Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6720
دیروز6812
در هفته52275
در ماه122207
مجموع1421987

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت  جنگ ظالمانه  غزه

در تاریخ 28/10/1387

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از سه هفته مقاومت و مظلومیت، بارقه های امید در صفوف مقاومت اسلامی فلسطین تابیده و زمزمه های شکست در اردوگاه دشمن جبار صهیونیستی مایه رسوایی دوباره آنها شده است. اکنون رژیمی تا بن دندان مسلّح با حمایت وقیحانه و بی شرمانه داعیه داران حقوق بشر و برخی از دولت‌های مرعوب عرب و متحجرین خائن جهان اسلام، به دور از هر گونه خصلت بشری و با قساوت تمام بر جان و مال و حیثیت ملتی محنت کشیده، مظلوم و صبور به شدیدترین انحا حمله کرده و بیش از 22 شبانه روز است هر آنچه در توان داشته هزینه کرده و اینک زبون و پست‌تر از گذشته و شکست خورده‌تر از همیشه، به هزیمت و فلاکت بیش از پیش و سردرگمی روز افزون گرفتار آمده است. نتیجه ظاهری این حملات ددمنشانه هر چه باشد مقاومت جانانه مردم مظلوم فلسطین پیروزی ونصرت الهی است.

آنچه در این جنایات وحشیانه بیش از همه موجب تعجب، تاسف و تامل بیشتر می‌باشد همسویی و سکوت بعضی مجامع طرفدار حقوق بشر و برخی حکومتهای اسلامی است.

جنایت کفار حربی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین که حال به هزاران شهید و زخمی منجر شده مگر مصداق « مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسادٍ فِي اْلأَرْضِ فَكَأَنَّما قَتَلَ النّاسَ جَميعًا » نیست و مگر سکوت و رضایت علما و دولتمردان بلاد اسلامی از این جنایات، دوستی و مودت با دشمنان رسول الله صل الله علیه و آله و سلم نیست؟! آیا نمی‌بایست سکوت را در هم شکسته و به وظیفه الهی و مکتبی خویش در قبال این نسل کشی مسلمانان عمل نمایند؟

امروز هر که دل در گرو انسانیت و وجدان بشری داشته و با ظلم و جور سرناسازگاری دارد، از هر آئینی که هست به حمایت از غزه مظلوم روی آورده است. سران و حاکمان جهان اسلام باید بدانند که اگر امروز صهیونیسم پلید از اندیشه خام، «اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات» چشم فروبسته، ناشی از واهمه آنان از اتحاد میان فرق مسلمانان علیه وجود جعلی اسرائیل بوده و با اندک تزلزلی در این اتحاد، همانگونه که امام خمینی (قدس سره) نیز پیشگویی کرده اند، این اندیشه شوم، دامنگیر تفرقه افکنان نیز خواهد شد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت مجدد جنایات صورت گرفته، وجدان‌های بیدار امت اسلامی را به خروش هر چه بیشتر و وادارسازی دولت‌ها به اقدام عملی علیه غاصبان سرزمین قدس شریف فرا می‌خواند و معتقد است که صبح پیروزی نزدیک است و تلاش های مذبوحانه مرعوبان و خائنان به ظاهر مسلمان هم سودی به حال صهیونیست ها نخواهد داشت. انشاء‌الله.

و السلام علی من اتبع الهدی

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom