01 آبان 1400 ساعت 02:32

🔻حجت الاسلام والمسلمین اعرافی در مراسم آغاز سال تحصیلی:
✅ موضوع شعار امسال حوزه "بازشناسی و بازنمایی یکصدساله حوزه قم " است
◻️ بیانیه گام دوم انقلاب باید در همه ارکان حوزه تجلی پیدا کند

◻️ فروردین ۱۴۰۱ یکصدمین سالگرد احیای حوزه قم خواهد بود و ما دبیرخانه ای تشکیل داده ایم و بازشناسی و بازنمایی یکصد ساله حوزه قم، شعار سال تحصیلی پیش رو خواهد بود.

◻️ هویت و اصالت حوزه در اخلاق، معنویت، معرفت، تهذیب و تربیت مجسم بوده و اگر روزگاری ما در همه ارکان حوزه پیش رویم، اما از این درونمایه های اخلاقی، معرفتی و ایمانی تهی شویم، هیچ خواهیم بود.

◻️ جهان امروز پرسش های زیادی مقابل ما قرار داده پاسخ به پرسش های نو و حل مشکلات بشر امروز جز با تلاش های بسیار حاصل نمی شود.

◻️ حوزه های ما همواره مردمی بوده اند و این ارتباط و تعامل با مردم و مطالبه گری حقوق مردم از ممیزات حوزه بوده و امروز هم حوزه این ویژگی را حفظ کرده و باید به آن عمق بخشد؛ همه ما باید خود را در خدمت مردم احساس کنیم.

◻️ حوزه در ورود به عرصه‌های خدمت به مردم سابقه کهن دارد و امامان جماعات، اهالی منبر و خطابه و همه فضلای ما از این ویژگی برخوردارند.

◻️ حوزه قم تئوری ولایت فقیه و نظام اسلامی را به جهان معرفی کرد و مبداء وحدت در جهان اسلام شد؛ قم در فقه و کلام و فلسفه و علوم نقلی و حدیث برگ های جدیدی افزود.

◻️ نظام جامع آموزش حوزه به تصویب رسید؛ درختواره های حوزه اتمام شده و نقشه راه آن دنبال می شود.


🔻 معاون آموزش حوزه های علمیه در مراسم آغاز سال تحصیلی:
✅ استقبال برای ورود به حوزه های علمیه سیر صعودی دارد
◻️ به محض تایید مراجع ذی‌صلاح، کلاس ها #حضوری می‌شود

◻️ ما در بخش کمّی از سال ۹۱ تا ۹۸ یک سیر نزولی در پذیرش داشته ایم؛ اما از سال ۹۸ سیر صعودی شده و ما از زیر ۱۰ هزار نفر متقاضی سال ۹۸ امروز به ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر متقاضی رسیده ایم که این ها به دلیل تصمیمات کلیدی است که در ستاد سیاستگذاری پذیرش حوزه های اتخاذ شده است.

◻️ ۵۳ و نیم درصد کلاس های ما در کشور حضوری بوده و ۴۶ و نیم درصد هم مجازی بوده و اکثر مجازی ها مربوط به قم است.

◻️ در شهرهای دیگر به دلیل جمعیت کم مدارس، کلاس های حضوری، بیشتر بود؛ ۷۲ و نیم درصد از طریق ایتا، ۱۷ و نیم درصد از اسکای روم و ۱۰ درصد از سامانه مجازی حوزه و سایر سامانه ها استفاده شد.
۲۴۰ هزار ساعت درس با چند گویش در سامانه نجاح بارگذاری شده است.

امروز125
دیروز1087
در هفته5708
در ماه26743
مجموع2034660

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بالای صفحه