Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز659
دیروز1459
در هفته9377
در ماه16977
مجموع399830

بازدید کنندگان برخط

2
Online

روز پنج شنبه مورخ 1397/09/01 جمعی از فعالان فرهنگی و تبلیغی حشد الشعبی کشور عراق با حضور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله حسنی خراسانی، عضو جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.


در ابتدای این دیدار که به همت دفتر امور بین الملل جامعه مدرسین صورت گرفته بود؛ آیت الله حسینی خراسانی ضمن خیر مقدم به مهمانان فرمودند، علت آفرینش جهان هستی خیر و برکت حضرت رسول بوده است، در روایات آمده است، حضرت رسول (ص) از جبرییل سوال کردند، آیا از این رحمتی که به من اعطا شده است، چیزی نصیب شما نیز می‌شود، جناب جبرییل فرمودند آری، وجود شما برای ما امنیت خاطر و آسایش آفرین است و همه هستی از وجود شما بهره مند می شوند. حضرت رسول اکرم رحمه للعالمین است، و رحمت ایشان همه هستی از مجردات تا مادیات و .. را در بر می‌گیرد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه دادند، آن ظلمی که امروزه در جهان حاکم و به خصوص در کشورهای اسلامی مانند یمن، افغانستان،  بحرین، سودان، پاکستان و .. نمایان تر است، موجب تالم و ناراحتی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) شده است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزودند، امروزه باید صف‌های اتحاد میان امت اسلامی محکم‌تر و استوارتر از هر زمان دیگر باشد و در سایه محبت و توسل به حضرت رسول(ص) و اهل بیت (س) با هشیاری نسبت به توطئه چینی های دشمنان و بدخواهان از نفوذ آنان جلوگیری نمایند.

این استاد درس خارج حوزه علمیه فرمودند، به باور ایمانی، ایران و عراق جزیی از یک امت واحده هستند،  این مرزها و ساختارهای سیاسی، اعتباری و قراردادی است، گوشه‌ای از اتحاد و یکپارچگی دو ملت عراق و ایران صحنه افتخارآمیز، غرورآفرین و دشمن شکن اربعین بود، که ملت عراق سنگ تمام گذاشتند و زوار اهل بیت(ص) را با آغوش باز پذیرفتند و بنای همه توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را ویران نمودند.

این عضو جامعه مدرسین ابراز داشتند که حوزه علمیه قم و نجف و مرجعیت دینی پناهگاه ایران و عراق بوده و باید با توجه جدی‌تر به آن این اتحاد قوی‌تر گردد.

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom