• با حکم فرمانده کل قوا صورت گرفت؛ انتصاب جانشین و معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  • جنایات هولناک رژیم سعودی در صنعا؛ انصارالله: پاسخ متجاوزان را در ریاض و ابوظبی می‌دهیم
  • آیت الله نمازی: بن‌بستي در حل مشکلات کشور وجود ندارد
  • آیت الله حسینی بوشهری: مدعیان ابرقدرت بودن از سرضعف به شایعه جنگ متوسل شده‌اند‌
  • آیت الله کعبی: آوردن ناو جنگی به منطقه نمایش مضحک آمریکایی‌هاست
  • حجت‌الاسلام‌والمسلمین آشتیانی: ائمه جماعات مساجد در صف مقدم مقابله با توطئه‌های دشمنان قرار دارند

 

** جام جم 98/2/28
*  اطلاعات آمریکا درباره ایران کاملا توهین‌آمیز است
یک مقام اطلاعاتی ناتو درباره ادعای پمپئو در خصوص افزایش حالت تهاجمی ایران در غرب آسیا گفت که ماهیت اطلاعاتی که آمریکایی‌ها ارائه داده‌اند کاملا توهین‌آمیز است.این مقام ناتو که خواست نامش فاش نشود، اضافه کرد: آیا فکر می‌کنید که ما احمق هستیم.
** همشهری 98/2/28
*  درخواست برجامی امارات
انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی ضمن عقب‌نشینی از مواضع سابق امارات در قبال ایران گفت: به دنبال وقوع جنگی گسترده در منطقه نیستیم. وی در پاسخ به سئوالی درباره احتمال مذاکره مجدد میان تهران و واشنگتن گفت: ایراد اصلی توافق هسته‌ای این بود که جایگاه و نقشی برای کشورهای عربی تعریف نکرده بود و بدون شک هرگونه توافق احتمالی با ایران در آینده باید شامل کشورهای عربی هم بشود.
** کیهان 98/2/28
*  انتصاب جانشین و معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا در احکام جداگانه‌ای سردار فدوی را به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه و سردار نقدی را به سمت معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.
- در حکم انتصاب سردار فدوی آمده: ایفای نقش جهادی و انقلابی در ارتقای سطح آمادگی‌های عملیاتی و پیشرفت مقتدرانه ماموریت‌های سپاه با نظر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است.
- در حکم انتصاب سردار نقدی تاکید شده: ارتقای ظرفیت‌های کارشناسی و کارآمدی ستاد سپاه با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و قابلیت‌های نخبگی و جهادی سپاه و بسیج در نیل به پیشرفت و کسب آمادگی‌های همه‌جانبه در پاسداری از انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن در تعاملی سازنده هم‌افزا با ستاد کل و سایر سازمان‌های نیروهای مسلح با لحاظ تدابیر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است.
*  مدعیان ابرقدرت بودن از سرضعف به شایعه جنگ متوسل شده‌اند
آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه قم با اشاره به تبلیغات پرحجم آمریکا و اذناب داخلی و منطقه‌ای‌اش در مورد وقوع جنگ علیه ایران، گفت: آن‌هایی که مدعی ابرقدرتی هستند، نیازی به این همه تبلیغات و شایعه‌پراکنی ندارند مگر اینکه از سر ضعف به جنگ روانی و شایعه‌پراکنی متوسل شده باشند که البته مردم رشید ایران جنگ‌دیده هستند لذا از خود جنگ هم هراسی ندارند چه رسد به شایعه جنگ. خطیب جمعه قم جنگ واقعی را جنگ اقتصادی عنوان کرد و گفت: متأسفانه دولت‌ها به توصیه رهبر انقلاب برای رهاشدن از اقتصاد نفتی عمل نکردند و همین وابستگی به نفت امروز به نقطه امید دشمن علیه کشور تبدیل شده است.
** شرق 98/2/28
*  این اطلاعات نامعتبر است
تصاویری مشکوک و غیرقابل‌استناد از آنچه «بارگیری موشک در شناور‌های نظامی ایران» خوانده شده، آرایش متفاوتی به منطقه داده است. برخی رسانه‌های آمریکایی اعزام نیرو‌های آمریکایی به سمت آب‌های خلیج‌فارس را به دنبال این تصاویر گزارش کرده‌اند.
مجید تخت‌روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل، در مقام دفاع از ایران پاسخ داده است. او گفته: «اگر آن‌ها مدارک و اطلاعات معتبری دارند، چرا آن‌ها را از طبقه‌بندی خارج نمی‌کنند تا مردم آمریکا و جهان از آن مطلع شوند؟ تا زمانی که آن‌ها نمی‌توانند این اطلاعات را به اشتراک بگذارند، بنابراین ما این اطلاعات را جعلی می‌نامیم. تا زمانی که آن‌ها نمی‌توانند این اطلاعات را با عموم مردم به اشتراک بگذارند، من فکر می‌کنم که هیچ‌چیز باارزشی وجود ندارد. این است که می‌گوییم این اطلاعات نامعتبر است».
** ایران 98/2/28
*  هر چه از قانون فاصله بگیریم از مشروعیت نظام فاصله گرفته‌ایم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی در دیدار جمعی از وکلا و حقوقدانان با اشاره به دو موفقیت حقوقی ایران در دادگاه لاهه، یکی درباره برجام و دیگری اموال بانک مرکزی ایران، فهم و دانش حقوقی را ‌قدرت ملت و کشور برای احقاق حقوق ایرانیان در داخل و خارج دانست و گفت: روزهای سخت و مشکلات جنگ اقتصادی امریکا علیه ملت شروع شده است و باید از قدرت حقوقدانان در این زمینه استفاده کرد.
وی همچنین با بیان اینکه افتخار نظام جمهوری اسلامی این است که نظام قانون بوده، گفت: هر چه به قانون نزدیک‌تر شویم به مشروعیت نزدیک‌تر خواهیم شد و هر چه از قانون فاصله بگیریم از مشروعیت نظام و قانون فاصله گرفته‌ایم.
*  افزایش کارکنان بخش ایران وزارت خارجه انگلیس
سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور کارکنان بخش ایران این وزارتخانه را افزایش داده است. وی افزود که این اقدام در واکنش به «یک دوره افزایش تمرکز روی ایران» صورت گرفته است. وی همچنین درباره گزارش شبکه اسکای نیوز مبنی برافزایش سطح هشدار انگلیس به دیپلمات‌ها و نیروهای نظامی این کشور در چهار کشور خاورمیانه اظهارنظری نکرد. بر اساس این گزارش، علت این هشدار انگلیس خطراتی ادعا شده است که از سوی ایران کارکنان این کشور را تهدید می‌کند.
** جمهوری اسلامی 98/2/28
*  نخست وزیر ژاپن خواستار نجات برجام شد
شینزو آبه در دیدار با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران،از تشدید تنش‌ها بین آمریکا و ایران ابراز نگرانی کرد و گفت که توکیو برای کاستن از مناقشات و تنش‌ها با تهران همکاری خواهد کرد.
وی تشدید تنش‌ها در خاورمیانه را باعث نگرانی دانست و گفت: وضعیتی که در خاورمیانه شکل گرفته به شدت باعث ناراحتی ژاپن شده است.
نخست وزیر ژاپن با تاکید بر این که توکیو برای هر گونه همکاری با ایران آماده است، تصریح کرد: هدف از این اقدام‌ها این است که برای نجات توافق هسته‌ای کاری صورت گیرد.
*  دیدار پمپئو با اروپا نمایش شکست کاخ سفید بود
عضو تیم مذاکراتی آمریکا در توافق هسته‌ای ایران گفت: دیدار "مایک پمپیو" با رهبران اروپایی نمایش شکست مفتضحانه کاخ سفید برای جلب پشتیبانی اتحادیه اروپا علیه ایران بود.
"ریچارد نفیو" درباره دیدار اخیر وزیرخارجه آمریکا و سران اروپایی به منظور جلب حمایت آنها علیه تهران افزود: می‌توان گفت که (دیپلماسی آمریکا) شکستی مفتضحانه بوده است. هیچ کسی از سیاست ایالات متحده در قبال ایران پشتیبانی نمی‌کند. وی افزود: البته این به معنای حمایت اروپا از همه سیاست‌های ایران نیست اما در مجموع ایالات متحده نتوانسته است که متحدان خود در اروپا و دیگر نقاط جهان را درباره سیاست‌هایش قانع کند. ریشه این مشکل به کشمکش بر سر برجام باز می‌گردد که اروپایی‌ها از آن دفاع می‌کنند.
** وطن امروز 98/2/28
*  مشکلات با جوانان انقلابی و پرکار حل می‌شود
امام‌ جمعه موقت تهران به‌کارگیری جوانان شجاع، انقلابی، باهوش، باانگیزه و پرکار برای حل مشکلات را ضروری دانست و گفت: پس از انتخاب باید به این جوانان اختیارات تفویض شود و نظارت و پیگیری هم وجود داشته باشد. حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه دیروز تهران با بیان اینکه انصافاً جمهوری اسلامی در این چهار دهه با تمام کاستی‌ها در حوزه‌های اقتصادی قدم‌های بسیار بلند و استثنایی برداشته است، خاطرنشان کرد: با اینکه یک دهه در جنگ بودیم و 4 دهه است در تحریم هستیم و در به‌دست آوردن منابع همیشه با مشکل روبه‌رو بوده‌ایم اما امروز زیرساخت‌های اقتصادی در اندازه‌ای شکل گرفته که بسیاری از کشورهای حتی توسعه‌یافته از این امکانات برخوردار نیستند.
*  راهپیمایی در اعتراض به حرمت‌شکنی در دانشگاه تهران
جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و مردم ظهر دیروز بعد از برگزاری نماز جمعه در اعتراض به تجمع غیرقانونی و حرمت‌شکنی عده‌ای در دانشگاه تهران راهپیمایی کردند. تجمع‌کنندگان در این راهپیمایی که بعد از اقامه نماز جمعه مقابل در دانشگاه تهران جمع شده بودند با سر دادن شعارهایی همچون «الله اکبر»، «دانشگاه جای قانون‌شکن نیست» و «بی‌حجاب حیا کن دانشگاه را رها کن» اعتراض خود را به حرمت‌شکنی انجام شده نشان دادند.
** جوان 98/2/28
*  آوردن ناو جنگی به منطقه نمایش مضحک آمریکایی‌هاست
آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار مسئولان بسیج دانشجویی استان قم، آوردن ناو جنگی به منطقه را نمایش مضحک آمریکایی‌ها عنوان و تصریح کرد: آن‌ها به خیال باطل خود در پی ایجاد رعب و وحشت هستند و خودشان هم به‌صراحت گفته‌اند ایجاد تنش‌ها و شورش‌های داخلی سبب تضعیف نظام اسلامی می‌شود.
وی بازخوانی و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب را راهکار مبارزه با دشمنان اسلام دانست و تصریح کرد: استخراج الزامات آن کاری است که باید در این بازخوانی و تحلیل انجام گیرد، این بیانیه نقشه راهی است که مقام معظم رهبری در راستای تمدن نوین اسلامی آن را تدوین و ترسیم کرده‌اند.
آیت الله کعبی بازخوانی پیام تاریخی امام راحل در سال ۶۷ در سالگرد واقعه حج را مورد اشاره قرار داده و مطرح کرد: بازخوانی و تبیین گفتمان سازی پیام‌های حضرت امام خمینی (ره) از دیگر راهکاری مؤثر بوده که می‌توان به این پیام‌ها توجه داشت و فرصت‌ها و تهدید‌های انقلاب را موردبررسی قرار داد.
*  روزی وارد ریاض و ابوظبی می‌شویم
درپی حملات متعدد جنگنده‌های سعودی به مناطق غیرنظامی یمن شمار شهدا و زخمی‌ها به ۷۷ نفر رسید.
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن به عربستان سعودی و امارات عربی متحده هشدار داد در صورتی که در سیاست خود درباره یمن بازنگری نکنند، یمنی‌ها وارد ریاض و ابوظبی خواهند شد.
محمد البخیتی ضمن تأکید بر این موضوع خطاب به سعودی‌ها و اماراتی‌ها گفت: به یمن حمله کردید و می‌خواهید خود را به صنعا برسانید، ولی شکست خوردید. به شما هشدار می‌دهم ریاض نزدیک‌تر از صنعا است و اگر در سیاست‌های خود بازنگری نکنید، روزی خواهد آمد که در ریاض و ابوظبی شما را لگدمال خواهیم کرد. شما جنگ را آغاز کردید.
** آفتاب یزد 98/2/28
*  اروپا برای حفظ برجام خطر تحریم را به جان بخرد
"وندی شرمن" مذاکره کننده ارشد سابق آمریکا در مذاکرات منجر به برجام، به کشورهای اروپایی توصیه کرد که برای نجات برجام و جلوگیری از فاجعه یک جنگ تمام‌عیار در منطقه، تحرک بیشتری از خود نشان دهند.
شرمن در یادداشتی در روزنامه آمریکایی" نیویورک تایمز" نقش فعال و مثبت کشورهای اروپایی (3 کشور فرانسه، بریتانیا و آلمان) در زمان مذاکرات منجر به برجام را یادآور شده و به آنها یادآوری کرده: ترامپ اروپا را برای اجرای اینستکس علیه تحریم‌ها تهدید به مجازات کرده است، در مواجهه با احتمال جنگی که برای کل جهان فاجعه آمیز است، این پذیرش خطری هست که ارزش آن را دارد.
*  برنامه‌ای برای نشست سه‌جانبه روسیه، ترکیه و ایران وجود ندارد
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رسمی ریاست‌جمهوری روسیه به خبرنگاران درباره موعد نشست سه‌جانبه سران روسیه، ایران و ترکیه درباره سوریه گفت: درحال حاضر هیچ برنامه مشخصی در این باره وجود ندارد.
وی همچنین درباره تحریم‌های آمریکا علیه تیم واکنش سریع "ترک" گفت: ما از اصل مقابله به مثل استفاده می‌کنیم و به اقدامات ویرانگر آمریکا پاسخ خواهیم داد.
** رسالت 98/2/28
*  بن‌بستي در حل مشکلات کشور وجود ندارد
نماينده ولي فقيه در کاشان گفت: بن‌بستي در حل مشکلات کشور وجود ندارد. آيت‌الله عبدالنبي نمازي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه کاشان، از جوانان، فرهنگيان و دانشگاهيان خواست تا پيام‌هاي رهبرمعظم انقلاب به ويژه پيام جديد معظم له را با دقت مطالعه کنند چرا که مديران، مجريان، مسئولان، دست اندرکاران و همه کساني که به برکت خون شهدا داراي پست و مقام و جايگاهي هستند بايد به وظايف خود در قبال انقلاب و مردم عمل کنند. وی گفت: همه کساني که در نظام جمهوري اسلامي ايران مسئوليت دارند به ويژه کساني که در رسيدگي به امور مردم مسئوليت دارند بايد در رسيدگي به امور مردم، رعايت بيت المال و اجتناب از اشرافيت اهتمام داشته باشند.وي ادامه داد: گزينه قطعي ملت ايران در مواجهه با دشمن مقاومت در همه زمينه‌ها است و مذاکره با دولت کنوني آمريکا سم مضاعف است، البته جنگي نخواهد شد بلکه برخورد اراده است و در اين زمينه اراده ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي ايران قوي‌تر از دشمن است و به فضل الهي اين بار نيز پيروز خواهيم شد.
*  هشدار آيت‌الله سبحاني نسبت به نفوذ فرهنگي دشمن در جامعه
حضرت آيت‌الله سبحاني در نهمين جلسه از سلسله مباحث تفسير قرآن کريم نسبت به نفوذ فرهنگي دشمن در جامعه هشدار داد و با انتقاد از وضعيت حجاب در قم، خطاب به مسئولان و متوليان فرهنگي اين شهر مقدس گفت: قم آشيانه اهل بيت(ع)، ام‌القراي اسلام و خاستگاه انقلاب اسلامي است و بايد دانست که وضع کنوني حجاب در اين شهر در شأن پيشينه درخشان آن نيست و مسئولان بايد هوشيار و بيدار باشند.وي با بيان اينکه بدخواهان حکومت اسلامي براي نابسامان جلوه دادن اوضاع فرهنگي جامعه برخي را اجير مي‌کنند تا با حجاب نامناسب در خيابان‌هاي شهرهاي مذهبي رفت و آمد کنند، افزود: بدحجاب هايي که در قم مشاهده مي‌شوند ارتباطي با بانوان اصيل قمي ندارند؛ دشمن تنها از حربه‌هاي اقتصادي به جامعه اسلامي فشار نمي‌آورد، بلکه توطئه‌هاي فرهنگي نيز دارد.
** مردم سالاری 98/2/28
*  محکومیت جنایت سعودی در صنعا
سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکوم کردن جنایت جدید ائتلاف سعودی در بمباران منازل مسکونی در شهر صنعا گفت: کشورهای حامی نیروهای متجاوز به یمن با در اختیار قراردادن بمب‌ها و سلاح‌های نابودکننده به ائتلاف، در این جنایات شریک بوده و باید پاسخگو باشند. در حمله خونین روز پنجشنبه سعودی‌ها به منطقه مسکونی الرباط در صنعا، 6 تن عضو یک خانواده از جمله چهار کودک جان باختند.
*  دیدار مقتدی صدر با آیت الله‌العظمی سیستانی
آیت‌الله‌العظمی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در مقر اقامتش در نجف اشرف «مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق را به حضور پذیرفت. دو طرف در این دیدار درباره اوضاع سیاسی و امنیتی به ویژه رخدادهای چند روز اخیر در نجف و کربلا بحث و تبادل نظر کردند.
** آرمان 98/2/28
*  توصیه همزمان به ایران و آمریکا
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از شرایط حاکم میان ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرد. استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در واکنش به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا به جمعی از خبرنگاران گفت: ما نگران شکنندگی این مساله هستیم. از تمام طرفین درخواست می‌کنیم که نهایت خویشتنداری را به خرج دهند و از افزایش تنش‌ها خودداری کنند. وی افزود: این وضعیت بسیار شکننده است و ما نگران برخی سخنانی هستیم که شنیده‌ایم. دوجاریک با اشاره به اینکه گوترش، دبیرکل سازمان ملل به دقت تحولات را زیر نظر دارد، تصریح کرد: این یکی از همان موقعیت‌هایی‌ است که می‌تواند برداشت اشتباهی از سخنان و یا اعمال یکی از طرفین صورت گیرد و در نتیجه به اقداماتی فاجعه‌بار منجر شود.
*  ترامپ مجوز جنگ با ایران ندارد
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که دولت ترامپ مجوز لازم از کنگره را برای جنگ با ایران ندارد. وی در ادامه متذکر شد که دونالد ترامپ نمی‌تواند با استفاده از مجوز استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست‌ها جنگی را با ایران آغاز کند. مجوز استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست‌ها اجازه استفاده از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا را علیه مسببین حملات ۱۱سپتامبر و هر نیروی مرتبط می‌دهد.
** آفرینش 98/2/28
*  خط قرمزي دربرخوردبا فساد نداريم
رئيس قوه قضائیه، گفت: از گزارشات مردمي پيرامون فساد حمايت مي‌کنيم و مخبرين و کساني را که خبر از فساد دهند، مورد تشويق قرار مي‌دهيم و ما اين موضوع را به صورت قانونمند دنبال مي‌کنيم.
آيت‌الله رئيسي با بيان اينکه در برخورد با مفاسد به ويژه مفاسد اقتصادي هيچ خط قرمزي را قائل نيستيم، گفت: هرکسي در هر جايگاهي اعم از اقتصادي و اجتماعي و سياسي باشد، اگر مرتکب فساد شود بايد مورد رسيدگي قرار گيرد و در اين رابطه هيچ خط قرمزي وجود ندارد.وي افزود: در رابطه با مبارزه با فساد خط قرمز ما پيگيري بي استناد است؛ اما اگر استنادات کافي وجود داشته باشد، هيچ خط قرمزي را براي برخورد با فساد به ويژه فساد اقتصادي قائل نيستيم.
*  مجلس نمايندگان آمريکا از سياسي کردن اطلاعات درباره ايران ابراز نگراني کرد
در نامه‌ای که در تارنماي رسمي مجلس نمايندگان آمريکا منتشر شد، «آدام شيف»، «اليوت انگل» و «آدام اسميت» رئيسان کميته‌های اطلاعات، امور خارجه و نيروهاي مسلح درباره گزارش اخير وزارت خارجه آمريکا درباره ايران ابراز نگراني کردند.
رهبران مجلس نمايندگان آمريکا در اين نامه گفتند: عميقا نگرانند که اين گزارش حاصل انتصاب‌های سياسي بدون توجه به اطلاعات يا تحريف معناي اطلاعات به منظور زمينه سازي براي اقدام نظامي باشد.در اين نامه همچنين آمده است که گزارش‌های منتشر شده حاکي است تلاش‌ها براي سياسي کردن ارزيابي‌های معمول پيرامون ايران، منجر به اختلاف نظرهاي شديدي در وزارت خارجه آمريکا و ميان اين وزارتخانه و ديگر نهادهاي اين کشور شده است.
** قدس 98/2/28
*  ایراد شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات
شورای نگهبان پس از جلسات مستمر و فوق‌العاده نظر خود درباره طرح اصلاح قانون انتخابات را اعلام کرد. این شورا در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع‌بندی شورا در این زمینه به مجلس ارسال شود. اعضای شورای نگهبان در جلسات نظر منفی درباره استانی شدن نداشتند، اما روش‌های پیش‌بینی شده در مصوبه مجلس را عاملی برای نادیده گرفتن حقوق نامزدها و مردم قلمداد کردند. عدم شرکت نامزدها در انتخابات پس از سه دوره متوالی نمایندگی هم از سوی این شورا رد شد.
*  دیدار سفیر انگلیس با سفیر ایران در عراق
جان ویلکس سفیر انگلیس در عراق با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق با ایرج مسجدی دیدار و رایزنی کرد. محور رایزنی این دو دیپلمات ارشد ایرانی و انگلیسی بررسی روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه بود.
** خراسان 98/2/28
*  تداوم صادرات نفت ایران به چین پس از لغو معافیت ها
مؤسسه ریفینیتیو اکون مدعی شد که یک نفتکش حامل 130 هزار تن نفت کوره ایران در بندر ژوشان چین تخلیه شده است. این مؤسسه مدعی شد، تخلیه این نفت نقض آشکار تحریم‌های آمریکا بوده است. رویترز هم این خبر را منتشر کرده و نوشته است:دریادار چینی که با نام اختصاری «ز» معرفی شده است، تخلیه و تحویل ۱۳۰ هزارتن نفت خام از کشتی ایرانی را برای رویترز تایید کرده است.
** اعتماد 98/2/28
*  ترامپ با ادعای تمایل به مذاکره به دنبال فریب افکار عمومی است
سردار رسول سنایی راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا که گفته بود منتظر تماس سران ایران هستم، اظهار داشت: به نظر می‌آید آقای ترامپ با این اقدامش هدف اصلی خود از فشار و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و البته خروج از برجام را آشکار کرد. به گفته او، رفتار سران آمریکا بیشتر یک بازی سیاسی است که در این بازی سیاسی از ابزار تهدید و فشار استفاده می‌کنند و با ادعای تمایل به مذاکره تلاش دارند یک چهره اهل صلح و مذاکره از خود نشان داده و افکار عمومی را فریب دهند.
** شهروند 98/2/28
*  جامعه جهانی باید برجام را نجات دهد
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای گفتگو و رایزنی‌های سیاسی وارد چین شد، در آغاز ورود به فرودگاه پکن گفت: نجات برجام وظیفه جامعه بین المللی است و اگر جامعه جهانی احساس می‌کند برجام یک دستاورد مهم است باید همانند ایران برای حفظ آن اقدام عملی انجام دهد.
تا کنون جامعه بین المللی به جای اقدام عملی برای حفظ برجام بیشتر اظهار نظر و صدور بیانیه داشته است. اقدام عملی کاملا مشخص است باید وضعیت روابط اقتصادی ایران عادی سازی شود و این اقدامی است که برجام صریحا به آن اشاره دارد.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
ائمه جماعات مساجد در صف مقدم مقابله با توطئه‌های دشمنان قرار دارند
اختصاصی/حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی در همایش ائمه جماعات مساجد استان قم با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه انقلاب و نظام اسلامی حضور آگاهانه روحانیان و ائمه جماعات مساجد را در صحنه هدایتگری مردم ضروری دانست و با تأکید بر لزوم جذب جوانان به مساجد، بر آشنایی با آموزه‌های قرآن و ترویج معارف دینی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان تأکید کرد.معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین درادامه با تاکید براینکه ائمه جماعات مساجد در صف مقدم مقابله با توطئه‌های دشمنان قرار دارند گفت:ائمه جماعات مساجد باید پرچمدار مطالبات مردم از مسئولان باشند و با دعوت از مسئولان جهت حضور در مساجد برای پاسخگویی به دغدغه‌های مردم در حل مشکلات کمک کنند.
ایران به اندازه کافی به اروپایی‌ها فرصت داد
باشگاه خبرنگاران / سفیر ایران در لندن در گفت وگو با شبکه رادیویی بی. بی. سی گفت: ما گام‌هایمان را با احتیاط برداشتیم و اینک تمام مردم ایران پشت موضع دولت هستند. بیش از یک سال است که آمریکا از برجام خارج شده و به‌اندازه کافی به شرکای اروپایی فرصت داده شد تا مشکلات را برطرف کنند، اما آن‌ها موفق نبوده و ایران نتوانسته از منافع اقتصادی و تجاری برجام بهره‌مند شود. بعیدی نژاد گفت: اگر آمریکا به دنبال اقدامات غیرضروری و تحریک‌آمیز بیشتری است ما مصمم هستیم تا با این کشور روبه رو شویم. ما به دنبال شروع درگیری نیستیم، اما به شما اطمینان می‌دهم آحاد ملت آماده هستند تا در مقابل آمریکا ایستادگی کنند و هزینه مقاومت را بپردازند.
تظاهرات مردم ایرلند دراستقبال از ترامپ
باشگاه خبرنگاران / نشریه نیوزویک چاپ آمریکا در گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: نخست‌وزیر ایرلند در کنفرانسی خبری در دوبلین گفت هنوز جزئیات سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ایرلند نهایی نشده است. ما از سفر رئیس جمهور آمریکا به ایرلند استقبال می‌کنیم، اما حق مردم و افکار عمومی برای برگزاری تظاهرات در اعتراض به این سفر هرگز تغییر نخواهد کرد.وی اعلام کرد دولت این کشور مانع از برگزاری تظاهرات ضد رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سفر وی به ایرلند نخواهد شد.
پدافند هوایی سوریه تجاوز به این کشور را دفع کرد
باشگاه خبرنگاران/ سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور تجاوز به آسمان دمشق از جانب رژیم صهیونیستی را دفع کرده است.پدافند این کشور موفق به رهگیری چندین موشک در آسمان دمشق شده است. همچنین، یک پهپاد رژیم صهیونیستی پس از ورود به حریم هوایی دمشق توسط پدافند هوایی این کشور سرنگون شد، رژیم صهیونیستی هنوز درباره این تجاوز اظهارنظر نکرده است.
پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در آتش سوخت
باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر قدس اعلام کرد پایگاه نظامی تل هشومر، یکی از پایگاه‌های نظامی ارتش این رژیم در مرکز تل آویو، پایتخت اسرائیل دچار آتش سوزی مهیب شده است.در همین حال رسانه‌های رسمی اسرائیلی بدون ذکر جزئیات دقیق این حادثه، اعلام کردند که صدای انفجار‌های مهیب در این پایگاه به گوش رسیده است و آتش سوزی خسارت‌های مالی زیادی برجای گذاشته است.
موافقت عربستان و اعراب با حضور نظامی آمریکا
باشگاه خبرنگاران/روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی به نقل از منابع مطلع مدعی شد عربستان و تعدادی از کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس با درخواست آمریکا برای حضور نظامی در آب‌های خلیج فارس و در خاک این کشور‌های عربی موافقت کرده‌اند.این منابع گفتند که این موافقت بر اساس توافقات دوجانبه میان آمریکا از یک طرف و کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس از طرف دیگر بوده وهدف آن مقابله با هرگونه احتمال حمله ایران است.این منابع مطلع اضافه کردند که هدف نخست باز استقرار نیرو‌های آمریکایی در کشور‌های خلیج فارس، عملیات مشترک بین واشنگتن و این کشور‌ها برای مقابله با هرگونه تشدیدنظامی یا حمله به کشور‌های عربی یا منافع آمریکا در منطقه بوده و هدف آن وارد شدن به جنگ با ایران نیست.
آمریکا به دست ایران اسلامی شکست خواهد خورد
حوزه/رئیس جماعت علمای پاکستان در واکنش به تهدیدهای آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا یک زورگوی بین الملل است، تهدید آمریکا علیه ایران تهدید جهان اسلام است و کشورهای اسلامی این تهدید را تحمل نخواهند کرد.وی افزود: آمریکا زورگوی جهانی است و هرگز استقلال یک کشور اسلامی را تحمل نخواهد کرد و علیه کشوری که استقلال خودشان را حفظ کردند توطئه‌های زیادی کردند، پیر اعجاز هاشمی اظهار داشت: انشاءالله آمریکا به دست ایران اسلامی شکست خواهد خورد.
عراق در برابر هرگونه تجاوز آمریکا خواهد ایستاد
حوزه/ امام جمعه نجف اشرف در خطبه نماز جمعه به تشدید رفتار آمریکا علیه ایران و اعلام حالت وضعیت فوق العاده اشاره کرد و گفت: عراق در کنار اقدامات آمریکا در جهت تحریم ایران هرگز نمی ایستد و امروز ملت و دولت عراق در کنار ایران خواهد ماند.حجت الاسلام قپانچی با بیان اینکه آمریکا چگونه نقض توافق ها را توجیه می‌کند و در منطقه جنجال به وجود می‌آورد، گفت: آمریکا باید به یک صخره محکم برخورد کند تا آن را به موقعیت طبیعی و به دور از قیمومیت بر جهان برگرداند.
مهمترین مساله جلوگیری از افزایش تنش میان ایران و آمریکا است
باشگاه خبرنگاران/نماینده روسیه در سازمان ملل در جلسه ویژه شورای امنیت پیرامون سوریه گفت: مهم ترین مساله هم اکنون جلوگیری از افزایش تنش میان ایران و آمریکا برای جلوگیری از بروز هرج و مرج در منطقه است.نبنزیا افزود: روسیه بر پایبندی خود به مناطق آتش بس تاکید دارد و به مذاکرات برای رسیدن به ثبات در شمال سوریه ادامه می‌دهد. وی ضمن محکومیت حمایت از تروریست‌ها گفت: به حملات خود علیه تروریست‌های در سوریه ادامه می‌دهیم، غیرنظامیان گروگان‌های تروریست‌های ادلب شده‌اند. نماینده روسیه گفت: ائتلاف ادعایی، شهر رقه سوریه را منهدم و هزاران غیر نظامی سوریه را کشت در حالی که هیچ کس درباره آن سخن نمی‌گوید.
 هیچ طرحی برای مقابله با ایران وجود ندارد
باشگاه خبرنگاران / سه مقام نظامی آمریکا که از اعضای فعال پنتاگون در برنامه‌ریزی و نظارت بر نیروهای آمریکایی در منطقه هستند گفته‌اند هیچ طرح واقعی و قابل اجرا یا چیزی مشابه آن برای اعزام گسترده نیرو به منطقه خلیج فارس و مقابله با ایران وجود ندارد. در روز‌های گذشته صحبت‌هایی درباره طرح‌هایی در دولت دونالد ترامپ، برای اعزام نیرو به منطقه وجود داشته است.این در حالیست که ترامپ نیز پیش از این در پیامی اعزام ۱۲۰ هزار نیرو به منطقه از سوی واشنگتن را رد کرده و آن را خبر جعلی خواند.
آمریکایی ها منتظر تماس ایرانی‌ها هستند
باشگاه خبرنگاران/، بعد از گذشت‌ روزها از اظهارات مقام‌های کاخ سفید در خصوص اینکه واشنگتن شماره‌ تلفن‌هایی برای تماس ایران در اختیار سوئیس گذاشته، یکی از مقامات آمریکا گفت رهبران این کشور همچنان در انتظار این تماس هستند.یک مقام مسئول در دولت ترامپ گفت: هنوز ایرانی‌ها تماسی با آمریکایی‌ها نداشته‌اند.این مقام گفت: «ما کنار تلفن نشسته‌ایم؛ ولی هیچ تماسی از سوی ایران در ارتباط با گفتگوهای رو‌ در رو دریافت نکرده‌ایم».وی گفت: «به اعتقاد ما تهران باید از تنش با آمریکا دست بردارد و به سمت مذاکره بیاید». مقام‌های ارشد ایران بارها اعلام کرده‌اند قصد مذاکره با دولت آمریکا را ندارند.
انهدام ۳ باند‌ مدلینگ در استان مرکزی
تسنیم / با تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه روح‌الله استان مرکزی سه شبکه سازمان‌یافته ابتذال و فعالان آن در حوزه مدلینگ در استان مرکزی شناسایی شد.براساس این گزارش، با هماهنگی و دستور مقام قضایی عوامل این شبکه احضار و پرونده برای تصمیم‌گیری به مراجع قضایی ارسال شد.