Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4838
دیروز5622
در هفته34044
در ماه47127
مجموع1346907

بازدید کنندگان برخط

17
Online

دعوت جامعه مدرسین،‌ شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم برای تجمع اعتراض آمیز علیه رژیم اشغالگر قدس

مورخ 23/9/1387

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:

«من سمع رجلاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم»

 

علمای اعلام، فضلای گرانقدر و طلاب پرشور و انقلابی ایران اسلامی!

همانگونه که مطلعید چندی است که دشمن صهیونیستی با ددمنشی و خیره‌سری تمام، اقدام به محاصره انسانهایی آزاده و مسلمان در موطن مادری شان در سرزمین مقدس فلسطین و نوار غزه کرده و پس از اشغالگری 60 ساله بیت‌المقدس و آواره سازی و جنایت نسبت به ساکنان این ارض شریف،‌با هدف شکستن مقاومت و ایستادگی و کاهش تاثیرات مبارزات احرار این وادی مقدس، فجایع انسانی و بشری فراوانی مرتکب شده است.

این در حالی است که مع الاسف سکوت بلکه حمایت برخی از سران حکّام وعلمای سیه‌ روی عرب و باصطلاح مسلمان،‌ نشست و برخاست با قاتلین و جانیان کودکان،‌زنان و مردان فلسطین و هم پیاله شدن با اشغالگران و متجاوزان سرزمین ‌های اسلامی، چهره نفاق حکّام طرفدار اسلام آمریکایی را عیان‌تر ساخته که البته این ناشی از عمق استیصال و بن بست آنان و گواه صادقی بر پایان ترفندهای مزورانه و به کارگیری حداکثر توان برای عقب انداختن اضمحلال حتمی الوقوع ظلم و بیداد و فروپاشی صهیونیسم بین الملل است.

اما علیرغم همنوایی برخی سران عرب و مسلمان با دشمن صهیونیست،‌ملت‌های بیدار و هوشیار خواب پریشان ستمگران غاصب را آشفته تر کرده و روند همراهی با ملت‌های مظلوم و تحت اشغال را تسریع خواهند بخشید.

جامعه مدرسین، ‌شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم از عموم طلاب، فضلا و علمای اعلام دعوت می‌نماید مراتب اعتراض خویش را که در تجمعی که به مناسبت محکومیت اقدام اخیر رژیم اشغالگر قدس در روز دوشنبه مورخ 25/9/87 در سراسر کشور برگزار می‌شود شرکت نمایند و عمق انزجار خود را نسبت به ظالمان غاصب و همنوایی خود با مظلومین فلسطین را به نمایش گذارند.

همچنین یادآور می‌شود که این مراسم در شهر مقدس قم راس ساعت 11 صبح در مدرسه فیضیه و با سخنرانی حضرت آیت الله مقتدایی مدیر محترم حوزه علمیه قم بر پا خواهد شد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

شورای عالی حوزه علمیه قم

مرکز مدیریت حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom