Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6352
دیروز6812
در هفته51907
در ماه121839
مجموع1421619

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  به مناسبت حملات رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع فلسطین

مورخ 9/9/1387

بسم الله الرحمن الرحیم

حملات شدید رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع فلسطین و تشدید محاصره‌ی اقتصادی غزه حوادث تکان دهنده‌ای است که دل هر مسلمانی را به درد می‌آورد. بی‌تردید هدف رژیم صهیونیستی از این قبیل اقدامات جبران شکست‌های پی در پی خود در عرصه‌های جهانی به ویژه در نبرد با حزب الله لبنان و نیز تضعیف دولت قانونی حماس و وادار نمودن مردم فلسطین به سکوت و مداراست. از سوی دیگر مجامع بین المللی و اروپایی در برابر این جنایات راه سکوت را پیش گرفته‌اند و حتی از صدور اعلامیه‌ای نیز خودداری می‌ورزند. به راستی کدام وجدان آگاه می‌تواند در برابر قتل عام زنان، کودکان و غیر نظامیان و محروم نمودن مردمان از حقوق اولیه و طبیعی خود همچون غذا، بهداشت و درمان سکوت کند؟

کجا این اقدامات وحشیانه می‌تواند رژیم صهیونیستی را از حرکت در سرازیری فروپاشی نجات بخشد؟!

این حوادث در زمانی رخ می‌دهد که همه‌ی جهانیان شاهد فروپاشی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در اروپا و آمریکا و شکست حاکمیت پول و پیروزی معنویت بر سرمایه است و به رغم تلاش‌های سردمداران رژیم صهیونیستی و دولت مردان آمریکایی و انگلیسی، جنبش معنویت خواهی در سراسر جهان در حال شکل‌گیری است.

مردم مقاوم فلسطین نیز راه خود را که همانا راه بیداری و عزت و مقاومت است یافته‌اند و با یاری دولت قانونی و حماسه آفرین حماس، راه انتفاضه و مبارزه را پی می‌گیرند.

جامعه‌ی مدرسین حوزه‌ی علمیه قم ضمن محکوم کردن اقدامات پلید رژیم صهیونیستی در محاصره‌ی اقتصادی مردم غزه؛ مراتب همدردی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌دارد و همه‌ی مسلمانان را به بیداری و تلاش برای نابودی این رژیم منحوس فرا می‌خواند.

«فاصبر إنّ وعدالله حق»

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom