Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز667
دیروز1167
در هفته5163
در ماه26198
مجموع2034115

بازدید کنندگان برخط

5
Online

  • آیت الله العظمی مکارم شیرازی: عزمی برای اصلاح فضای مجازی وجود ندارد
  • رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان: رمز اقتدار یک ملت حضور دلیرانه جوانان در میدان‌ است
  • آیت الله نمازی: وقتی امت اسلامی و دولت‌های اسلامی با هم متحد شوند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
  • آیت الله حسینی بوشهری: مردم باید نگهبان منابع طبیعی باشند
  • حجت الاسلام و المسلمین رجبی: فضای مجازی و فیلم دو ابزار مهم برای ترویج سبک زندگی اسلامی است
  • حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آشتیانی: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه احیا شود

 

** جام جم 97/12/11
*  سفر بشار اسد، پیام روشنی به اسرائیل داشت
خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان این‌كه سفر بشار اسد به تهران، نشان‌دهنده قدرشناسی سوریه از حمایت‌های ایران است، گفت: این سفر پیام روشنی به اسرائیل و هم‌پیمانان آمریكایی داشت كه ایران در سوریه حضور خواهد داشت و فشارها و تطمیع‌ها بر این تصمیم تاثیری ندارد. آیت‌ا... موحدی كرمانی گفت: كشورهای عربی پیشنهادهای فریبنده‌ای به بشار اسد داشتند مبنی بر این‌كه از ایران فاصله بگیرد؛ حتی پیشنهاد 200 میلیارد دلاری و تضمین حكومت بشار را به او دادند، اما وی عزت مردمش و روابط راهبردی با ایران را با پول معاوضه نكرد و تسلیم فشارها نشد؛ به همین سبب اینچنین مورد استقبال رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.
وی تاكید كرد: سفر بشار اسد به ایران، تحولی در انسجام محور مقاومت و ایستادگی این جبهه در برابر آمریكا محسوب می‌شود.
** کیهان 97/12/11
*  رمز اقتدار یک ملت حضور دلیرانه جوانان در میدان‌ است
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان که در تاریخ ۶ اسفند ۹۷ برگزار شده بود، صبح پنجشنبه در مصلای امام علی علیه‌السلام در کرمان منتشر شد. بخشی از بیانات معظم‌له به شرح زیر است:
- جوان امروز که نه دوره‌ جنگ را دیده، نه دوره‌ امام را دیده، نه خاطره‌ای از آن زمان دارد، وقتی می‌فهمد که یک جایی در آن طرف منطقه و با هزاران فرسنگ فاصله دارند با دشمنان می‌جنگند، عاشق حرکت به میدان جهاد می‌شود.
- چون شهادت مورد تکریم قرار گرفته، این به طور طبیعی حرکت شهادت‌طلبانه را، حرکت مجاهدانه را در کشور تقویت می‌کند.
- راز اقتدار یک ملّت هم همین است که جوانانش، افراد فعّالش، در میدان‌ها دلیر وارد بشوند، گستاخ وارد بشوند، نترسند.
- امروز همه‌ تلاش دشمنان ملّت ایران در جنگ نرم چیست؟ این است که ملّت ایران را اندوهگین و ناامید و ترسیده و مانند اینها بکنند، وادار کنند ملّت ایران را که از ورود در میدان بترسد، مأیوس باشد؛ پیام شهدا نقطه‌ مقابل این است.
- اگر وارد میدان مبارزه بشویم- یعنی همان چیزی که دشمنان ما از آن می‌ترسند و واهمه دارند- باید بدانیم که خدای متعال بیم و ترس و اندوه را از ما دور می‌کند؛ کما اینکه در دوره‌ دفاع مقدّس هم همین‌جور بود.
*  عزمی برای اصلاح فضای مجازی وجود ندارد /به کودکان و نوجوانان رحم کنید
آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در جلسه درس اخلاق هفتگی خود اصلاح فضای مجازی را امری ممکن توصیف کرد و گفت: عده‌ای از فضلای حوزه در این خصوص نشسته‌اند و طرح و برنامه و راهکار ارائه کرده‌اند، اما متاسفانه عزم راسخی برای اصلاح فضای مجازی وجود ندارد، اگر عزمی وجود داشته باشد می‌توان به اصلاح این فضا امیدوار بود. وی خطاب به مسئولان کشور تصریح کرد: افرادی که در مسئولیت‌های سطح بالا قرار دارند باید به فکر اصلاح این فضا باشند، به کودکان و نوجوانان این مرز و بوم رحم کنند، می‌شود با یک بیل از ابتدا سرچشمه را گرفت اما وقتی فراگیر شد کار به این راحتی‌ها نخواهد بود.
** شرق 97/12/11
*  واکنش حزب‌الله لبنان به تصمیم بریتانیا
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای مخالفت شدید خود را با اقدام خصمانه انگلیس درباره درج نام این حزب در "لیست تروریسم" اعلام و تأکید کرد: حزب‌الله یک جنبش مبارز علیه رژیم اشغالگر اسرائیل است و کشوری که از تروریسم حمایت می‌کند حق ندارد حزب‌الله یا هر جنبش دیگری را به حمایت از تروریسم متهم کند.
*  خشونت برای هیچ‌کس امنیت نمی‌آورد
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در آئین «جهان نوروز» که با حضور سفرای کشورهای مشترک در پرونده ثبت جهانی نوروز برگزار شد، گفت: ما نیاز داریم که تفکر مبتنی بر قدرت، سلطه، استفاده از سلاح‌های مخرب را به تفکر گفت و گو، فراگیری و همراهی و همزیستی در خانه‌هایمان، جامعه و کشور، منطقه و جهان تبدیل کنیم. خشونت در خانه و جامعه، کشور و جهان برای هیچ کس امنیت نمی‌آورد باید بپذیریم که ما در یک کشتی نشسته‌ایم. در جهان و ایران و منطقه همه در همان نقطه‌ایم. ما میراث داران فرهنگ نوروز نباید بین خود جنگ و دعوا داشته باشیم.
او گفت: بیایید به همه دنیا از زبان ایران و سرزمین نوروز و فرهنگ نوروز بگوییم که با سلطه گری صلح فراهم نمی‌شود.
** ایران 97/12/11
*  رهبری توجه ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان دارند
با حضور رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در شورای اداری استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محامی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان معارفه شد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در این مراسم حکم رهبر معظم انقلاب برای محامی را قرائت کرد و گفت: هر صدایی که خلاف وحدت در استان شنیده شود، خیانت به نظام است و همه باید در راستای وحدت گام بردارند. وی افزود: مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان توجه ویژه‌ای دارند. ایشان همیشه جویای اوضاع استان سیستان و بلوچستان هستند. به گفته وی، با توجه به ترکیب جمعیتی استان، باید برادری و وحدت در استان حفظ شود.
*  استقبال عربستان از تصمیم انگلیس علیه حزب الله
عربستان از تصمیم خصمانه اخیر دولت انگلیس علیه حزب‌الله لبنان استقبال کرد. سخنگوی رسمی ریاست امنیت ملی عربستان تأکید کرد: «ما از تصمیم انگلیس درباره تروریستی خواندن شاخه سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان استقبال می‌کنیم.»
** جمهوری اسلامی 97/12/11
*  سفارت پاکستان خواستار ایفای نقش تهران در حل تنش مرزی با هند شد
سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در تهران در بیانیه‌ای «اطلاعات به روز رسانی» شده‌ای را در رابطه با تنش‌هایی که پی حادثه پولواما در 25 بهمن (14 فوریه) در منطقه جامو و کشمیر در مرز مشترک هند و پاکستان رخ داده است را منتشر کرد.
سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در تهران از دولت جمهوری اسلامی ایران مصرانه تقاضا کرد که نقشی فعال در تنش زدایی و یافتن راه حلی صلح آمیز برای این معضل ایفا کند.
*  جولان بخشی از خاک سوریه است
نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در نشست شورای امنیت گفت که منطقه جولان اشغالی، بخشی از خاک سوریه است.
«گئر پترسون»،‌ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه از حاکمیت دولت سوریه بر جولان اشغالی دفاع کرد.او در نشست شورای امنیت سازمان ملل که پنجشنبه به منظور بررسی اوضاع سوریه برگزار شد، گفت: «براساس قطعنامه‌های شورای امنیت و قطعنامه 2254 این شورا که بر یکپارچگی اراضی سوریه تاکید دارد، جولان بخشی از خاک سوریه است».
** وطن امروز 97/12/11
*  بی‌بی‌سی فارسی برای ایجاد تغییرات سیاسی در ایران ایجاد شد
حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن در کانال تلگرامی خود نوشت: بی‌بی‌سی فارسی نمی‌تواند یک شبکه خبری مستقل باشد چون بودجه آن از بودجه عمومی کشور بوده و لذا فعالیت آن تحت نظارت دولت انگلیس است. کمیته‌ای از مجلس بریتانیا نیز 3 سال قبل از تشکیل این شبکه، موکدا به شبکه بی‌بی‌سی توصیه کرده بود برای ایجاد تغییرات سیاسی در ایران به ایجاد سرویس فارسی اقدام کنید.
*  مراسم ترحیم آیت‌الله مؤمن برگزار شد
مراسم ترحیم و بزرگداشت عالم ربانی و فقیه پارسا آیت‌الله محمد مومن‌قمی، عضو فقید شورای نگهبان صبح روز پنجشنبه با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد. در این مراسم که اعضای خانواده و بستگان آیت‌الله مومن، رؤسای قوای مقننه و قضائیه، رئیس مجلس خبرگان، مسؤولان، علما و روحانیون و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، قاریان قرآن، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کردند و ذاکران اهل بیت علیهم‌السلام به مداحی پرداختند. در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در سخنانی با اشاره به جایگاه برجسته علم و عالم از منظر اسلام، آیت‌الله مؤمن را فقیهی مبرز و باتقوا خواند که با وجود قرار داشتن در جایگاه بلند علمی، هرگز در ادای وظایف و تکالیف خود در قبال انقلاب اسلامی کوتاهی نکرد.
** جوان 97/12/11
*  گام دوم انقلاب، نوبت تعقیب دشمن است
سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در شانزدهمین مجمع عمومی خیرین سلامت موسسه امدادگران عاشورا، اظهار داشت: در جنگ اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمن، باید همه با هم نقش داشته و حضور داشته باشیم. انفاق در این مسیر به مانند یک عملیات جهادی است. اگر می‌خواهیم نجات یابیم با توجه به قرآن باید انفاق کنیم و از هیچ دشمنی نترسیم.
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که از دشمنان نهراسید و ما پیروزیم. در گام اول انقلاب دشمن را متوقف کردیم و اکنون در گام دوم انقلاب نوبت تعقیب دشمنان است.
*  دادستانی رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو اعلام جرم کرد
اویچای مندلیلبت دادستان کل رژیم صهیونیستی اعلام کرد قصد دارد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل را به اتهام ارتشا و فساد مالی به دادگاه ببرد. بنابر گفته مندلیلبت نتانیاهو متهم است که از تجار متمول هدایای ارزشمند قبول کرده و همچنین برای جلب توجه مثبت رسانه‌ها اقداماتی کرده است. ناظران معتقدند طرح این پرونده در آستانه انتخابات اسرائیل می‌تواند باعث کاهش محبوبیت نتانیاهو شود. نتانیاهو که تا یک ماه دیگر (ماه آوریل) باید برای ماندن در پست نخست وزیری در انتخابات رقابت کند همه اتهامها را رد کرد و گفته هیچ کار خلاف قانونی انجام نداده است.
** آفتاب یزد 97/12/11
*  خاموشی موقت نیروگاه اتمی بوشهر
سخنگوی سازمان انرژی اتمی از خاموشی موقت نیروگاه بوشهر به منظور تعویض بخشی از سوخت و تعمیرات ضروری سالانه خبر داد. بهروز کمالوندی افزود: براساس برنامه پیش بینی شده قبلی از روز دوشنبه موقتا برای حدود دو ماه نیروگاه اتمی بوشهر از شبکه برق سراسری خارج شد. وی گفت: این عملیات براساس هماهنگی‌های قبلی میان سازمان انرژی اتمی با وزارت نیرو است.
*  ادامه سرکوب فعالان زن در عربستان
بدنبال ادامه سرکوب فعالان زن در عربستان و سکوت مدعیان حقوق بشر اروپا نسبت به این اقدامات، وب‌ سایت زنان بازداشت ‌شده سعودی به تازگی اطلاعات نگران‌ کننده‌ای از وضعیت زنان در زندان‌های عربستان منتشر کرد.
وب ‌سایت زنان بازداشت ‌شده طی مطلبی در توییتر عنوان کرد: زنان سعودی در زندان‌های عربستان به شدت مورد آزار و شکنجه قرار دارند و جهان غرب نیز هیچ توجهی به این سرکوب‌ها توسط حکام سعودی ندارند.
** رسالت 97/12/11
*  ديدار بشار اسد با مقام معظم رهبري پيروزي عليه تروريسم است
رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس، حضور بشار اسد در تهران و ديدار با مقام معظم رهبري را پيروزي عليه تروريسم دانست. حشمت‌الله فلاحت‌پيشه در ديدار کنستانتين زاتولين معاون کميسيون مشترک‌المنافع دوماي روسيه بحران‌آفريني آمريکا در منطقه را سبب بي‌‌ثباتي دانست و افزود: بحران‌آفريني آمريکا در منطقه، به‌ويژه در سوريه با شکست مواجه شده است و همکاري جمهوري اسلامي ايران و روسيه به کاهش بحران‌هاي موجود منجر شده است.رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس، حضور بشار اسد در تهران و ديدار با مقام معظم رهبري را پيروزي عليه تروريسم دانست و بر گفت‌وگو و رايزني‌‌هاي مستمر ميان کشورهاي منطقه تأکيد کرد.
*  «INSTEX» منفعت ميکروسکوپي دارد
سخنگوي اسبق وزارت امور خارجه گفت: «INSTEX»، منفعت حداقلي و ميکروسکوپي را براي ما خواهد داشت و بايد منتظر ماند و ديد که در آينده چه پيش خواهد آمد و اين سازوکار چگونه عمل خواهد کرد. حميدرضا آصفي سخنگوي اسبق وزارت امور خارجه در خصوص اين سوال که آيا برنامه‌ساز‌و‌کار مالي اعلام شده از سوي اروپا موسوم به «INSTEX» مي‌تواند منافع ايران را تامين کند يا خير اظهار داشت: اگر سازوکار مالي اروپا آنگونه که اعلام شده بخواهد حرکت کند و به همان حد منتهي شود، اين چندان منافعي براي جمهوري اسلامي ايران به همراه نخواهد داشت.
** مردم سالاری 97/12/11
*  بی‌اطلاعی ترامپ از برنامه هسته‌ای ایران
به دنبال ناموفق بودن مذاکرات ویتنام، روزنامه واشنگتن پست نوشت: شکست ترامپ در ویتنام نشان‌دهنده شایستگی ایران در برنامه هسته‌ای است.
«اسحاق طارور» نویسنده بخش امور خارجه روزنامه واشنگتن پست می‌نویسد، «دونالد ترامپ» آگاهی و دانش جامعی از برنامه هسته‌ای ایران ندارد و شکست مذاکرات وی با رهبر کره شمالی در شهر هانوی ویتنام دقیقاً بیانگر عدم آشنایی وی به این مذاکرات است. رئیس‌جمهوری آمریکا با نادیده گرفتن تلاش‌های توافق هسته‌ای دوران «باراک اوباما» بارها بر بی‌فایده بودن توافق هسته‌ای ایران تأکید کرده و سرانجام در سال گذشته از این توافق خارج شد و مجدداً تحریم‌های شدیدی علیه ایران اعمال کرد.
*  انتقاد عبداللهیان از تروریست خواندن حزب‌الله
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت، بریتانیا بهتر است به جای حزب‌الله، برخی از دولت‌های تروریست‌پرور و متحد خود را در لیست سیاه تروریستی قرار دهد. «حسین امیرعبداللهیان» در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ‏«حزب‬‌الله لبنان بزرگ‌ترین بازیگر منطقه‌ای در مبارزه با تروریسم به شمار می‌رود. جهان باید از نقش ثبات آفرین حزب‌الله لبنان قدردانی کند. بریتانیا بهتر است به جای حزب‌الله، برخی از دولت‌های متحد خود و تروریست‌پرور را در لیست سیاه تروریستی قرار دهد.»
** آرمان 97/12/11
*  رایزنی ایران و روسیه درباره خاورمیانه
مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو با «میخائیل باگدانف» معاون وزارت خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار کرد. در این ملاقات دو طرف تحولات خاورمیانه از جمله سوریه و عراق و همچنین ابتکار روسیه در زمینه امنیت جمعی در خلیج فارس را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. در این دیدار طرفین به نقش غیر سازنده آمریکا در روند عادی سازی روابط کشورهای عربی با سوریه نیز اشاره کردند.
*  روسیه و چین قطعنامه آمریکا درباره ونزوئلا را وتو کردند
نمایندگان روسیه و چین با قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره ونزوئلا مخالفت کردند و به این ترتیب اجازه ندادند آمریکا با سوء استفاده از شورای امنیت به اهداف تغییر رژیم در کاراکاس دست یابد. پس از نشست روز سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد که با اصرار آمریکا درباره ونزوئلا تشکیل شد، این کشور قطعنامه‌ای را با عنوان لزوم ارسال کمک‌های انسان دوستانه به ونزوئلا ارائه داد. در رأی گیری انجام شده، روسیه، چین و آفریقای جنوبی رأی منفی؛ 9 عضو این شورا هم رأی مثبت و 3 عضو دیگر رأی ممتنع دادند. به این ترتیب با توجه به مخالفت حداقل یک عضو دائم شورای امنیت، این قطعنامه به تصویب نرسید.
** آفرینش 97/12/11
*  ژاپن بدون توجه به تحريم‌ها با ايران تجارت مي کند
خبرگزاري رسمي چين شينهوا از قول 'ميتسوگو سايتو' سفير ژاپن در ايران آورده است که به رغم تحريم هايي که وجود دارد ما مناسبات و همکاريهاي تجاري با ايران را ادامه خواهيم داد. وي افزود: تحريم هايي از سوي آمريکا در نظر گرفته شده است اما شرکت ها، بازرگانان و صاحبان موسسات ژاپني بدون توجه به آنها به تجارت با ايران ادامه خواهند داد.
سفير ژاپن در ايران با اشاره به اينکه بزودي يک هيات بانکي از ايران راهي توکيو مي شود، خاطر نشان کرد: ما بر اساس منافع خودمان با قدرت همکاري هاي اقتصادي با ايران را ادامه مي دهيم.
*  اظهارات ضد ايراني وزير خارجه امارات در نشست ابوظبي
«عبدا... بن زايد» وزير خارجه امارات در افتتاحيه نشست شوراي وزراي خارجه کشورهاي عضو سازمان همکاري اسلامي خواستار برخورد قاطع با تمامي طرف‌هايي شد که از افراطي‌گري و تروريسم حمايت‌هاي مختلف از جمله مالي به عمل مي‌آورند.
بن زايد افزود: «خواهان اتخاذ تدابيري براي ممانعت از تحريک به تروريسم و افراطي‌گرايي به خصوص از طريق رسانه‌ها هستيم.»
عبدا... بن زايد همچنين با تکرار اظهارات ضد ايراني گفت: «از ايران مي‌خواهيم که در سياست‌های خود بازنگري کرده و در امور کشورها دخالت نکند و گسترش هرج‌و مرج و فرقه‌گرايي را متوقف کند.»
** قدس 97/12/11
*  نامه جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم به رئیس جمهور
برخی از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم طی نامه‌ای به حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان انتساب برخی از مطالب از سوی وی به رهبر معظم انقلاب را خلاف واقع عنوان کردند.
در بخشی از نامه آمده است: شما به رهبر انقلاب مطلبی را منتسب کردید که کاملا خلاف واقع است چرا که ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس رسما مخالفت خود را با کنوانسیون‌های استعماری اعلام کردند. علاوه بر مخالفت رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، تشکل‌های دانشجویی، کارشناسان و اساتید مبرز اقتصادی نیز با استدلال‌های دقیق و متقن پیوستن به دو‌ کنوانسیون پالرمو (AML) و CFT را ضرر مطلق هم برای اقتصاد و هم امنیت کشور، بیان نمودند.
*  درخواست ملک سلمان از اروپا درباره لیست سیاه پولشویی
پادشاه عربستان با ارسال نامه به رهبران اروپایی خواستار تجدید نظر آنها در خصوص گنجاندن نام ریاض در لیست سیاه پولشویی شد. رویترز گزارش داده که پس از نامه «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی به کشورهای اروپایی، اکثر این کشورها از تصمیم خود برای افزودن ریاض به فهرست سیاه پولشویی عقب نشسته‌اند. کمیسیون اروپا اخیرا عربستان، پاناما و نیجریه را در فهرست کشورهایی قرار داده بود که از طریق پولشویی، به تروریسم بین‌المللی کمک می‌کنند.
** خراسان 97/12/11
*  دمشق درباره روابطش با ایران با کسی سازش نخواهد کرد
نماینده دایم سوریه در سازمان ملل با بیان این که آمریکایی‌ها و ترک‌ها از محل حضور سرکرده گروه تروریستی داعش اطلاع دارند، تاکید کرد که دمشق درباره روابطش با ایران با کسی سازش نخواهد کرد. بشارالجعفری افزود: «تروریسم سلاحی است که در دست حامیان آن قرار دارد و آن‌ها از تروریسم در هر جایی که بخواهند استفاده می‌کنند.»
*  50 هزار میلیارد معافیت و 40 هزار میلیارد فرار مالیاتی داریم
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم، افزود: در سه چهار سال اخیر بابت کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان خروجی مطالبات داشته ایم که قابل وصول نیست. پورابراهیمی گفت: ۵۰ هزار میلیارد تومان معافیت‌های قانونی مالیاتی در کشور داریم که باید در آن بازبینی شود.
** اعتماد 97/12/11
*  موازی کاری، نیروهای کشور را به هدر می‌دهد
لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: موازی کاری مقدار زیادی از نیروهای کشور را به هدر می‌دهد در حالی که این امر تنها در حوزه وکالت نیست و ما در اکثر حوزه‌ها شاهد این موازی کاری هستیم. ما برای حفظ حقوق مردم ایران در دنیا به استقلال نیاز داریم، عدم وجود این استقلال قطعاً کمکی به بهبود امور نمی‌کند. هر اندازه تعاملات بین ایران و سایر کشورها افزایش یابد، احتمال طرح دعوی بین یک ایرانی و یک خارجی نیز افزایش می‌یابد. بنابراین حقوق ایرانیان باید در هر شرایطی و در قوانین هر کشوری محفوظ باشد این در حالی است که این عدم استقلال مانع حفاظت حداکثری از حقوق مردم می‌شود.
** شهروند 97/12/11
*  مسیر نیروهای مسلح جوان گرایی است
امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده در وزارت دفاع مبنی بر محقق شدن بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: وقتی به اقدام‌های صورت گرفته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که گام دوم را شروع کرده‌ایم. الحمدالله حوزه دفاع در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پیشتاز بوده است و جهت ما در همین جهت است و به گام دوم انقلاب امیدواریم.
او در ادامه افزود: ورود جوانان به نیروهای مسلح، ۱۸ سالگی و به همین تناسب خروج آنها در ۴۸ سالگی است، به نحوی که در دوره جوانی در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند و در قوانین و مقررات این امکان را داریم که جوانان را که خاص تر هستند در مشاغل تخصصی و طراحی در صنایع دفاعی به کار گیری کنیم و مسیر نیروهای مسلح جوانگرایی است.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
وقتی امت اسلامی و دولت‌های اسلامی با هم متحد شوند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
رسا/آیت الله نمازی، از خانواده و مدرسه و دانشگاه به عنوان دو پایگاه پرورش و تربیت نوجوانان و جوانان نام برد و افزود: اگر جامعه اسلامی، خانواده، آموزگاران و اساتید به وظایف خود در قبال تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان به درستی عمل کنند جامعه هیچ مشکلی نخواهد داشت.عضو جامعه مدرسین به بازتاب گسترده و جهانی سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به تهران و ملاقات با رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای اشاره کرد و ابراز داشت: این نشانه قدرت اسلام است که وقتی امت اسلامی و دولت‌های اسلامی با هم متحد شوند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
مردم باید نگهبان منابع طبیعی باشند
حوزه/ آیت‌الله حسینی بوشهری در دیدار با رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه اکنون در روزهای آغازین دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی موجب اعتبار و آبروی ایران اسلامی و تقویت اسلام و تشیع در جهان شد و زمینه رشد و بالندگی ملت ایران را به دنبال داشت. دبیر شورای عالی حوزه های علمیه،با تاکید بر اینکه مسئولان باید رابطه منابع طبیعی را با مردم حفظ کنند، گفت: هر چند مسئولان منابع طبیعی باید برای حفظ سرمایه ملی همه جانبه تلاش کنند، اما مردم هم نباید احساس کنند که منابع طبیعی مانع کار و معیشت آن‌هاست و خود نگهبان منابع طبیعی باشند.
امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه احیا شود
رسا/حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی در همایش دختران انقلابی و مادران زهرایی با تأکید بر این که یاری کردن خدا به یاری کردن دین خدا است، گفت: در یکی از سوره های قرآن می‌خوانیم هرکس خدا را یاری کند، خدا نیز یار و یاور او خواهد بود؛ که اهل بیت(ع) فرموده اند: مراد از نصرت خدا، یاری دین خدا است.معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین بی عفتی و بی حیایی را سم مخرب جامعه دانست وتأکید کرد: همه خانواده‌ها باید تلاش کنند تا امر به معروف در جامعه احیا شود.
فضای مجازی و فیلم دو ابزار مهم برای ترویج سبک زندگی اسلامی است
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین رجبی، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان در بخشی از این بیانیه به زیان‌هایی که سبک زندگی غربی به کشور وارد کرده اشاره کرده اند که نشان دهنده نگاه دقیق ایشان به این مهم است.وی با بیان این که باید سبک زندگی اسلامی در جامعه پیاده شود، ادامه داد:  اولین نکته این است که با بررسی دقیق آثار سبک زندگی غربی ، سبک زندگی فردی به چالش کشیده شده و نقاط ضعف چه به لحاظ فکری و عملی نشان داده شود. عضو جامعه مدرسین گفت: فضای مجازی و فیلم دو ابزار مهم برای ترویج سبک زندگی اسلامی است.
سفر بشار اسد به تهران، امید‌های نتانیاهو را نقش بر آب کرد
باشگاه خبرنگاران/پایگاه اینترنتی العهد لبنان در مقاله‌ای نوشت: سفر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، به تهران، فقط سفر معمولی رئیس جمهور کشوری به کشور دوست نبود، بلکه پدیده‌ای سیاسی با پیام‌هایی مختلف و نشان‌دهنده گزینه‌هایی است که بسیاری سازمان‌های اطلاعاتی منطقه و جهان آن را بررسی و ارزیابی می‌کنند. این سفر همچنین نشان‌دهنده بخشی از ویژگی‌های مرحله آینده است که محور مقاومت پس از پیروزی‌های خود، می‌تواند از جایگاهی قدرتمندتر با چالش‌های آن روبرو شود. پایگاه اینترنتی العهد درادامه نوشت: سفر رئیس‌جمهور سوریه به ایران پیش از سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه، نقشه‌های او درباره سوریه را به شکست کشاند.
 عفو بین الملل نسبت به افزایش سرکوب فعالان مدنی عربستانی هشدار داد
ایرنا/سازمان عفو بین الملل در واکنش به خبر ارجاع پرونده فعالان حقوق بشری عربستان به دادگاه اعلام کرد که اقدام مقام های سعودی نشان از افزایش سرکوب فعالان حقوق بشری در این کشور دارد.عفو بین الملل همچنین نسبت به خطرات محاکمه این فعالان از جمله فعالان زن در دادگاه هشدار داده و خواستار آزادی فوری زندانیان سیاسی عربستان شده است.اکنون هشت فعال زن از جمله «لجین الهذلول، إیمان النفجان و عزیزه الیوسف» از فعالان سرشناس عربستان، در زندان به سر می‌برند و به شیوه های بسیار بی رحمانه‌ای مانند کتک خوردن، شوک الکتریکی و هتک حرمت شکنجه می‌شوند.
طرفداری از حزب الله در انگلیس جرم است
ایرنا/دولت انگلیس با انتشار بیانیه‌ای رسماً اعلام کرد که ممنوعیت فعالیت جنبش حزب‌الله که دوشنبه گذشته از سوی وزیر کشور اعلام‌شده بود به اجرا درآمده و ازاین‌پس طرفداری از این گروه جرم محسوب می‌شود.این قانون پس‌ازآن به اجرا درآمد که نمایندگان پارلمان از دوشنبه گذشته درباره تروریستی خواندن گروه حزب‌الله، انصار الاسلام و جماعت نصرت الاسلام و المسلمین بحث و بررسی کردند.
تجمع بزرگ حوزویان روز یکشنبه درلبیک به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری
حوزه/تجمع بزرگ حوزویان در لبیک به بیانیه تاریخی و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه  از طرف جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه و شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزه‌ای در مدرسه فیضیه برگزار خواهد شد. سخنران این مراسم، آیت الله خاتمی عضو شورای عالی حوزه های علمیه است.این مراسم از ساعت 10 صبح و با حضور طلاب ایرانی و غیر ایرانی اعم از برادر و خواهر برگزار خواهد شد.
اسرائیل آماده جنگ با حزب الله لبنان نیست
مهر/ یک رسانه رژیم صهیونیست با اعتراف به آماده نبودن تل آویو برای جنگ با حزب الله به ناتوانی سامانه حیتس و گنبد آهنین و هزینه سنگینی که رهگیری موشکهای حزب الله برای تل آویو به دنبال دارد، پرداخت.پایگاه نیوز ۱ رژیم صهیونیستی تحلیل کرد: اسرائیل توان مقابله با موشکهایی که از لبنان یا سوریه در صورت وقوع درگیری نظامی در جبهه شمالی شلیک خواهند شد، را  ندارد. سامانه مختلفی از جمله گنبد آهنین و حیتس نمی توانند موشک‌هایی که به جبهه داخلی اسرائیل شلیک خواهد شد را رهگیری کند.
برلین قانون ممنوعیت صادرات تسلیحات به عربستان را تمدید می‌کند
مهر/ مجله آلمانی «دیر اشپیگل» اعلام کرد که دولت برلین قانون ممنوعیت صادرات تسلیحات به عربستان سعودی را تمدید می‌کند.بر اساس این گزارش، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و وزیر دارایی این کشور بر سرتمدید زمان ممنوعیت صادرات تسلیحات به عربستان سعودی، توافق کرده اند. قانون ممنوعیت صادرات تسلیحات به عربستان سعودی در تاریخ ۹ مارس (۱۸ اسفند ماه) پایان می‌یابد.
تاکید «پنس» به ادامه رویکرد ضد ایرانی آمریکا
مهر/معاون رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی ضمن تکرار ادعاهای پوچ علیه تهران، بر ادامه اقدامات ضد ایرانی واشنگتن تاکید کرد.«مایک پنس» بار دیگر ایران را به تلاش برای به راه انداختن یک هولوکاست دیگر متهم و تاکید کرد که واشنگتن برابر جمهوری اسلامی خواهد ایستاد. وی ابتدا تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران ستود ودر ادامه سخنان خود از مسئله توافق هسته‌ای فراتر رفت و مدعی شد که ایران در حمایت از تروریسم جهانی پیشگام است.
انگلیس خود از حامیان تروریسم است
تسنیم/ شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با انتقاد از انگلیس در درج نام حزب‌الله در فهرست تروریسم گفت :درج نام حزب‌الله در فهرست تروریسم از سوی انگلیس، محکومیتی برای این کشور است و نشانگر آن است که این کشور به‌دنبال بازیابی تاریخ تاریک استعماری خود و تأسیس رژیم اسرائیل با وعده "بالفور" است؛ از این رو با این اقدام اخیرش نشان داد که حامی تروریسم است و شایستگی آن را ندارد که در موقعیت بین‌المللی تعیین کند چه تشکیلات و احزاب و جریان‌هایی را در فهرست تروریسم قرار دهد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom