Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز5425
دیروز5622
در هفته34631
در ماه47714
مجموع1347494

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت یوم الله 22 بهمن

در تاریخ 20/11/1387

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت مبارز و قهرمان ایران اسلامی؛ نزدیک به سه دهه از پیروزی انقلاب پربرکت و اسلامی شما می‌گذرد و این خیزش عظیم، در آستانه‌ی چهارمین دهه از حیات پرصلابت و مقتدر خود با رویکرد عدالت و پیشرفت همه جانبه قرار گرفته است. با اندک نگاهی به گذشته‌ی پرافتخار ملت ایران در دوره‌ی سی ساله‌ی عزت و اقتدار و برآورد دست‌آوردهای این انقلاب به واقع شگفتی‌‌ها و افق‌های دست نایافتنی ملت در بهمن 57 اینک به عنوان حقیقت و واقعیتی ملموس و انکارناپذیر به وقوع پیوسته است.

پیشرفت ملت در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، سیاسی، دفاعی، اجتماعی و فرهنگی با روحیه‌ی خودباوری ملت‌ علی‌رغم تمامی بدخواهی‌ها، کینه‌توزی‌ها، دشمنی‌ها و نابسامانی‌ها بلکه برخی ضعف‌ها و کاستی‌ها، به اعتراف دوستان صدیق و دشمنان منصف پیشرفتی در خور تحیّر و به واقع قابل تقدیر است. این همه به برکت تمسک به جوهره‌ی فرهنگی و دینی انقلاب اسلامی و بارورسازی آن در ابعاد گوناگون است.

جوهری که آکنده از عشق و دلدادگی ملت‌ مسلمان ایران به ارزش‌های اسلامی، پیروی آنان از خط ولایت و تبعیت عاقلانه آنان از ولایت مطلقه فقیه است. این که امروز بیداری اسلامی در سراسر جهان به عنوان نهضتی رو به جلو، پیشرو، پیروز و دارای برنامه و امیدوار در حال فتح سنگرهای از دست داده، مقاومت و یأس افکنی در میان دشمنان و خنثی سازی کیدها و توطئه‌ها و نفوذ به پایه‌های قدرت استکبار جهانی است بی شک متأثر از جوهره‌ی ناب انسانی، اسلامی، فرهنگی ملت ایران در انقلاب اسلامی است. امروز سراسر جهان اعم از آفریقا، آمریکای لاتین، شرق دور، لبنان، عراق، ترکیه، غزه و به پیروی ازخیزش اسلامی ملت ایران، به استخوانی در گلوی دایه‌داران تسلط کامل بر منابع مادی و معنوی جهان تبدیل شده است و البته این حرکت تا فتح قله‌های پیش‌رو و به خاک مذلت نشاندن ابرقدرت‌ها انشاءا ادامه دارد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ا دهه فجر، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) از عموم ملت همیشه در صحنه اسلامی دعوت می‌نماید که با حضور پر شور خود در راهپیمایی 22 بهمن امسال، بار دیگر مهر تأیید بر نهضت اسلامی سال 57 و ادامه یافتن آن در دهة چهارم انقلاب اسلامی بزنند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom