09 بهمن 1400 ساعت 11:15


جلسه نمایندگان مراکز حوزوی و مرتبط با دبیرخانه بیانیه گام دوم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد
جلسه نمایندگان مراکز حوزوی و مرتبط با دبیرخانه بیانیه گام دوم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صبح سه شنبه 5/11/1400 در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور مسئول محتوایی دبیرخانه و با موضوع بررسی و معرفی سند «مأموریتهای پیشنهادی برای مراکز حوزوی و نهادهای مرتبط جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» برگزار شد
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین بنیادی به ارائه گزارشی از روند تهیه و آماده کردن سند «مأموریتهای پیشنهادی برای مراکز حوزوی و نهادهای مرتبط جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» در دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب جامعه مدرسین پرداخت.
در ادامه این جلسه هر یک از نمایندگان مراکز حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود جهت ارتقا و آماده سازی این سند جهت عملیاتی سازی پرداختند.
لازم به ذکر است نمایندگان شورای عالی حوزه های علمیه، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، جامعه الزهرا سلام الله علیها، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره، مجمع عمومی جامعه مدرسین، بسیج اساتید و نخبگان حوزه، مجمع عالی حکمت اسلامی، اداره کل پژوهشهای اسلامی رسانه، حفظ آثار روحانیت، و حوزه علمیه خواهران در این جلسه شرکت داشتند.

همایش بین المللی
مبانی فقهی بیانیه گام دوم انقلاب
مهلت ارسال مقاله تا تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰

 همایش بین‌المللی مبانی فقهی بیانیه گام دوم انقلاب در قم برگزار می‌شود
رئیس مجتمع عالی فقه با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی مبانی فقهی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در قم گفت: اساتید، اندیشیمندان و فرهیختگان علمی تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ فرصت دارند تا ارسال خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
همایش بین‌المللی مبانی فقهی بیانیه گام دوم انقلاب در قم برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام مجید تلخابی دبیر همایش بین‌المللی مبانی فقهی بیانیه گام دوم انقلاب در نشست خبری معرفی اهداف این همایش که امروز در سالن شهیدین مدرسه حجتیه برگزار شد، در مورد زمان و مکان برگزاری این همایش اظهار کرد: در نظر داریم این همایش همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ در مرکز همایش قدس جامعه المصطفی برگزار شود.

استاد حوزه علمیه تبیین کرد:
تمدن ثمره فرهنگ می باشد نه بخشنامه و شعار
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مدنی در جلسه "نقش و جایگاه زن در تمدن نوین اسلامی" اظهار داشت: تمدن با بخش نامه و شعار ایجاد نمی شود بلکه "تمدن" ثمره فرهنگ می باشد.
به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، جلسه "نقش و جایگاه زن در تمدن نوین اسلامی" با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مدنی و حضور جمعی از مبلغان نخبه در سالن شیخ طوسی برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مدنی با طرح این سوال که آیا جامعه زنان می توانند در ایجاد تمدن نقش داشته باشند یا خیر؟، بیان کرد: سیره عملی و گزاره تاریخی زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از رحلت پیامبر (ص) ثابت کرده است حتی در زمانی که مردان مهاجرین و انصار سکوت کرده و به جهت غلبه ترس به حمایت از حضرت علی (ع) برنخاستند، این اقدامات شجاعانه و عالمانه حضرت زهرا(س) بود که جامعه اسلامی را از یک فتنه بزرگ و ضلالت آشکار نجات داد.
وی در ادامه توجه به سیره حضرت زهرا(س) را در ایجاد تمدن نوین اسلامی امری مهم برشمرد و افزود: اگر سیره حضرت فاطمه(س) الگوی رفتاری زنان جوامع اسلامی شود، زنان می توانند با حضور خود در ایجاد تمدن نوین اسلامی ، نقطه عطفی را رقم بزنند.
استاد حوزه علمیه تبیین کرد: باید توجه داشته باشیم که تمدن با بخش نامه و شعار ایجاد نمی شود بلکه "تمدن" ثمره فرهنگ می باشد، اگر جامعه اسلامی در ابعاد مختلف فرهنگی پویا و بالنده شود به تمدن نوین اسلامی نیز نزدیک تر خواهد شد. ریشه تمدن جدید غربی برگرفته از انقلاب فرانسه می باشد. انقلابی که در آن دائره المعارفی تنظیم شد که سیاست و خواسته های  مستکبرانه غرب در آن نوشته شده است.
مدیر سابق جامعة الزهراء سلام الله علیها با اشاره به سخن حضرت امام خمینی (ره) در مورد زنان که می فرماید «زنان نیمی از جامعه و مربی نیمه دیگر آن هستند» اظهار داشت: قشر زنان در حوزه های مختلفی چون بحت های انگیزشی، اندیشه ای، الگویی و رفتاری می توانند تأثیر گذار باشند. در تدفین پیکر پاک و مطهر حضرت سیدالشهداء علیه السلام شاید در ظاهر مردان قریه بنی اسد نقش داشته باشند اما در واقع زنان این قبیله بودند که با همت والای شان مردان خود را به وادار به این امر نمودند.

توسط گروه #سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌‌شود:
▪️حجت الاسلام و المسلمین محمد ملک زاده به عنوان ارائه دهنده، حجج اسلام و المسلمین محسن مهاجرنیا و ذبیح الله نعیمیان به عنوان ناقد در این نشست حضور خواهند داشت.
⏰ سه شنبه 21 دیماه، ساعت 10:30
🏢 قم، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
📡 حضور مجازی از طریق:
🌐 join.skype.com/JONdv0BQy0Ie

امروز573
دیروز1342
در هفته8483
در ماه44105
مجموع2187116

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بالای صفحه