Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز753
دیروز1167
در هفته5249
در ماه26284
مجموع2034201

بازدید کنندگان برخط

2
Online

  • تقدیر 243 نماینده مجلس از برگزاری رزمایش مقتدرانه ولایت 97
  • دبیر شورای عالی امنیت ملی: تا زمانی که دولت سوریه بخواهد ایران در این کشور باقی می‌ماند
  • آیت الله خاتمی: دشمن در پی نا امید کردن مردم از انقلاب به عنوان مدخلی برای براندازی است
  • آیت الله اعرافی: حوزه برای رفع آسیب‌های اجتماعی آماده همکاری است
  • آیت الله کعبی: در فرایند دولت سازی باید نیروهای مومن به گفتمان انقلاب اسلامی کارها را بدست بگیرند
  • بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین: اساتید و طلاب رسالت مهم خود در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب را انجام دهند

 

** جام جم 97/12/13
*  ادعای الشرق‌الاوسط درباره مذاكرات اروپا با ایران
روزنامه الشرق‌الاوسط به نقل از منابع آگاه نوشت كشورهای اروپایی ضامن برجام، دیدارهایی با نمایندگان ایران داشته و سه شرط برای پایان اختلافات و ادامه كار با كشورمان مطرح كرده‌اند.
این روزنامه مدعی شد: اعضای این گروه اروپایی از ایران خواسته‌اند تا مواضع خود را که در كشورهای لبنان، سوریه، یمن و عراق دنبال می‌كند، تغییر داده و روابط خود با آنها را بر اساس معاهده وین تنظیم كند. الشرق‌الاوسط این ادعا را با استناد به گزارش‌های دیپلماتیك اروپایی كه به بیروت ارسال شده‌اند، مطرح كرده است.
الشرق‌الاوسط به نقل از یك منبع اروپایی نوشت: بر سر برخی مسائل مطرح شده در این نشست‌ها طرفین به تفاهم رسیدند و در برخی دیگر اختلافات همچنان باقی ماند.
** همشهری 97/12/13
*  امیدواری ظریف به تایید لوایح FATF در مجمع
مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به نشست فراکسیون مستقلین با وزیر امورخارجه گفت: «در این جلسه در مورد دو اجلاس ورشو و مونیخ بحث شد، ایشان عنوان کردند که تمام روزنامه‌های خارجی به شکست آمریکا اعتراف کردند.»
وی اضافه کرد: «آقای ظریف همچنین برجام را یکی از دستاوردهای بزرگ چهل ساله نظام و شکست آمریکایی‌ها دانست و با توجه به ضرورت پیوستن به FATF اظهار امیدواری کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حل مشکلات اقتصادی به آن رای مثبت دهد.»
** کیهان 97/12/13
*  حق تقدم در آینده سوریه با ایران است
عبدالکریم علی سفیر سوریه در لبنان درباره دیدار رهبر معظم انقلاب با بشار اسد، اظهار داشت: این دیدار بسیار مهم و حیاتی بود و مهم‌ترین پیام آن اعلام عمق و استحکام دوستی و برادری و همچنین تقدیر از کمک‌های ایران به سوریه برای مقابله با تروریسم و پیروزی در بحران است و در این زمینه دیگر کشورها نیز سهیم هستند، ولی حق تقدم با ایران است.
وی گفت: پیام‌های سفر رئیس‌جمهوری سوریه به تهران واضح بود و همه کسانی که این سفر را تحلیل می‌کنند، باید بدانند که اولا سطح روابط و مناسبات برادرانه بین دو کشور و رهبران آنها و استقبال گرمی که در جریان دیدار بین رئیس‌جمهوری سوریه و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود، به خصوص در این اوضاع کنونی که دو کشور در محاصره اقتصادی و تحریم‌ها به سر می‌برند، نشانگر پیام این سفر است.
*  حمایت طلاب و روحانیون تبریز از بیانیه رهبری
روحانیان و طلاب حوزه‌های علمیه تبریز در حمایت از بیانیه «گام دوم» رهبری، در حوزه علمیه «طالبیه» تبریز گردهم آمدند.
در این همایش حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز به تحلیل بیانیه و افق‌های پیش‌رو پرداخت و گفت: بیانیه رهبری، نقشه راه ما است.
وی افزود: جوانان ما مورد توجه مقام عظمای ولایت هستند و در این بیانیه به خوبی مورد خطاب قرار گرفته‌اند. طلاب و روحانیان نیز بیانیه رهبری را با جان و دل دریافت کردند و عهد می‌بندند که برای تحقق مفاد آن تلاش کنند.
** شرق 97/12/13
*  رد پیشنهاد میانجیگری از سوی هند
سفیر هندوستان در روسیه پیشنهاد هرگونه میانجیگری میان کشورش با پاکستان را رد کرد و گفت که رفع اختلاف‌ها نیاز به برداشتن گام‌های مشخص از سوی اسلام آباد برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در این کشور است.
*  تا زمانی که دولت سوریه بخواهد، ایران در این کشور باقی می‌ماند
دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه همایش ملی «تاریخ شفاهی دفاع مقدس» در کتابخانه ملی گفت: حضور ایران در سوریه مبتنی بر درخواست دولت سوریه است. 40 سال است که نبرد در دو جبهه وجود دارد یک جبهه بی ثبات سازان و بی ثبات خواهان و جبهه ثبات سازان و ثبات خواهان. امروز کفه ترازو و شاقول سنجش بین اینکه کدامیک از دو گروه در 40 سال موفق بودند، مشخص می‌کند که بی ثبات خواهان و بی ثبات سازان هیچ کارنامه‌ای جز شکست ندارند و این در پهنه جغرافیای منطقه نفت خیز ما کاملا روشن است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در محور ثبات سازی و ثبات خواهی به دعوت دولت سوریه و در راستای کمک به مردم سوریه، به سوریه رفته و آنجا مستقر است و تا زمانی که دولت سوریه خواهان این وضعیت باشد، بقا پیدا خواهد کرد و این حلز و ولز و این سفرهای بی فایده و حرف‌های بی عمل نتانیاهو تاثیری در این بقا نخواهد داشت.
** ایران 97/12/13
*  مسئولان را متهم نکنیم
محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت به انتشار بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این بیانیه که دارای راهبردهای فراوانی بود، چراغی را برای نسل‌های آینده روشن کرد تا آیندگان درکی صحیح از وضعیت خود داشته باشند .باهنر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مسئولان را متهم کردن درست نیست. بهتر است بگوییم که مسئولان نتوانستند به‌جای اینکه نخواستند.
*  درخواست نمایندگان زن مجلس از علی لاریجانی
11 نماینده زن مجلس در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس، خواهان بازگشت ماده 5 طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در افزایش تعداد زنان برای حضور در انتخابات از طریق ساز و کار احزاب شدند. سیده فاطمه حسینی نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: با رأی موافق نمایندگان، ماده 5 طرح استانی شدن انتخابات به کمیسیون بازمی‌گردد تا موضوع افزایش تعداد نمایندگان زن به آن الحاق شود.
** جمهوری اسلامی 97/12/13
*  ایران و سوییس سند همکاری کشاورزی امضا کردند
سند توسعه همکاری جمهوری اسلامی ایران و سوییس برای تبادل تجربیات و دانش در حوزه کشاورزی و تحقیقات، فناوری، روش‌های نوین آموزش و سازگاری با تغییر اقلیم در تهران امضا شد.
سفیر سوییس در تهران در این مراسم گفت: ما میز سوییس در وزارت جهاد کشاورزی را داریم و مسائلی را به طور صریح و مشخص با سیاستگذاران در بخش دولتی ایران مطرح کرده‌ایم که برای ادامه فعالیت بخش خصوصی سوییس در ایران مهم و حیاتی است. «کارلوس لایتنر» برگزاری نشست‌های مستمر کارشناسی و تحقیقاتی در حوزه کشاورزی میان 2 کشور را خواستار شد.
*  آمریکا دنیا را به خطر انداخته است
رسانه‌های چین با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دلیل تصمیم‌گیری برای خروج از پیمان منع تسلیحات هسته‌ای با روسیه، این اقدام را باعث نگرانی دانسته و گزارش کردند واشنگتن جهان را به خطر انداخته است. تارنمای‌یی سی چین نوشت: توافقنامه‌ای که حالا ترامپ زیر آن زده در واقع تهدیدها از ناحیه تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های اتمی را برطرف می‌کرد.
** وطن امروز 97/12/13
*  توضیح حجت‌الاسلام اژه‌ای درباره دلیل غیرعلنی بودن دادگاه حسین فریدون
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای سخنگو و معاون اول قوه‌قضائیه درباره علت برگزاری دادگاه حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور به صورت غیرعلنی اظهار کرد: اتهام فریدون اخلال در نظام اقتصادی نیست، بنابراین مشمول اذنی که از رهبر معظم انقلاب گرفته شده است، نمی‌شود. وی افزود: این پرونده، مشمول قوانین عادی کشور است و طبق آن قوانین رفتار می‌شود و ما فقط درباره پرونده‌هایی که اتهام اخلال در نظام اقتصادی مطرح است، از رهبری اجازه گرفته‌ایم.
*  تقدیر ۲۴۳ نماینده مجلس از رزمایش ولایت ۹۷
۲۴۳ نماینده مجلس با امضای بیانیه‌ای از برگزاری رزمایش مقتدرانه ولایت ۹۷ نیروی دریایی ارتش تقدیر و تشکر کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: امروز ملت بزرگوار ایران اسلامی قدرشناس همت و تلاش فرزندان خویش در نیروهای مسلح هستند و توفیق فرزندان خود در ارتش برای ایجاد امنیت در مرزهای دریایی را آرزومند هستند و زمینه‌ساز پیشرفت جامعه، وفاق، عدالت و سرافرازی دنیا و آخرت می‌دانند. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ملت ایران از تلاش‌های صادقانه و مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیر دریادلان نیروی دریایی ارتش تقدیر و تشکر می‌کنیم.
** جوان 97/12/13
*  نیروی دریایی سپاه سلاح ضدلیزر تولید کرد
فرمانده نیروی دریایی سپاه از تولید سلاح ضدلیزر برای مقابله با سلاح لیزری آمریکایی‌ها خبر داد.
دریادار علیرضا تنگسیری درباره برنامه نیروی دریایی سپاه برای مقابله با سلاح لیزری ضد پهپاد آمریکایی‌ها گفت: روی آن هم کار کردیم و سلاح لازم برای مقابله با آن وجود دارد همچنین برای مقابله با ضد پهپاد هم فکر شده است.
*  ایران در سوریه می‌ماند، ما هم می‌مانیم
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده که با ولادیمیر پوتین برای خروج همه نیرو‌های خارجی از سوریه توافق کرده، ولی منابع سوری گفته‌اند که ولادیمیر پوتین در ملاقات اخیر خود به نتانیاهو گفته که مسکو ابزاری برای فشار بر ایران برای خروج از سوریه ندارد.
بر اساس گزارش امریکن هرالد تریبیون، ملاقات‌کننده اسرائیلی به صراحت از میزبان خود شنید که مسکو در سوریه باقی خواهد ماند و هیچ اهرمی هم ندارد که از ایران بخواهد سوریه را ترک کند یا اینکه جریان تسلیحاتی به دمشق را متوقف سازد و اینکه ایران در سوریه خواهد ماند و روسیه اثری بر مناسبات سوری- ایرانی ندارد.‌
** آفتاب یزد 97/12/13
*  بخشی از فشار علیه یک کشور دیگر نخواهیم شد
احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفتگو با روزنامه سعودی «الحیاه» بار دیگر تاکید کرد که در مسئله تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بغداد نمی‌خواهد بخشی از فشار علیه یک محور باشد، بار دیگر بر تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس تاکید کرد.
وی با اشاره به تماس بغداد با دمشق در خصوص تروریسم و تبادل افراد تحت تعقیب، درباره موضع عراق نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوی اسلامی ایران نیز گفت: «عراق موضع خود در قبال تحریم‌ها را با توجه به اصل منافع داخلی خود تعیین می‌کند و این [قاعده] است که قطب‌نمای حرکت است. ما نمی‌خواهیم که بخشی از فشار علیه یک محور باشیم».
*  بسیاری از نارضایتی‌های مردم به دلیل مشکلات اقتصادی نیست
عبدالرضا رحمانی‌فضلی در صد و چهاردهمین جلسه شورای اجتماعی کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه ایجاد شرایط افزایش نشاط اجتماعی یک موضوع اصلی و مهم است که در شورای اجتماعی نیز مطرح است، گفت: باید برای افزایش نشاط زمینه‌سازی و بسترسازی کنیم و پرداخت این موضوع از زوایای مختلف ضروری است.
وی با تاکید بر اینکه بسیاری از عواملی که سبب نارضایتی می‌شود اقتصادی نیست تصریح کرد: روزانه بیش از ۵ میلیون مراجعه به ادارات داریم اما با این وجود تعداد زیادی از آنها با نارضایتی بر می‌گردند و آن هم به دلیل عدم رضایت از کارهای انجام شده است یکی از راه‌هایی که می‌توانیم این شرایط را تغییر دهیم استفاده از فناوری است که ساز و کار آن در دراز مدت فراهم می‌شود.
** رسالت 97/12/13
*  ۲۵ نيروگاه سيکل ترکيبي جديد وارد مدار مي‌شود
وزير نيرو گفت: براساس تدابير در نظر گرفته شده تا قبل از تابستان سال ۹۸ بايد ۲۵ واحد نيروگاه سيکل ترکيبي جديد وارد مدار شود که اين مسئله مي‌تواند در حل خاموشي‌ها بسيار مؤثر باشد. رضا اردکانيان درمراسم اختتاميه جشنواره نيرو و رسانه با اشاره به اهميت همکاري سازمان‌هاي مختلف براي حل مسئله آب گفت: لازم است تا تمام سازمانها و بخش‌هايي که با موضوع آب سروکار دارند به يک اتحاد در اين مسئله برسند. بي شک اقداماتي همچون شکل گيري جشنواره رسانه و نيرو مي‌تواند موجب قوت گرفتن تعاملات لازم در اين بخش شود.
*  آلمان به تقاضاي واشنگتن براي ممنوع ساختن فعاليت حزب‌الله پاسخ منفي داد
به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، يک سخنگوي وزارت کشور آلمان در اين زمينه اظهار داشته که اين وزارتخانه درباره اقدامات‌هاي اخير در زمينه ممنوع ساختن کليت گروه حزب‌الله حتي اگر در برخي موارد دليلي بر اجراي آن وجود داشته باشد، اظهار نظري نمي‌کند. به نوشته اين روزنامه، مقام‌هاي آمريکايي مطلع از مواضع برلين در قبال ايران و حزب الله لبنان گفته‌اند که آلمان تقاضاي آمريکا براي ممنوع اعلام کردن کليت حزب الله لبنان را نپذيرفته زيرا اين اقدام به فرآيند گفت‌وگوهاي فلسطين-اسرائيل لطمه مي‌زند.
** مردم سالاری 97/12/13
*  روابط ایران با باکو و ایروان تحت تاثیر مناقشه قره باغ قرار نمی‌گیرد
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه مناقشه قره باغ باید براساس موازین بین‌المللی و از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود، تصریح کرد: برای جمهوری اسلامی ایران مهم است که روابطش با ارمنستان و جمهوری آذربایجان تحت تاثیر مناقشه قره باغ قرار نگیرد. «بهرام قاسمی» با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر ارمنستان به تهران گفت: همانگونه که بارها تکرار کرده‌ام موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به تمامی همسایگان سیاستی روشن، شفاف و مشخص است و همسایگان اولویت نخست سیاست خارجی ایران هستند.
قاسمی تصریح کرد: روابط ایران با هر یک از کشورهای همسایه علیه منافع کشور دیگر چه در میان همسایگان و چه دیگر کشورهای جهان نخواهد بود.
*  رایزنی سفیر ایران در مسقط با وزیر امور مالی عمان
«حجت‌الاسلام والمسلمین نوری شاهرودی» سفیر ایران در عمان با درویش «بن اسماعیل البلوشی»، وزیر مسئول در امور مالی عمان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار طرفین در خصوص راه‌های توسعه همکاری‌های اقتصادی و افزایش حجم تجارت میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند. شایان ذکر است حجم روابط تجاری فیمابین طی ده ماهه اول سال جاری شمسی از رقم یک میلیارد دلار فراتر رفته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۰ درصد رشد داشته است.
** آرمان 97/12/13
*  رئیس جمهور دعوت می‌شود اما نمی‌آید
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عدم حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی در جلسات بررسی پالرمو در مجمع، گفت: بارها از رئیس جمهور برای حضور در جلسات مجمع دعوت کرده‌ایم. محسن رضایی در پاسخ به این سوال که با توجه به اهمیت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو، آیا مجمع تشخیص تاکنون به شکل رسمی از رئیس‌جمهور دعوت کرده است تا در جلسات بررسی این لایحه حضور پیدا کند؟ گفت:‌ با توجه به اهمیت این موضوع، ما بارها از آقای روحانی برای حضور در جلسات مجمع دعوت کرده‌ایم، اما متاسفانه تاکنون ایشان در این جلسه حاضر نشدند. رضایی همچنین در پاسخ به این سوال که علت عدم حضور رئیس‌جمهور با وجود دعوت رسمی از او چیست؟ اظهار داشت: اطلاعی در این باره ندارم و علت را باید از خودشان سوال کنید.
** آفرینش 97/12/13
*  نمايندگي مجلس براي بيش از سه دوره متوالي ممنوع شد
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي هنگام بررسي طرح اصلاح موادي از قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي با پيشنهاد الحاقي حسين اميري خامکاني نماينده زرند به اين طرح با 134 راي موافق، 95 راي مخالف و هفت راي ممتنع از 224 نماينده حاضر موافقت کردند.با تصويب نمايندگان مجلس، هر فرد مي تواند سه دوره پياپي نماينده مجلس شود ولي بايد يک دوره از انتخابات مجلس کناره گيري کند.
*  مخالف تحريم‌ها عليه ايران هستيم
مولود چاووش‌اوغلو» گفت: «آنکارا تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران را قبول نمي‌کند، زيرا اين‌گونه اقدامات براي منطقه خطرناک است».
وزير امور خارجه ترکيه افزود: «تصميم آمريکا در اعمال تحريم عليه ايران بي‌نهايت اشتباه بود و کشورهاي عضو اتحاديه اروپا نيز نظر خود را دراين‌باره با ترکيه درميان گذاشته‌اند».وي با تأکيد بر اهميت روابط اقتصادي ميان کشورها، تصريح کرد: «تحريم‌هاي آمريکا عليه ايران بر ترکيه نيز تأثير مي‌گذارد و آنکارا درراستاي بازداشتن واشنگتن از اين اقدام تلاش مي‌کند».
** قدس 97/12/13
*  ویلای دختر وزیر سابق تخریب شد
براساس اعلام قبلی شهرداری لواسان مبنی بر تخریب ویلای دختر وزیر سابق، صبح دیروز این کار انجام شد. ماموران و کارگران شهرداری با حضور در محل ویلای شبنم نعمت‌زاده، فرزند محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت یازدهم، اقدام به تخریب حدود 1012 متر اضافه‌بنای این ساختمان کردند. تخریب این بنا به صورت دستی انجام شده است؛ چرا که بخشی از بنا مشمول تخلف شده است.
*  اقدامی علیه تروریست‌ها نکنید ‌وارد عمل می‌شو‌یم
سردار میراحمدی جانشین اطلاعات ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: پس از اقدام تروریستی زاهدان و هشدار جدی که سپاه پاسداران و نیروهای مسلح به دولت پاکستان داد، دولت پاکستان یا باید وارد عمل شود و تروریست‌ها را از کشور خود خارج کند و یا اینکه جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از امنیت خود این حق را دارد در هرکجا که لازم باشد نسبت به آن‌ها اقدام کند. در صورتی که اقدامی صورت نگیرد ما متناسب با شرایط برای مقابله با تروریست‌ها درنگ نخواهیم کرد.
** خراسان 97/12/13
*  نمایندگان مجلس سازوکار استانی شدن انتخابات مجلس را تعیین کردند
نمایندگان مجلس درجریان بررسی طرح 70 ماده ای اصلاح قانون انتخابات، سازوکار استانی شدن انتخابات مجلس را تعیین کردند و موادی از این طرح را برای ادغام با لایحه انتخاباتی دولت به کمیسیون ارجاع دادند. نمایندگان باتصویب ماده جنجالی استانی شدن انتخابات مقرر کردند که «حوزه انتخابیه محدوده جغرافیایی هر استان است و هر یک از استان‌ها به عنوان حوزه انتخابیه اصلی و حوزه‌های انتخابیه موجود واقع در آن استان، موضوع قانون تعیین محدوده حوزه‌های انتخاباتی مجلس، حوزه انتخابیه فرعی محسوب و مناطق تابع حوزه انتخابیه موجود به عنوان حوزه انتخابیه تابعه فرعی شناخته می‌شوند.»
** اعتماد 97/12/13
*  ایجاد ناتوی عربی در شرایط کنونی ناممکن است
سخنگوی وزارت خارجه قطر در یک مصاحبه در پاسخ به سئوالی درباره طرح ضدایرانی آمریکا برای ایجاد ناتوی عربی گفت: این ممکن نیست که بتوان براساس خصومت با یک کشور، ائتلاف ایجاد کرد.
خبرنگار دیلی صاباح از این مقام قطری درباره تمایل آمریکا برای ایجاد ناتوی عربی سئوال کرد، طرحی که مقامهای آمریکایی اعلام کرده بودند هدف آن مقابله با ایران در منطقه است. سخنگوی وزارت خارجه قطر در جواب به این سئوال گفت: ما چندین بار با دوستان آمریکایی خود ارتباط برقرار کرده و به آنها گفتیم که اگر اعضای یک ائتلاف و اتحاد نتوانند روی اصول ابتدایی حاکم بر روابط‌شان توافق کنند، چنین ائتلافی نمی‌تواند موفق شود همچنین این موضوع ممکن نیست که بتوان براساس خصومت با یک کشور یک ائتلاف ایجاد کرد.
** شهروند 97/12/13
*  اجازه مداخله آمریکا در ونزوئلا را نمی‌دهیم
رئیس شورای فدراسیون روسیه هشدار داد، مسکو تمامی اقدامات ممکن را در راستای جلوگیری از مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا انجام خواهد داد. والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه در دیدار با دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور ونزوئلا در مسکو تاکید کرد: ما بسیار نگران هستیم که آمریکا دست به انجام اقدامات تحریک‌آمیز در راستای ریختن خون انسان‌ها زده و دلیل و بهانه‌ برای مداخله در ونزوئلا پیدا کند.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
یاد بزرگان و علما باید همیشه زنده نگهداشته شود
رسا/ آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دردیدار با جمعی از اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله حاج آقا مرتضی حائری(ره)، تجلیل از این فقیه را احیای دین و اخلاق حسنه دانست و گفت: جنبه‌های ولایی و امر به معروف و نهی از منکر، در ایشان بسیار درخشان بود.ایشان همچنین تصریح کردند:برنامه‌ای که شما شروع کردید و نیز کارهای بزرگ دیگری که در حال انجام آن هستید، بسیار لازم و مهم است. یاد بزرگان و علما باید همیشه زنده نگهداشته شود تا ديگران از وجود و آثار و برکات آنها بهره‌مند شوند.
دشمن در پی نا امید کردن مردم از انقلاب به عنوان مدخلی برای براندازی است
رسا/ ایت الله خاتمی با اشاره برخی آسیب‌ها و چالش‌های پیش روی نظام اسلامی گفت:قرآن مهمترین خطر برای هر انقلاب را ارتجاع یعنی بازگشت به ضد ارزش‌های جاهلی دانسته است؛ دشمن در پی این ارتجاع است؛ فضای مجازی آلوده دشمن و شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه این خط را دنبال می‌کنند و می‌خواهند کاری کنند که مبانی انقلاب فراموش شود، دین و ارزش‌های دینی فراموش شود؛ رهبری که محور اصلی بود کمرنگ شود؛ دشمن در پی نا امید کردن مردم از انقلاب به عنوان مدخلی برای براندازی است.عضو جامعه مدرسین درادامه افزود:»امروز دیگر حرف پشت صحنه نیست؛ امریکایی‌ها به صورت علنی در پی براندازی نظام اسلامی ایران از کانال ناامید کردن مردم به دین و ولایت هستند.
حوزه برای رفع آسیب‌های اجتماعی آماده همکاری است
حوزه/ آیت الله اعرافی، دردیداربا دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات کشور، بر رفع آسیب‌های اجتماعی مانند گرفتار شدن جوانان در دام دخانیات، مصون سازی از ابتلا به آسیب‌های اجتماعی، تلاش برای رفع شهر قم از آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاریها تأکید کرد و گفت: دیدن بعضی از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها در شهر مقدس کریمه اهل بیت(س) و گرفتار شدن جوانان در آن آسیب‌ها ناراحت کننده است.مدیر حوزه‌های علمیه افزود: باید برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مانند گرفتار شدن جوانان در دام دخانیات و سایر ناهنجاریها همه تلاش‌ها را بکار گرفت و با همکاری حوزه، جمعیت مبارزه با دخانیات کشور و سایر نهادها ،فکری فوری کرد.
در فرایند دولت سازی بایدنیروهای مومن به گفتمان انقلاب اسلامی کارها را بدست بگیرند
تسنیم/آیت‌الله کعبی با اشاره به تلاش برخی برای ناکارآمد جلوه دادن جریان انقلابی، گفت: من ناکارآمدی را در ساحت تقلید از غرب و کارآمدی در عمل به گفتمان انقلاب اسلامی می‌دانم. چون ثابت هم شده که جریانی که دنبال روی غرب بود ناکارآمد بوده است.وی با بیان اینکه، عرصه دولت‌سازی عرصه مهمی است که باید در جریان انقلاب اتفاق بیافتد، گفت:دراین عرصه ساختار، محتوا و نظام سازی، کادرهای انسانی و منابع انسانی مورد توجه است. یعنی کادر را باید بشناسیم و تربیت کنیم و کادر انسانی مؤمن به گفتمان انقلاب اسلامی در ساحت‌های مدیریت کار به دست‌گیرند. این سه ضلع دولت‌سازی است.
اساتید و طلاب رسالت مهم خود در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب را انجام دهند
رسا/ مجمع عمومی جامعه مدرسین در بیانیه ای از بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی حمایت و بر نقش آفرینی حوزویان در خط مقدم تحقق این منشور تأکید کرد.دراین بیانیه آمده است:"بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی" حقیقتا منشوری جامع و کامل از "درس‌آموزی و عبرت‌گیری" از گذشته برای آینده‌ای روشن و پرافتخار می‌باشد مجمع عمومی جامعه مدرسین ،تمام تلاش و همت خود را تا تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، بکار بندد و از اساتید ارجمند و نخبگان محترم بویژه فرهیختگان جوان حوزه‌های علمیه می‌خواهد تا با همدلی و هم اندیشی، رسالت مهم خویش را در این زمینه، انجام دهند.
ائتلاف آمریکایی با بمب‌های فسفر سفید حومه دیرالزور را بمباران کرد
مهر/منابع محلی از بمباران حومه شرقی دیرالزور از سوی ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا خبر دادند. این منابع بیان کردند که جنگنده‌های ائتلاف بین المللی با بمب‌های فسفر سفید این منطقه را بمباران کرده اند. جنگنده‌های ائتلاف تحت سرکردگی آمریکا قبلاً نیز شهرک هجین در جنوب شرق استان دیرالزور سوریه را با بمب‌های ممنوعه حاوی فسفر سفید هدف قرار داده بودندکه باعث کشته و زخمی شدن دهها شهروند سوری و ویرانی گسترده منازل و زیرساخت‌های این شهر شده بود.
جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از عراق توسط صهیونیست ها
تسنیم/ کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که تل‌آویو تصمیم گرفته است عملیات جمع‌آوری اطلاعات از عراق را با هدف «از بین بردن نشانه‌های تمرکز نظامی ایران در عراق» شدت بخشد.«الون بن داوید» تحلیلگر نظامی به این تلویزیون عبری‌زبان گفت: «این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که نشانه‌هایی دال بر اقدام ایران به تلاش برای تقویت حضور نظامی و نیز تقویت تأثیر خود در عراق» دیده شده است.
جمع‌آوری کالاهای اسرائیلی از بازارهای کویت
مهر/ وزارت بازرگانی کویت برای نخستین بار کالاهای اسرائیلی را که به شیوه‌ قاچاق وارد این کشور شده بود، جمع‌آوری و ضبط کرد.در همین راستا، ۶۰ نوع مواد غذایی وارد شده از رژیم صهیونیستی از برخی مراکز تجاری کویت جمع‌آوری شد.یک مسئول کویتی اعلام کرد که دلیل ضبط و مصادره این کالاها و محصولات این است که علاوه بر ورود غیرقانونی، این کالاها از اراضی اشغالی وارد شده که کویت روابطی با آن ندارد.
مظلوم‌نمایی رئیس‌جمهور آمریکا
باشگاه خبرنگاران / رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتر خود بار دیگر دموکرات‌های آمریکا را هدف حملات لفظی قرار داد و از آن‌ها انتقاد کرد. ترامپ درواکنش به اعترافات کوهن که علیه ترامپ سخن گفته یود ادعا کرد: من یک انسان بی‌گناه هستم که بوسیله افرادی بد، فاسد و ناسازگار در یک «تعقیب توهمات» که غیرقانونی است گرفتار شده‌ام.
زمان قطعی حضور حجت‌الاسلام رئیسی در قوه قضائیه
باشگاه خبرنگاران/ عضو هیئت رئیسه کمیسیون حقوقی قضایی مجلس از زمان قطعی حضور حجت‌الاسلام رئیسی در قوه قضائیه خبر داد.یحیی کمالی‌پور با اشاره به حضور حجت‌الاسلام رئیسی در قوه قضائیه گفت: طبق شنیده‌ها از مسئولان دستگاه قضا، ۱۷ اسفند ماه آقای رئیسی جایگزین آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه می‌شود
استقرارجنگنده رادار گریز آمریکا در خاورمیانه
باشگاه خبرنگاران / دست‌کم ۴ فروند از جنگنده رادار گریز اف-۱۱۷ معروف به شاهین شب برای انجام ماموریت‌های ویژه در عراق و سوریه، در خاورمیانه مستقر شده اند.این جنگنده‌ها برای کمک به نیروی هوایی آمریکا در عملیات خاص به ویژه در شب در منطقه استقرار یافتند.»پایگاه موقت این جنگنده‌ها نیز عربستان، امارات یا قطر عنوان شده است. همچنین، وزارت دفاع آمریکا تاکنون در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.
 دولت با استانی شدن انتخابات موافق است
ایرنا/ معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دولت با استانی شدن انتخابات موافق است.« امیری» در جلسه علنی امروز - دوشنبه- مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات به عنوان نماینده دولت اظهارداشت: دولت چون در لایحه جامع انتخابات حکمی نسبت به استانی شدن انتخابات نیاورده است، از این جهت با این طرح به دلیل استانی شدن موافق است و شرایط عمومی و اختصاصی در لایحه جامع انتخابات نیز پیش بینی شده است.
افزایش زائران امام رضا‌(ع) به ۳۰ میلیون نفر در سال
صدا و سیما/تولیت آستان قدس رضوی گفت: سالی ۲۷ میلیون زائر بارگاه امام رضا (ع) را زیارت می‌کنند که امسال این آمار به ۳۰ میلیون نفر­ می‌رسد.حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما کمک به ساخت راه و جاده مناسب را برای تسهیل تردد زائران از اقدامات آستان قدس رضوی برشمرد و گفت: فاز نخست زائرشهر در حال بهره برداری است و فاز دوم آن نیز ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در چند ماه آینده بهره برداری خواهد شد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom