Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6830
دیروز6812
در هفته52385
در ماه122317
مجموع1422097

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال

حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین ایرانی (ره)

در تاریخ 30/12/1387 

بسم الله الرحمن الرحیم

با نهایت تأسف و تأثر، خبر ناگوار رحلت عالم مجاهد، اسوه زهد و تقوی، مرجع و یاور بسیجیان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین ایرانی (ره) دریافت شد.

این عالم گرانقدر که با درک صحیح از نشر عمیق از نهضت امام خمینی (قدس سره) قبل از پیروزی انقلاب در مبارزه با رژیم سفّاک پهلوی و پس از پیروزی انقلاب در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در سنگرهای مختلف انجام وظیفه نمود و از هیچ تلاشی در این راه فروگذاری نکرد.

در کوران جنگ در سمت فرماندهی سپاه پشتیبان و یاور بسیجیان و پس از جنگ نیز افتخار نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در دو دوره متوالی به عهده داشت و تا آخرین لحظه عمر با برکت خویش از خدمت در عرصه تعلیم و تبلیغ و پاسداری از ارزشهای اسلام و انقلاب کوتاهی ننمود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم فرزانه را به محضر منوّر حضرت ولی عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداء)‌، ‌مقام معظم رهبری (مدظله العالی)‌، مراجع عظام تقلید (دامت‌برکاتهم)، بیت معظم ایرانی و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و علو درجات برای آن فقیه والامقام را از ذات باری تعالی مسالت می نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom