Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز451
دیروز1167
در هفته4947
در ماه25982
مجموع2033899

بازدید کنندگان برخط

2
Online

روز پنج شنبه مورخ 1397/09/01 جمعی از فعالان فرهنگی و تبلیغی حشد الشعبی کشور عراق با حضور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله حسنی خراسانی، عضو جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.


در ابتدای این دیدار که به همت دفتر امور بین الملل جامعه مدرسین صورت گرفته بود؛ آیت الله حسینی خراسانی ضمن خیر مقدم به مهمانان فرمودند، علت آفرینش جهان هستی خیر و برکت حضرت رسول بوده است، در روایات آمده است، حضرت رسول (ص) از جبرییل سوال کردند، آیا از این رحمتی که به من اعطا شده است، چیزی نصیب شما نیز می‌شود، جناب جبرییل فرمودند آری، وجود شما برای ما امنیت خاطر و آسایش آفرین است و همه هستی از وجود شما بهره مند می شوند. حضرت رسول اکرم رحمه للعالمین است، و رحمت ایشان همه هستی از مجردات تا مادیات و .. را در بر می‌گیرد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه دادند، آن ظلمی که امروزه در جهان حاکم و به خصوص در کشورهای اسلامی مانند یمن، افغانستان،  بحرین، سودان، پاکستان و .. نمایان تر است، موجب تالم و ناراحتی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) شده است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزودند، امروزه باید صف‌های اتحاد میان امت اسلامی محکم‌تر و استوارتر از هر زمان دیگر باشد و در سایه محبت و توسل به حضرت رسول(ص) و اهل بیت (س) با هشیاری نسبت به توطئه چینی های دشمنان و بدخواهان از نفوذ آنان جلوگیری نمایند.

این استاد درس خارج حوزه علمیه فرمودند، به باور ایمانی، ایران و عراق جزیی از یک امت واحده هستند،  این مرزها و ساختارهای سیاسی، اعتباری و قراردادی است، گوشه‌ای از اتحاد و یکپارچگی دو ملت عراق و ایران صحنه افتخارآمیز، غرورآفرین و دشمن شکن اربعین بود، که ملت عراق سنگ تمام گذاشتند و زوار اهل بیت(ص) را با آغوش باز پذیرفتند و بنای همه توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را ویران نمودند.

این عضو جامعه مدرسین ابراز داشتند که حوزه علمیه قم و نجف و مرجعیت دینی پناهگاه ایران و عراق بوده و باید با توجه جدی‌تر به آن این اتحاد قوی‌تر گردد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom