باشد ضررش برای اسلام بیشتر از افراد دیگر است.این دوبال باید در حوزه با هم هماهنگ باشد شاگردان باید با نگاه به رفتار استاد خود درس اخلاق بگیرند، عمل اساتید باید عمل اخلاقی باشد.
ترامپ تاکنون ۱۵ هزار دروغ گفته است
فارس/ بر اساس داده‌های یک پایگاه حقیقت‌‌سنجی، «دونالد ترامپ» از زمان انتخاب به عنوان ریاست جمهوری آمریکا، بیش از ۱۵۰۰۰ «دروغ» یا ادعای «گمراه‌کننده» بیان کرده است.به نوشته روزنامه «واشنگتن‌پست» میزان دروغ‌های رئیس جمهور آمریکا در تاریخ ۱۰ دسامبر (سه شنبه ۱۹ آذر) از سال گذشته هم فراتر رفت.در مجموع ۱۰۵۵ روزی که ترامپ در کاخ سفید حضور داشته، ۱۵۴۱۳ دروغ یا ادعای گمراه‌کننده بیان کرده است. در سال ۲۰۱۷، ترامپ حدود ۱۹۹۹ و در سال بعد از آن ۵۶۸۹ دروغ گفته بود. ترامپ در سال جاری این میزان را دو برابر کرده و در ۶۲ روز گذشته به طور متوسط روزی ۳۲ دروغ یا ادعای گمراه‌کننده داشته است.
شرکت‌های دولتی عملاً از جیب خرج می‌کنند
باشگاه خبرنگاران/ رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: شرکت‌های دولتی خلق ثروت ندارند و عملاً از هزینه جاری خود خرج موارد روزمره می‌کنند و از جیب می‌خورند. عادل آذر ادامه داد: علی رغم اینکه همه ساله بر واگذاری شرکت‌ها تأکید می‌شود، اما وضعیت نشان می‌دهد که این اقدام صورت نگرفته و سال به سال وضعیت زیان‌دهی شرکت‌ها بیشتر می‌شود به عنوان مثال در سال ۹۷ عملاً شرکت‌ها ۴۵ هزار میلیارد تومان زیان دهی داشته‌اند و عملکرد ۶ ماهه سال ۹۸ نیز حاکی از آن است که تاکنون ۵۳ هزار و ۷۴۶ میلیارد تومان این شرکت‌ها زیان داشته‌اند و پیش بینی می‌کنیم که با ادامه این روند در سال ۹۹ این زیان دهی به رقم کلانی خواهد رسید.
الحشد الشعبی حمله سنگین داعش به جنوب موصل را دفع کرد
فارس/ یک مقام امنیتی عراق از دفع حمله گسترده تروریست‌های داعش در جنوب موصل توسط نیروهای الحشد الشعبی خبر داد.این منبع گفت: عناصری از داعش امروز حمله‌ای را به جنوب موصل ترتیب دادند اما تیپ 44 الحشد الشعبی دلاورمردانه این حمله را دفع کرد. نیروهای الحشدالشعبی در مقطع اخیر که عناصر داعش از وضعیت ناآرامی‌های عراق بهره برداری کرده بود چندین حمله تروریست‌ها را در مناطق مختلف بخصوص شرق و شمال عراق به شکلی منحصر به فرد ناکام گذاشتند.
برگزاری مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی ‌شاهرودی
رسا/ مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی، فقیه جاهد و کارگزار باوفای انقلاب اسلامی عضو فقید جامعه مدرسین و رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه پنجشنبه ۲۸ آذرماه، بعد از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.
جزئیات جدیدی از طرح آمریکایی « معامله قرن» را فاش شد
فارس/ وبگاه شبکه المیادین لبنان گزارش داد که  به جزئیات بیشتری از طرح موسوم به معامله قرن آمریکا درباره سازش رژیم اشغالگر صهیونیستی با فلسطینی‌ها دست یافته است.بر اساس آنچه که در پیش نویس این طرح آمده است، یک توافق سه جانبه میان رژیم صهیونیستی، سازمان آزادی بخش فلسطین و جنبش حماس به امضا می‌رسد و یک کشور فلسطینی با نام «فلسطین جدید» روی خاک کرانه باختری و نوار غزه به جز شهرک‌های صهیونیست ‌نشین ایجاد می‌شود.در پیش‌نویس این توافق آمده است که بلوک‌های شهرک‌نشینان صهیونیست در اختیار اسرائیل خواهد بود و شهرک‌های دورافتاده و پراکنده هم به آن ملحق می‌شود.در موضوع قدس اشغالی هم بر اساس پیش نویس معامله قرن این شهر تجزیه نمی‌شود، بلکه بین اسرائیل و فلسطین جدید مشترک است و ساکنان عرب قدس ساکنان فلسطین جدید می‌شوند، اما اسرائیلی‌ها در آنجا می‌مانند.
مرگ هزاران بی‌خانمان‌های انگلیسی در سکوت خبری
باشگاه خبرنگاران/ بر اساس آمار‌های منتشر شده نهاد‌های خیریه در بریتانیا، هم اکنون حدود ۳۲۰ هزار نفر در انگلیس از جمله ۱۷۰ هزار نفر هیچ سرپناهی ندارند و شب را در خیابان‌ها تا صبح می‌گذرانند. شمار بی‌خانمان‌ها نیز در انگلیس طی ۹ سال اخیر ۱۶۵ درصد افزایش داشته است. همچنین رسانه‌ها در انگلیس از مرگ سه هزار بی‌خانمان در لندن در پنج سال گذشته خبر می‌دهند.
اعتراض و اعتصاب در فرانسه ادامه دارد
باشگاه خبرنگاران /اعتصاب و اعتراض به اصلاحات در فرانسه روز سه‌شنبه وارد سیزدهمین روز شد.قرار است امروز با فراخوان اتحادیه‌های کارگری تظاهرات گسترده دیگری در فرانسه برگزار شود. در این شرایط یکی از عمده‌ترین نگرانی‌های برخی مردم فعالیت قطار‌ها و حمل و نقل عمومی در زمان تعطیلات سال نو است. امروز در سراسر فرانسه معلمان و کارکنان بیمارستان هم به تظاهرات کارکنان بخش حمل و نقل ریلی بپیوندند. کنفدراسیون دموکراتیک کار هم که در اکثر موارد حامی دولت است، قرار است در تظاهرات امروز شرکت کند. تظاهرات امروز آزمونی برای معترضان و اعتصاب کنندگان محسوب می‌شود. به هر حال معترضان قصد عقب نشینی ندارند.

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom