Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6602
دیروز6812
در هفته52157
در ماه122089
مجموع1421869

بازدید کنندگان برخط

8
Online

نامه تقدیر و تشکر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از جناب آقای رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه پس از دفاع از مردم غزه

در تاریخ 12/11/1387 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب آقای رجب طیب اردوغان

نخست‌وزیر محترم ترکیه

 

سلام علیکم

اقدام شجاعانه و عزتمندانه شما در دفاع از حق و مظلوم و رسواسازی باطل و نماد ظلم، ستم، تجاوز و دروغپردازی در جهان امروز بی‌شک مایه افتخار و سربلندی ملت مسلمان ترکیه و جهان اسلام است. تجاوز و جنایت آشکار و کشتار انسان‌های بی‌دفاع ـ اعم از زنان و کودکان و سالخوردگان ـ که پس از ماهها محاصره و منع ورود امکانات حیاتی از قبیل دارو و غذا در نوار غزه بدست رژیم پلید صهیونیستی صورت پذیرفت قلب هر انسان آزاده و شرافت‌مندی را به درد می‌آورد ولی آن کس که ذات و حیات او مبتنی بر خشونت، ترور، دروغ، خدعه ، فریب و سبعیت است بهره‌ای از انسانیت نبرده که این واقعیات را دریابد.

بی‌شک این اقدام شما در تاریخ آزادگی و دفاع از حریّت ثبت و ضبط خواهد شد.

معتقدیم امروز، روز وحدت و انسجام مظلومان علیه مستکبران و محاکمه جنایت‌پیشه‌گان و ظالمان است و شما بخوبی ثابت کردید که آمادگی خروش همه جانبه علیه ظلم و ستم را دارید.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر و تشکر از این اقدام شجاعانه و انسانی شما، سربلندی اسلام ومسلمین را از خداوند منان خواستار است.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom