Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز741
دیروز1636
در هفته7833
در ماه40755
مجموع522739

بازدید کنندگان برخط

7
Online

  • رئیس قوه قضائیه: اگر کانادا اموال ما را مصادره کند مقابله به مثل می‌کنیم
  • رئیس جمهور در نشست سه جانبه ترکیه تاکید کرد: جامعه ‌بین‌المللی ‌با اقدامات ‌خصمانه ‌رژیم‌صهیونیستی در سوریه، لبنان ‌و عراق ‌مقابله ‌کند
  • آیت‌الله خاتمی: نباید در مقابل دشمن ذلت را بپذیریم
  • آیت الله حسینی بوشهری: طلاب باید در کنار انقلابی بودن مسئولیت‌پذیر باشند
  • آیت الله اعرافی: به دستاوردهای حوزه نگاه منصفانه شود
  • آیت‌الله کعبی: تولید قدرت نرم در مقابل دشمن وظیفه حوزه‌ است

 

** جام جم 98/6/26
*  مقابله به مثل در برابر کانادا
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اقدام کانادا در جهت توقیف اموال ایران، به کانادا هشدار داد که در صورت عدم رفع توقیف اموال ایران، با همکاری معاونت بین‌الملل قوه قضائیه و وزارت خارجه، نسبت به شناسایی و توقیف اموال کانادا از طریق نهادهای بین‌المللی اقدام مقتضی صورت خواهد گرفت.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قضایی،‌ اقدام کانادا را غیر قانونی و برخلاف تمام میثاق‌های بین‌المللی دانست و تصریح کرد: چنین اقداماتی از سوی کشورهای مدعی تمدن و احترام به حقوق کشورها بسیار تعجب برانگیز است و ما تاکید می‌کنیم که دست از این کارها بردارند، زیرا ملت ما هرگز زیر بار زور نمی‌رود.
وی تاکید کرد: به هیچ عنوان اجازه تضییع حقوق ملت ایران به هیچ کشوری داده نخواهد شد.
** همشهری 98/6/26
*  نخستین دادگاه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده برگزار شد
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. مطابق اظهارات نماینده دادستان و کیفرخواست پرونده، شبنم نعمت‌زاده یکی از 2 متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد.
او متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال به علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سوءاستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیر مجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیر مجاز دارو بدون تشریفات قانونی در حکم قاچاق.
** کیهان 98/6/26
*  عربستان به واردکننده نفت تبدیل می‌شود
موسسه مستقل «انرژی اسپکت» اعلام کرده پس از حمله پهپادی بزرگ انصارالله یمن به آرامکوی عربستان که نیمی از تولید نفت این کشور را از کار‌انداخت، آل‌سعود به وارد‌کننده عمده محصولات فراوری مانند بنزین، گازوئیل و نفت سنگین تبدیل می‌شود.
*  جامعه بین‌المللی با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی در سوریه، لبنان و عراق مقابله کند
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در نشست سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه حضور یافت. در این نشست که اردوغان و پوتین نیز در آن بودند اظهار داشت: در آغاز سخن، لازم می‌دانم بار دیگر بر اصول مشترک در موضوع سوریه تأکید کنم؛ حفظ یکپارچکی و تمامیت ارضی سوریه، احترام به حاکمیت ملی و استقلال؛ و عدم دخالت خارجی در امور داخلی این کشور که همواره مورد تأکید ما بوده است، باید بطور جدی رعایت شده و تمامی زمینه‌های لازم برای بازگشت ثبات، امنیت و آرامش به این کشور فراهم شود.
رئیس‌جمهور گفت: رژیم صهیونیستی طی ماه‌های گذشته بر تعداد حملات تجاوزگرانه خود به سرزمین سوریه افزوده، مقامات این رژیم مسئولیت این تجاوزات را بر عهده گرفته و این تجاوزات را به عراق و لبنان نیز تسری داده‌اند. این حملات مصداق بارز اقدامات خصمانه تحریک‌آمیز و غیرقانونی می‌باشد که می‌تواند باعث ایجاد تنش و درگیری گسترده در منطقه شود. بدیهی است دولت‌ها و ملت‌های منطقه بر اساس منشور ملل متحد حق دفاع از خویش در قبال این قبیل تجاوزات را دارند؛ در حالی که متأسفانه سازمان‌های بین‌المللی در قبال این تجاوزات واکنش مناسبی نشان نمی‌دهند.
** شرق 98/6/26
*  از همه توان برای فروش نفت استفاده می‌کنیم
معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به گزارش وزیر نفت درباره پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور در بخش نفت و گاز در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ‌گفت: اقدامات انجام شده در این حوزه کاملا منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده است و باید با جدیت تداوم یابد.
خوشبختانه آمریکایی‌ها در زمینه به صفر رساندن فروش نفت ایران ناموفق بوده‌اند و ما از همه توان و ظرفیت موجود برای فروش نفت استفاده می‌کنیم.
*  غریب‌آبادی معاون رئیس کنفرانس عمومی آژانس شد
کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به عنوان معاون رئیس کنفرانس عمومی سالانه آژانس از گروه خاورمیانه و جنوب آسیا (مزا) انتخاب شد. شصت و سومین کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دوشنبه در وین آغاز به کار کرده است.
** ایران 98/6/26
*  تحت تحریم با امریکا مذاکره نمی‌کنیم
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی:
- ما یک بار تحت تحریم مذاکره کردیم، اما دیگر تحت تحریم مذاکره نمی‌کنیم، از این رو تنها زمانی ملاقات با امریکایی‌ها، آن هم در چارچوب 1+5 را می‌پذیریم که مشکلات مردم حل شود.
- پیشنهاد فرانسه شامل تعیین 3 اعتبار 5 میلیارد دلاری، در فاصله‌های زمانی مشخص بود، مشروط بر اینکه نفت ایران خریداری شده و پول آن به کشور بازگردد.
- دادگاه مفاسد اقتصادی نباید جای صید سیاسی کسی باشد، از این رو آنچه سران قوا بر آن تأکید کردند، این بود که هیچ خط قرمزی برای هیچ مقامی در هیچ قوه‌ای نباید باشد، قضاوت و حکم نهایی باید قابل فرجام خواهی و دادخواهی باشد.
- ما با دوقطبی‌سازی مخالفیم و آنچه روحانی مطرح کرد و خواست رهبری هم هست، نقش تعیین کننده مردم در انتخابات است و اساساً انتخابات برای همین است که مردم خواست خود را اعلام کنند.
- اتهام‌زنی امریکا مبنی بر نقش ایران در حمله یمنی‌ها به پالایشگاه شرکت آرامکوی عربستان، غیردقیق است. به طور کلی این اتفاقات ریشه در سرکوب اجتماعی منطقه دارد و کسی از آن نفع نمی‌برد، اما به جای حل ریشه‌ای مسأله، این فضای تبلیغاتی بخشی از عملیات روانی امریکایی است که باز هم دنبال می‌کنند.
- حذف یارانه 30 میلیون نفر اصلاً درست نیست، این فرآیند که به صورت بسیار تدریجی دنبال می شود، تنها 700 تا 800 هزار نفر را شامل می شود، ضمن اینکه امکان اعتراض هم فراهم است.
*  محاکمه عامل حمله به سرکنسولگری ایران درفرانکفورت
دادگاهی در شهر فرانکفورت آلمان یک مرد ۲۲ ساله را به اتهام تلاش برای حمله به سرکنسولگری ایران در این شهر محاکمه کرد. این مرد تلاش کرده بود تا به ساختمان سرکنسولگری ایران در فرانکفورت خسارت وارد کند که دستگیر و محاکمه وی از دیروز در دادگاه مرکزی فرانکفورت آغاز شده است.
متهم در ژانویه سال گذشته میلادی(دی97) کوشیده بود تا یک بسته مواد آتش زا به سمت کنسولگری ایران پرتاب کند که پیش از انجام کار از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد.
** جمهوری اسلامی 98/6/26
*  راستی‌آزمایی و نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران ذیل برجام ادامه خواهد داشت
کرونل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی در سخنرانی خود در شصت‌وسومین کنفرانس عمومی سالانه آژانس بار دیگر بر اهمیت همکاری کامل و به موقع ایران با آژانس تاکید کرد.
وی در سخنان خود با بیان اینکه تاکنون 182 کشور پادمان‌های آژانس را اجرا می‌کنند، گفت: ما در یک سال گذشته به راستی‌آزمایی و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ادامه دادیم و در آینده هم این کار را انجام خواهیم داد.
*  تحریم‌های غیرقانونی آمریکا دستاوردهای دیپلماسی را به خطر انداخته است
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان ضمن انتقاد از عدم اجرای تعهدات طرف‌های باقی مانده در برجام، نسبت به یکجانبه گرایی و اقدامات مخرب آمریکا در ضربه به چندجانبه گرایی و دستاوردهای مهم دیپلماسی در چند دهه گذشته هشدار داد.
دکتر علی اکبر صالحی گفت: «یک اتفاق نظر وسیع میان تمامی دولت‌های عضو وجود دارد و آن این است که برجام، یک نقطه عطف حقیقی در تاریخ چندجانبه گرایی و به عنوان یک دستاورد بین‌المللی مهم می‌باشد. بدین منظور، رفتار مخرب ایالات متحده آمریکا و پیگیری تروریسم اقتصادی ازسوی دولت این کشور علیه دیگر کشورها، بایستی ازسوی جامعه بین‌المللی محکوم و رد گردد».
** جوان 98/6/26
*  توقیف شناور 250 هزار لیتری سوخت قاچاق
در پی رصد دقیق و اقدامات اطلاعاتی رزمندگان منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، یک فروند شناور با بیش از 250 هزار لیتر سوخت قاچاق شناسایی و توقیف شد.
قاچاقچیان دستگیر شده در بازجویی اولیه عنوان کردند که محموله خود را از یدک کش‌ها در منطقه سنگ سلامه جمع آوری و بارگیری کرده‌اند.
این شناور که در 20 مایلی شرق جزیره تنب بزرگ توسط شناورهای گشتی منطقه پنجم دریایی سپاه توقیف شد به همراه قاچاقچیان، به منظور طی مراحل قانونی به مقامات و مسئولان قضایی تحویل داده شد.
*  موشک جدید حزب‌الله تمام کشتی‌های جنگی را نابود می‌کند
یک رسانه صهیونیستی با استناد به تصویر یک موشک ضد کشتی حزب‌الله، به قابلیت‌های موشکی نیروهای مقاومت اشاره کرد.
به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، روز یکشنبه در یک حساب توییتری وابسته به حزب‌الله لبنان تصویری از یک موشک جدید به نمایش گذاشته شد. در این توئیت همچنین نوشته شده بود که این موشک قادر است تمام کشتی‌های جنگی دشمن را نابود کند.
** آفتاب یزد 98/6/26
*  مسئله ورود زنان به ورزشگاه نباید بهانه برای اجماع علیه کشور شود
نشست کمیته راهبردی مجمع امید تهران با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و معاون برنامه ریزی شهرداری تهران به ریاست محمد رضا عارف برای بررسی وضعیت ورزش شهر تهران برگزارشد.
در این جلسه محمد رضا عارف رئیس مجمع امید طی سخنانی با اشاره به نقش موثر بانوان در تحولات مهم کشور، خاطر نشان کرد: «مساله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها باید با تدبیر و با محوریت دولت حل شود»، مسائلی از جمله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها نباید سیاسی شود و نباید لاینحل باقی بماند که زمینه ساز بهانه‌هایی برای اجماع علیه کشورمان شود.
*  گام سوم یک گام چند لایه است
حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان و همچنین گفت و گوهای انجام شده با فرانسه درباره مسئله برجام گفت: گام سوم یک گام چند لایه است و وقتی گفته می‌شود محدودیتی در تحقیق و توسعه وجود نخواهد داشت یعنی مرزهای دانش و فناوری در این حوزه دیگر جلوی ما را نخواهد گرفت و ما به سمت دانش مرزی خواهیم رفت، در نتیجه غرب باید انتظار داشته باشد که تحولات دانش هسته‌ای ایران در آینده‌ی نزدیک او را شگفت زده کند.
** رسالت 98/6/26
*  حمله به عربستان از خاک عراق نبوده است
«مايک پمپئو»، وزيرخارجه آمريکا در گفت‌وگوي تلفني خود با «عادل عبدالمهدي»، نخست وزير عراق اعلام کرد که اطلاعات آمريکا تأييد مي‌کند که از خاک عراق حمله‌اي به تأسيسات نفتي عربستان سعودي صورت نگرفته است. در همين ارتباط مايک پمپئو به نخست وزير عراق گفت: آمريکا اطلاعاتي در اختيار دارد که اظهارات مقامات عراقي درباره عدم استفاده از خاک و قلمرو اين کشور در حمله به عربستان سعودي را تأييد مي‌کند.
پيش از اين دفتر «عادل عبدالمهدي» با صدور بيانيه اي گمانه زني هاي رسانه‎اي درباره استفاده از خاک عراق براي حمله به پالايشگاه هاي شرکت آرامکو را رد کرده بود.
*  ايران تا ابد همسايه ماست و ما قدردان اين کشور هستيم
«حمد بن جاسم بن جابر آل ثاني» نخست‌وزير سابق قطر در کنفرانس راهبردي يالتا در اوکراين درباره ايران گفت که گرچه اختلافاتي در برخي موارد سياسي با ايران وجود دارد اما ايران همسايه ما باقي خواهد ماند و لذا بايستي روابط عادي با تهران برقرار باشد.
وي افزود: «آنها (ايراني‌ها) بايد خطوط قرمز ما را بشناسند و ما نيز خطوط قرمز آنها را بشناسيم، ما نمي‌توانيم بگوييم که خليج‌(فارس) مال ماست همچنانکه آنها نيز نمي‌توانند بگويند خليج‌(فارس) مال آنهاست، بلکه خليج(فارس) مشترک بين ما و آنهاست.»
بن جاسم تصريح کرد: «ما در قطر روابط عادي با ايران داريم چرا که ايران تنها کانال ارتباط دريايي و هوايي ما با جهان است و ما از ايران عبور مي‌کنيم و قدردان آن هستيم. ايران تا ابد همسايه ما باقي خواهد ماند و گفت‌وگوي سياسي و اقتصادي با آن به منظور زندگي در کنار هم ضروري است.»
** مردم سالاری 98/6/26
*  آماده باش جنگی برای انتخابات اسرائیل
نیروی هوایی اسرائیل دیروز (دوشنبه) حریم هوایی اراضی اشغالی در طول مرزهای این اراضی با لبنان را بست.
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین به طور کامل اراضی اشغالی در کرانه باختری و نوار غزه را در آستانه انتخابات سراسری روز سه‌شنبه بست.در بیانیه ارتش آمده است، این ممنوعیت پرواز از روز سه‌شنبه همزمان با زمان شروع انتخابات بوده و تا ۱۰ شب همان روز ادامه خواهد داشت. انتخابات سراسری اسرائیل برای انتخاب کنست جدید برگزار می‌شود. ۳۱ لیست انتخاباتی در راس آنها لیکود،‌ آبی سفید،‌ لیست مشترک اعراب، ائتلاف یمینا و یسرائیل بیت نو حضور دارند.
*  ایران در حال طراحی گام چهارم
«سید عباس موسوی» در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که به نظر می‌رسد که برجام دیگر چندان برای اروپایی‌ها از اهمیت برخوردار نیست و آیا ایران ممکن است در برابر اینگونه رفتارها تصمیم بگیرد که از برجام خارج شود، گفت: به نفع همه ماست که این توافق چند جانبه حفظ شود و ایران تلاش دارد این توافق را تا آنجا که ممکن است حفظ کند.
موسوی همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، گفت: ایران در اجرای گام سوم مصمم است و آن را اجرا می‌کند گام چهارم در حال طراحی است و اگر اروپایی‌ها به تعهدات و حرف‌های خود عمل نکنند این گام نیز طراحی و اجرا می‌شود.
** آرمان 98/6/26
*  سفر هیات سیاسی طالبان به تهران
اعضاي دفتر سياسي طالبان در قطر پس از سفر به مسکو عازم تهران شده تا با مقامات کشورمان پيرامون مذاکرات صلح افغانستان به گفت‌وگو بنشينند. اين دومين سفر خارجي اعضاي دفتر سياسي طالبان پس از لغو مذاکرات اين گروه با آمريکا توسط دونالد ترامپ است.
اعضاي دفتر سياسي طالبان در تهران با برخي مقامات وزارت امور خارجه و همچنين مقامات سياسي جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفت‌وگو کرده‌اند. روند صلح، مذاکرات بين‌الافغاني و توقف مذاکرات صلح ميان طالبان و آمريکا از جمله موضوعات مورد بحث ميان اعضاي دفتر سياسي طالبان و مقامات جمهوري اسلامي ايران بوده است.
*  زمان بازگشت به ديپلماسي با ايران است
رئيس کميته اطلاعات مجلس نمايندگان آمريکا با تاکيد بر اينکه رئيس‌جمهور ترامپ نمي‌بايست از توافق هسته‌اي خارج مي‌شد، گفت که اکنون زمان بازگشت به ديپلماسي با ايران است. آدام شف در پاسخ به سوالي درباره تکرار ادعاي ترامپ مبني بر تمايلش براي مذاکره با ايران تاکيد کرد که خروج از توافق هسته‌اي با ايران به تنش‌ها در منطقه دامن زده است.
وي تصريح کرد: از نظر من رئيس‌جمهور نبايد از توافق هسته‌اي که ايران به آن عمل مي‌کرد، خارج مي‌شد. ما بايد با متحدان‌مان براي تامين امنيت تنگه هرمز و به‌علاوه امنيت زيربناهاي حياتي در منطقه همکاري کنيم اما لازم است که به ديپلماسي (با ايران) بازگرديم.
** آفرینش 98/6/26
*  هر زمان اتفاق بدي در خاورميانه مي‌افتد، آمريکا آن را به ايران نسبت مي‌دهد
يک مقام روس اعلام کرد که دليلي براي متهم کردن ايران براي حضور در حمله به تاسيسات نفتي عربستان وجود ندارد. «کنستانتين کاساچوف» رئيس کميته امور بين‌الملل شوراي فدراسيون روسيه در مورد اتهام دست داشتن ايران در حادثه حمله به تاسيسات نفتي عربستان گفت: درست است که ايران نفوذ زيادي بر مبارزان يمني دارد، ولي در واقع هيچ دليلي براي متهم کردن تهران براي دست داشتن در اين اتفاق وجود ندارد. وي هم چنين گفت: اين ديگر عادي شده است هر زمان اتفاق بدي در خاورميانه رخ مي‌دهد آمريکا آن را به ايران نسبت مي‌دهد. اين اتهام جديد هم ادامه همان رويه آمريکا است.
*  مسبب اصلي بحران يمن، عربستان است
سناتور آمريکايي با انتشار توئيتي عربستان را عامل شرايط کنوني در يمن دانست.
کريس مورفي، سناتور آمريکايي در توييتي نوشت: در دهه اول سال 2000، دولت‌هاي مورد حمايت سعودي‌ها در يمن، شش جنگ عليه انصارالله انجام دادند. بوش در آن زمان با اکثر اين جنگ‌ها مخالفت کرد و اعتقاد داشت که جنگ عليه انصارالله بيشتر از آنکه فايده داشته باشد ضرر دارد. اين اتفاق افتاد؛ چراکه انصارالله شروع به تقويت روابط خود با ايران کرد و از ايران کمک گرفت.
وي در ادامه نوشت: با گذشت زمان، انصارالله براي دريافت کمک، بيشتر و بيشتر به ايران وابسته شدند البته ايراني‌ها با انصارالله رابطه فرماندهي و کنترل ندارند اما هر روز که جنگ ادامه مي‌يابد، نفوذشان روي آنها بيشتر مي‌شود. شايد منشا پهپادهاي انصارالله ايران باشد.
** قدس 98/6/26
*  گفتمان مقاومتی در حال توسعه است
سردار حسین نجات، معاون فرهنگی فرمانده کل سپاه در دومین دوره آموزشی تشکیلاتی طرح شهید شهریاری، گفت: برخلاف گفتمان در حال افول سازشی آمریکا، گفتمان مقاومتی در حال توسعه است.
گفتمان مقاومت به عنوان گفتمان پیشرفت در حال توسعه است، امروز گفتمان مقاومت اسلامی در برابر گفتمان سازش پیروز شده که رمز این پیروزی ایستادگی و مقاومت است. وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب پر از مفاهیم پژوهشی برای دانشگاه‌هاست، محتوای بیانیه گام دوم دارای بیش از 120 عنون مقاله پژوهشی است.
*  سفر رئیس اینستکس به ایران
میشائیل ارهارد بوک، رئیس جدید اینستکس در نخستین روز از سفر خود، در اتاق مشترک بازرگانی و صنایع ایران و آلمان حاضر شد و با نمایندگان شرکت های ایرانی و آلمانی دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس جدید اینستکس در سفر خود به ایران قصد دارد با مقامات ایرانی از جمله بانک مرکزی و شرکت متناظر اینستکس با نام ساتما دیدار کند تا امکان تسهیل روابط تجاری دو کشور را مورد بررسی قرار دهد.
** خراسان 98/6/26
*  ما چون صلح می‌خواهیم بایدخودمان را برای جنگ آماده کنیم
امیر سرتیپ حسین ولی‌وند زمانی فرمانده دانشگاه دافوس گفت: کار ما در دافوس جنگ است اما اصل کار ما و پیام‌مان صلح است. ما چون صلح می‌خواهیم باید خودمان را برای جنگ آماده کنیم.
*  مذاکره تصادفی و اتفاقی فریب جدید ترامپ است
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی هشدارآمیز به دولتمردان نوشت: مذاکره تصادفی و اتفاقی فریب جدید ترامپ است دولتمردان فریب نخورند. گفت وگو با شیطان حتی در حال عبور و سرپایی سم است.
** اعتماد 98/6/26
*  دستگيري اعضاي باند قاچاق موادمخدر در مرز هوايي
فرمانده پليس فرودگاه‌هاي كشور از دستگيري اعضاي باند ترانزيت مواد مخدر به ساير كشورها از طريق مرز هوايي و در فرودگاه مشهد خبر داد.
سردار حسن مهري گفت: «اعضاي اين شبكه گسترده قاچاق، اقدام به انتقال مواد مخدر از مسيرهاي پروازي به كشورهاي همسايه مي‌كردند كه در دام پليس فرودگاه مشهد گرفتار شدند.»
** شهروند 98/6/26
*  مجوز انتقال آب دریای خزر را نداده‌ایم
علی محمد شاعری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی با انتقاد از طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی کشور گفت: «محیط زیست مجوز انتقال آب از دریای خزر را نداده است. انتقال آب خزر تبعات غیر قابل جبرانی برای اکوسیستم طبیعی دریای خزر دارد و موجب عقب نشینی و پسروی تدریجی دریای خزر می‌شود.
همچنین انتقال آب از دریای خزر باعث از بین رفتن تالاب‌هایی خواهد شد که متصل به دریای خزر هستند.
تالاب‌های مهمی مانند میان کاله و تالاب انزلی را از بین خواهد برد و سبب گرم شدن دمای محیط دریا می‌شود و به تدریج زندگی آبزیان را در معرض خطر قرار می‌دهد. نمک حاصل از تصفیه دریا هم موجب افزایش غلظت نمک دریا می‌شود.»
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
طلاب باید در کنار انقلابی بودن مسئولیت‌پذیر باشند
تسنیم/ آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر اینکه طلاب باید انقلابی باشند و روحیه مسؤولیت پذیری داشته باشند،عنوان کرد: طلاب باید سال تحصیلی را باهمت جدی‌تری شروع کنند و ما نیز مسؤولیت داریم مراقب باشیم شرایط زندگی آن‌ها را هم در نظر بگیریم و به اساتید بزرگوار می‌گوییم این ساختمان برای شما است و کار را به‌صورت جدی دنبال کنید. دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به شبهات دینی که توسط دشمن مطرح می‌شود، افزود: شبهات و هجمه‌ها علیه روحانیت بیشتر شده ولی این قشر بزرگ مرجعیت علمی و دینی خود را حفظ کرده و مردم نیز روی خوشی به روحانیت نشان می‌دهند.
نباید در مقابل دشمن ذلت را بپذیریم
باشگاه خبرنگاران/آیت الله خاتمی در جمع رزمندگان گروه۴۰ صاحب الزمان نیروی زمینی سپاه  با اشاره به برگزاری شایسته مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام با حضور رزمندگان نیروی زمینی سپاه در ایام دهه اول محرم اظهار داشت: اتحاد بین نیرو‌های مسلح از جمله مهمترین ضرورت‌های دینی ماست.عضو جامعه مدرسین درادامه با اشاره به دشمنان انقلاب یادآور شد: تردید نکنید یزید زمانه ترامپ و ایادی آنان هستند و نباید ذلت را بپذیریم و در شرایط کنونی مذاکراتی که ترامپ از آن دم می‌زند این به معنی تسلیم است که فرزندان انقلاب به تاسی از سید الشهدا که فرمود هیهات من الذله، هرگز ذلت را نمی‌پذیرند و تسلیم فشار‌های استکبار و ایادی آنان نمی‌شوند.
به دستاوردهای حوزه نگاه منصفانه شود
حوزه/ آیت الله اعرافی، در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه استان آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم انس طلاب با نهج‌البلاغه امام علی(ع)، گفت: این کتاب نقش مهمی در تعالی روحی، اخلاقی و معنوی بشریت به ویژه طلاب دارد.وی تصریح کرد: نهج‌البلاغه همیشه باید کنار روحانی و استاد باشد.وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظریات افراطی و تفریطی در مورد حوزه‌های علمیه صحیح نیست، تصریح کرد: بی‌تردید هیچ کدام از این نظریات صحیح نیست، چون حوزه‌های علمیه دستاوردهای بسیاری داشته اند. وی در ادامه با اشاره به ضعف‌ها و خلاءهای حوزه‌های علمیه، افزود: مشکلات فراوانی در این راه وجود دارد و باید نگاه راهبری و برنامه‌ریزی ‌جامع در این رابطه وجودداشته باشد.
تولید قدرت نرم در مقابل دشمن وظیفه حوزه‌ است
رسا/آیت‌الله کعبی با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه،ابراز داشت: حوزه علمیه باید به روز، پاسخگو، توانمند، برنامه‌ریز، آینده‌ساز، آینده‌نگر و حاضر در صحنه باشد تا از لحاظ کمی و کیفی پیشرفت زیادی کند و در میدان تولید قدرت نرم برای اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) بدرخشد.عضو جامعه مدرسین تصریح کرد: حوزه‌های علمیه در برابر جنگ نرم باید قدرت نرم تولید کنند؛ قدرت نرم یعنی پیشرفت علمی و اخلاقی، پاسخگویی به شبهات، مقابله با بدعت‌ها و انحرافات و شبهاتی که مطرح می‌شود.وی افزود: دشمن تلاش می‌کند بین روحانیت و مردم فاصله بیاندازد؛ تقویت اعتماد بین ملت و روحانیت، اتحاد و همبستگی درونی خانواده روحانیت و توجه به مکر و کید دشمنان حائز اهمیت است.
ترامپ: بی شک مایلم از جنگ با ایران بپرهیزم
مهر/ رئیس جمهور آمریکا با ادعای اینکه ایران احتمالاً مسئول حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان است، از تمایل حتمی خود برای پرهیز از جنگ با ایران سخن گفت. « ترامپ» ادعا کرد که در مورد دست داشتن ایران در حمله اخیر به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو در عربستان سعودی «اطلاعات زیادی در اختیار دارد»، اما می‌خواهد «بطور قطع و یقین» بفهمد که چه گروه یا کشوری عامل اصلی این حمله بوده است.وی افزود: «با وجود تمام حرف‌های گفته شده، ما مطمئناً تمایل داریم که از جنگ [با ایران]بپرهیزیم. با آنکه بیش از هرکسی آمادگی داریم، اما نمی‌خواهم با هیچ طرفی وارد جنگ شوم».
 پاسخ نمایندگی دائم ایران در وین به ادعاهای وزیر انرژی آمریکا
ایسنا /به دنبال طرح ادعای بی پایه و اساس وزیر انرژی آمریکا در کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص حمله ایران به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در روز گذشته، نماینده ایران در وین ضمن انتقاد شدید از حضور نظامی و فروش گسترده سلاح آمریکا در منطقه و از جمله به متجاوزین به یمن، تصریح کرد که آمریکا پس از شکست در سیاست «فشار حداکثری»، به سیاست «فریب حداکثری» روی آورده است.غریب آبادی افزود: آمریکا و دیگر کشورهایی که برخلاف قوانین بین المللی و حقوق بشردوستانه، حمایت‌های بی دریغی را به ائتلاف متجاوزین به یمن ارائه می‌کنند، در جرائم آنها هم‌دست هستند.
 ترامپ اختیار اعلان جنگ با ایران را ندارد
مهر/ نماینده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد: سنا در حال بررسی متنی مشابه متن تصویب شده در مجلس نمایندگان آمریکاست در این باره که دونالد ترامپ اختیار جنگ با ایران را براساس مجوز کنونی استفاده از نیروی نظامی ندارد وندی شرمن ادامه داد: اکنون زمان مناسبی برای سنا و کنگره است تا دست به کار شوند.این در حالیست که سناتور مورفی نیز در این خصوص اعلام کرد: راهبرد ترامپ در قبال ایران تنش آفرینی یکجانبه و کور است. هیچ اجماع بین المللی در این خصوص وجود ندارد.
بحرین پاتریوت از آمریکا می خرد
فارس/ ولیعهد بحرین با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.وی در کنفرانس خبری در ابتدای این دیدار گفت که کشورش قرارداد خرید اولین مجموعه از موشک‌های پاتریوت آمریکایی را امضا کرده است.
شهرهای شیشه‌ای امارات اهداف بعدی  یمنی‌ها
تسنیم/ یک فرمانده بلندپایه یمنی حملات پهپادی اخیر کشورش به تأسیسات نفتی در عربستان سعودی را حاوی پیامی برای امارات خواند و تأکید کرد: شرکت‌های نفتی و شهرهای شیشه‎ای امارات جزو اهداف آینده ما به‌شمار می‌روند. وی افزود: امارات باید به‌طور رسمی خروج خود را از جنگ ویرانگر یمن اعلام کند و دست از جنایات علیه مردم یمن بردارد.
ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام برقرار شده است
تسنیم/ رئیس کل بانک مرکزی گفت: ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام رسان روسی و سپام بدون نیاز به سویفت برقرار شده است. همتی با اشاره به عضویت ایران در اتحادیه اورآسیا،گفت: امکان استفاده از این سیستم برای مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا می تواند به توسعه مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اتحادیه کمک شایانی بکند.وی گفت: طرفین به سقوط تدریجی نقش دلار در روابط اقتصادی جهان بخاطر سیاست های امریکا تاکید کردند.
هیچ اقدامی نباید تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند
تسنیم/ روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه، در بیانیه‌ای مشترک، ضمن تاکید بر تعهد مستحکم خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه، تمامی تلاش‌ها به منظور ایجاد واقعیات جدید در صحنه میدانی سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم از جمله ابتکارات غیرمشروع خودمختاری را مردود شمردند. در این بیانیه 14 ماده‌ای که پس از مذاکرات فشرده حجت الاسلام والمسلمین روحانی، پوتین و  اردوغان منتشر شد؛ از جامعه بین المللی می خواهد برای بازسازی سوریه و افزایش کمکهای انساندوستانه به مردم این کشور، مسوولیت بیشتری ایفا کند.
پنتاگون با هرگونه اقدام تنش‌زا علیه ایران مخالف است
تسنیم/ سه منبع آگاه در دولت آمریکا به شبکه خبری ای‌بی‌سی گفته‌اند در نشستی که روز دوشنبه بین دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و تنی چند از اعضای دولت وی برای تصمیم‌گیری در مورد نحوه واکنش به حمله اخیر به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو برگزار شد، مقامات وزارت دفاع آمریکا با هرگونه اقدام تنش‌زا علیه ایران مخالفت کرده‌اند. همچنین یک مقام بلندپایه آمریکایی اعلام کرد اظهارات روز گذشته رئیس‌جمهور این کشور به معنای تهدید کردن ایران به اقدام نظامی نبوده است. «مارک شورت» رئیس دفتر معاون رئیس‌جمهور آمریکا تلویحاً تهدید نظامی دولت متبوعش علیه ایران را پس گرفت.

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom