Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1102
دیروز1582
در هفته1102
در ماه19002
مجموع401855

بازدید کنندگان برخط

4
Online

حجت‌الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان خوزستان ضمن تقدیر از اعضاء و هیئت‌رئیسه جامعه مدرسین به جهت توجه، هماهنگی و اعزام هیئتی از این نهاد بلندپایه حوزوی به سرپرستی آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین به مناطق سیل‌زده استان‌های لرستان و خوزستان، عنوان کرد: هیئت اعزامی جامعه مدرسین در آغازین روز سفر به لرستان رفت و از نقاط مختلف سیل‌زده استان به‌ویژه پل‌دختر و چگینی بازدید کرد که در طول مسیر عمق فاجعه سیل را لمس و از نزدیک خسارت‌های واردشده را بررسی نمود.


رئیس دفتر جامعه مدرسین با اشاره به همدلی و همراهی همه‌ی اقشار مردم و مسئولان در خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان افزود: با ارتباط میدانی و چهره به چهره با مردم و ستادهای مردمی، طلاب و روحانیت، افراد و گروه‌های متعدد خدمت رسان و جهادی که از قم و سایر استان‌ها در منطقه حضور یافته بودند، شور و نشاط، همدلی و همراهی همه‌ی اقشار مردم و مسئولان به‌ویژه تعامل ارزشمند طلاب معظم حوزه‌های علمیه در خدمت‌رسانی به مردم منطقه مشهود بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی ادامه داد: طلاب و روحانیون از شاخص‌ترین گروه‌هایی بودند که در منطقه و خدمت‌رسانی حضور چشمگیری داشتند و جای افتخار بود که طلاب حوزه‌های علمیه از سراسر کشور به‌ویژه از خراسان شمالی، بیرجند و شهر قم برای امدادرسانی و کمک به سیل‌زدگان حضور یافته‌اند.

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه امروز مردم خدمتگزاری خالصانه را می‌شناسند و قدردان هستند گفت: مردم از سپاه پاسداران و حضور طلاب قدردانی می‌کردند و این همراهی را مغتنم می‌شمردند و ابراز احساسات و قدردانی محبت‌آمیزی داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی همچنین با اشاره به حضور کوچه به کوچه و منطقه به منطقه هیئت اعزامی جامعه مدرسین در مناطقِ سیل‌زده ابراز داشت: امروز چه کسانی که در شهر و چه کسانی که در روستاهای سیل‌زده هستند با تمام وجودشان قدردان حضور و همدردی جامعه مدرسین و حوزه‌های علمیه  و کمک‌رسانی‌های صورت گرفته در امدادرسانی و کاهش آلام سیل‌زدگان هستند و ابراز احساسات مردم گویای محبت و صدق درونی آنان بود.

رئیس دفتر جامعه مدرسین با اشاره به حضور هیئت اعزامی جامعه مدرسین در استان خوزستان ادامه داد: بعد از سفر فشرده لرستان، هیئت اعزامی جامعه مدرسین به استان خوزستان رفت و در جلسه ستاد کمک‌های مردمی قرارگاه امام حسین(ع) که به همت آیت‌الله عباس کعبی یکی از اعضای برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه شکل‌گرفته، شرکت کرده و گزارش فعالیت‌های این ستاد را دریافت نمود.

 


حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی افزود: آیت‌الله حسینی بوشهری سرپرست هیئت اعزامی جامعه مدرسین، با حضور در جمع مردم منطقه و ابراز همدردی با مردم موجب تسکین آلام و اندوه سیل‌زدگان شد.

رئیس دفتر جامعه مدرسین با اشاره به دیدار هیئت اعزامی جامعه مدرسین با آیت‌الله موسوی جزایری افزود: از دیگر برنامه‌های هیئت اعزامی جامعه مدرسین دیدار با آیت‌الله موسوی جزایری بود که در این دیدار صحبت‌های خوبی در جهت چگونگی حمایت از مردم آسیب‌دیده مطرح و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی با بیان اینکه سیل آسیب‌های جدی به زندگی مردم زده و برای رفع مشکلات سیل‌زدگان نیازمند عزم ملی هستیم گفت: در حال حاضر گروه‌های جهادی متعددی از نقاط مختلف کشور در خوزستان حضور دارند و در جهت مهار سیل، بستن سیل بندها و خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان در تلاش هستند. لیکن در حال حاضر مشکلات فراوانی وجود دارد که برای رفع آن‌ها باید همه‌ی مردم، مسئولین، دولت، قوه قضائیه، حوزه‌های علمیه و به‌ویژه مجلس یکپارچه دست‌به‌دست هم دهند و همت کنند تا بخشی از آلام آسیب دیدگان کاهش یابد و این کار بزرگ، عزم ملی بزرگی را می‌طلبد.

رئیس دفتر جامعه مدرسین با اشاره به کم بود برخی امکانات و نیاز امکانات وسیع در استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان افزود: اسکان آسیب دیدگان یکی از دغدغه‌های جدّی است و جای تأسف است که به‌عنوان نمونه در بخش‌هایی از منطقه پل‌دختر مردم در وسط کوچه و خیابان بدون هیچ امکاناتی چادر زده‌اند. هوای خوزستان به سمت گرما می‌رود و در این شرایط نمی‌توان مردم را در چادر مستقر کرد، باید مردم را از این گرفتاری‌ها نجات داد، این کمترین کاری است که باید برای مردم عزیز و مصیبت‌دیده خوزستان انجام داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی همچنین با اشاره به نگرانی مردم آسیب‌دیده از آینده افزود:همه باید کمک کنند تا گرفتاری‌های مردم که از این به بعد شروع می‌شود رفع گردد، مردم نگران بودند، زیرا در حال حاضر همه در کنارشان هستند اما مدتی بعد همه می‌روند، نباید این مردم را تنها رها کرد.  باید برنامه‌ریزی‌ها و تدبیر در راستای برطرف کردن همّ و غم مردم باشد؛ اگر این سیلاب‌ها با لایروبی رودخانه‌ها و کانال‌ها به‌خوبی تدبیر می‌شد این سیل عظیم را نداشتیم و کمتر به خیابان‌ها و خانه‌ها خسارت وارد می‌شد.

رئیس دفتر جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه لازم است دولت و مجلس با برنامه‌ریزی و مدیریت جدی‌تر برای بهبود وضع مردم تدبیری بیندیشند و همچنین برای حریم همه رودخانه‌های در معرض سیل اقدامات عاجلی انجام دهند، افزود: شرایط ناگوار پیش‌آمده باعث افسردگی و غمگینی مردم شده است، منطقه درواقع تداعی‌کننده دوران دفاع مقدس است از جهتی همدلی و همبستگی مردم با نیروهای امدادی و خدماتی را می‌بینی، از سوی دیگر ویرانی منازل و کسب‌وکار مردم، که واقعاً بسیار اسفبار می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی در پایان خطاب به مسئولان و دولتمردان، گفت: مسئولان توجه داشته باشند وقتی مردم همه به صحنه می‌آیند و همه پای‌کار هستند، آن‌ها نیز باید با تمام توان به صحنه بیایند و به وعده‌های خود نیز عمل کنند، باید تمام وعده‌هایی که در حالت احساسی به مردم سیل‌زده داده‌شده است به‌خوبی تحقق یابد.

ورود کاربران

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom