Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز358
دیروز734
در هفته1092
در ماه13452
مجموع21237706

بازدید کنندگان برخط

7
Online

حضرت آیت الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز دوشنبه مورخ 29 بهمن 1397 در راستای پیگیری جهت اجرایی شدن بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» معروف به (گام دوم انقلاب)، در نشستی خبری از برنامه ریزی جامعه مدرسین حوزه برای پیگیری این بیانیه خبر داد.

 

 در ابتدای این نشست که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، حضرت آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و تبریک ورود به دهه‌ی پنجم انقلاب فرمودند: چهل سال از انقلاب اسلامی با تمام فراز و فرودها پشت سر گذاشته‌ شده و امید می‌رود در دهه پنجم انقلاب اهداف تعیین‌ شده بهتر از چهار دهه قبلی دنبال و به نتیجه برسد.

نائب رئیس جامعه مدرسین در ادامه ضمن عرض تسلیت شهادت مرزبانان انقلاب اسلامی هدف از این نشست را اعلام اقدام جامعه مدرسین برای پیگیری بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در مورد گام دوم انقلاب عنوان و افزود: بیانیه‌ای که مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب صادر کرده‌اند امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به خطاب این بیانیه افزودند: بیانیه رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب یک منشور عمومی است و تمام ملت علی الخصوص نسل جوان را مخاطب قرار داده است که امید می‌رود این بیانیه زمینه‌های ایجاد تمدن نوین اسلامی را فراهم کند

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم فرمود: هدف اصلی رهبری از انتشار این بیانیه این است که  راهکاری برای اجرای منویات ایشان پیدا شود، بنابراین همت همه‌ی مردم و نهادهایی که درصدد تبیین این بیانیه هستند باید از حد پلاکارد و دست‌نوشته فراتر رفته و درصدد عملیاتی کردن منویات آن گام بردارند، تبیین انقلاب اسلامی، تفسیر وضع گذشته و فعلی، امید به آینده، دیده‌بانی و ارزیابی نسبت به کارکرد‌های ۴۰ ساله، تلاش برای برداشتن گام‌های استوارتر در چهل ساله آینده و شکستن حلقه‌های مدیریتی بسته، بازکردن پای جوانان به سیستم مدیریتی و آزاد کردن انرژی جوان‌های مؤمن و پای‌کار از ویژگی‌های مهم این بیانیه است.

آیت الله حسینی بوشهری، تأکید و دعوت رهبر معظم انقلاب از جوانان برای مطالبه‌گری و حضور در عرصه مدیریت بر اساس اصل ما می‌توانیم را نیز از دیگر ویژگی های مهم و برجسته بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و افزود: ترسیم کارکرد‌های انقلاب و مجموعه توصیه‌های رهبری بر مبنای چالش‌ها و فرصت‌ها از دیگر خصوصیات بیانیه گام دوم انقلاب است.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه افزود: علی‌رغم کار‌های قابل توجه ای که در زمینه عدالت اجتماعی صورت گرفته، وضعیت مطلوب و قابل قبول نیست، از نظر رهبری اگر چالش‌های درونی کشور حل شده و به وحدت کلمه بینجامد، طراحی و توطئه‌های دشمنان کم اثر می‌شود، متکی بودن اقتصاد کشور به نفت از بزرگ‌ترین مشکلات ساختار اقتصادی کشور در بیانیه گام دوم انقلاب بیان شده است.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به کارکردهای ولی فقیه یادآورشد: وجود ولی فقیه در یک جامعه سبب می‌شود آن جامعه به بن‌بست نرسد و افق بلندی را بر روی ملت ایران باز می‌کند، پذیرش اشتباهات و خودداری از جمود از مسائل قابل توجه بیانیه گام دوم انقلاب است، در مورد اقتصاد در بیانیه دوم علاوه بر نگاه درون‌زا به اقتصاد و کاهش متولی‌گری دولت در اقتصاد، نسبت به ظرفیت‌های بین‌المللی برای توسعه اقتصادی نیز غفلت به عمل نیامده است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه موضوع بررسی و پیگیری این بیانیه در دستور جلسه شورای عالی جامعه مدرسین قرار گرفته، تصریح کرد: کمیسیون‌های جامعه مدرسین در چند بخش و به‌صورت جدی این بیانیه را در دستور کار خود قرار داده و دبیرخانه‌ای نیز برای بررسی بیانیه گام دوم انقلاب تشکیل شده است.

نائب رئیس جامعه مدرسین تاکید کرد: برای پیدا کردن راهکار‌های اجرایی این منشور از عقاید و نظرات تمام اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی استفاده خواهد شد و راهکار‌های بدست آمده در رابطه با این بیانیه برای اجرا به مسئولان اجرایی کشور ارائه خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان ضمن پاسخگویی به سوالات خبرنگاران فرمودند: انتظار از خبرنگاران، صداوسیما و اصحاب رسانه این است که با مطالبه گری این موضوع را پیگیری کنند و با انعکاس دیدگاه های مطرح به تحقق این امر کمک کنند.

ورود کاربران

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom